Вчені знайшли у тілі новий орган

Photo by Nhia Moua on Unsplash
Знахідка поки не має назви, але відповідає за сприйняття болю.

Досі вважалося, що відчуття болю виникає при активації сенсорних нейронів у шкірі. Але нове дослідження вчених з Каролінського університету доводить існування нового спеціального органу сприйняття, пише hightech.plus.

Орган, який ще не отримав назви, виявили під час експериментів зі шкірою мишей. Він складається зі спеціалізованих гліальних клітин з великою кількістю довгих виступів, які утворюють своєрідну сітку в шкірі. Ці клітини дуже чутливі до механічних впливів.

Команда провела експерименти з мишами: блокувала новий орган і піддавала гризунів механічного впливу. Як і очікувалося, ця маніпуляція знизила чутливість.

"Дослідження показує, що біль виникає не тільки в нервових волокнах шкіри, але і в цьому новому органі, що змінює стале уявлення про клітинні механізми фізичних відчуттів", - сказав головний автор дослідження Патрік Ернфорс.

Висновки мають важливе значення для розробки нових методів лікування хронічного болю. Вважається, що кожна п'ята людина регулярно відчуває больові відчуття.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту