Вчені знайшли точну формулу для перерахунку віку собак у людський

Photo by Jamie Street on Unsplash
Все складніше, ніж думали раніше - знадобився натуральний логарифм.

Виходячи з того, що середня тривалість життя людини становить близько 70 років, а собаки - близько 10, досить розповсюдженим став нехитрий спосіб перерахувати одного віку в інший - просто помноживши або розділивши на сім. Однак, виявилося, що цей метод - неточний і ненадійний. Новий підхід запропонувала команда професора Каліфорнійського університету в Сан-Дієго Трея Айдекера, пише Naked Science.

Дослідження Айдекера і його колег було проведене виключно на лабрадорах: відібрали 104 пса у віці від чотирьох тижнів до 16 років.

Аналіз показав, що, як і у людей, з віком ДНК собак накопичує метильні групи. Вони допомагають налаштовувати і контролювати роботу генома в залежності від конкретних умов і досвіду. І вони ж, як пісочний годинник, дозволяють оцінити біологічний вік.

Автори простежили за характерними змінами, які могли б провести паралелі між певними віковими групами у різних видів. Це і дозволило їм знайти формулу для перерахунку одних років в інші: людський вік = 16 * ln (вік собаки) + 31. Вже сама по собі присутність у формулі натурального логарифму говорить про те, що вік людини та пса співвідноситься нелінійно. Так, однорічний лабрадор "дорівнює" 31-річній людині, п'ятирічний - 57-річній, а восьмирічний - 64-річній.

За посиланням можна знайти калькулятор з розрахунками для одного року, але, замінивши цю цифру на потрібну, можна отримати необхідний результат.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту