Вчені знайшли точну формулу для перерахунку віку собак у людський

Photo by Jamie Street on Unsplash
Все складніше, ніж думали раніше - знадобився натуральний логарифм.

Виходячи з того, що середня тривалість життя людини становить близько 70 років, а собаки - близько 10, досить розповсюдженим став нехитрий спосіб перерахувати одного віку в інший - просто помноживши або розділивши на сім. Однак, виявилося, що цей метод - неточний і ненадійний. Новий підхід запропонувала команда професора Каліфорнійського університету в Сан-Дієго Трея Айдекера, пише Naked Science.

Дослідження Айдекера і його колег було проведене виключно на лабрадорах: відібрали 104 пса у віці від чотирьох тижнів до 16 років.

Аналіз показав, що, як і у людей, з віком ДНК собак накопичує метильні групи. Вони допомагають налаштовувати і контролювати роботу генома в залежності від конкретних умов і досвіду. І вони ж, як пісочний годинник, дозволяють оцінити біологічний вік.

Автори простежили за характерними змінами, які могли б провести паралелі між певними віковими групами у різних видів. Це і дозволило їм знайти формулу для перерахунку одних років в інші: людський вік = 16 * ln (вік собаки) + 31. Вже сама по собі присутність у формулі натурального логарифму говорить про те, що вік людини та пса співвідноситься нелінійно. Так, однорічний лабрадор "дорівнює" 31-річній людині, п'ятирічний - 57-річній, а восьмирічний - 64-річній.

За посиланням можна знайти калькулятор з розрахунками для одного року, але, замінивши цю цифру на потрібну, можна отримати необхідний результат.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту