Фото: ГО "Великий Льох"

Вчені знайшли ймовірне місце поховання Богдана Хмельницького (фото)

Могилу українського гетьмана шукали понад 300 років.

У Суботові під Іллінською церквою знайшли склеп, в якому, ймовірно, похований Богдан Хмельницький.

Про це на своєму сайті повідомила організація "Великий Льох", яка ініціювала пошукові роботи.

Вчені з травня проводили розкопки й вивчали ґрунт під церквою-родовою усипальницею Хмельницького. За допомогою георадарів вони обстежили всі порожнечі під будівлею на глибині 4 метрів.

"За результатами обробки даних георадарного зондування ми отримали чітке тривимірне зображення аномалії у центральній частині церкви. Її геометрія й розміри (довжина 3 м, ширина 1,3 м) відповідають об'єкту, схожому на склеп", - повідомила старший науковий співробітник Інституту геології КНУ ім. Тараса Шевченка та учасниця розкопок Ксенія Бондар.

Фото: ГО "Великий Льох"

За словами вченої, цю область вже досліджував археолог Роман Юра близько 50 років тому. Але тоді йому не вистачило буквально метра, щоб дійти до ймовірного місця поховання - була можливість його зруйнувати.

Також на користь автентичності місця розташування могили Хмельницького каже знайдений раніше експедицією документ - копія метрики Іллінської церкви, складеної 1885 року учителем Медведівської церковно-парафіяльної школи А. Татарова. У ній говориться, що могила гетьмана і його сина Тимоша знаходиться праворуч від центру церкви біля середньої колони - у тому місці, де вчені проводили свої дослідження.

Фото: ГО "Великий Льох"

Нагадаємо, що Богдан Хмельницький помер 6 серпня 1657 року в Чигирині й 25 серпня був похований у Суботові, в Іллінській церкві, яку сам збудував. 

Але після поховання тіло гетьмана не знайшли. За однією з версій, його викопали й спалили польські війська, за іншою - його перевіз неподалік від Суботова товариш Хмельницького Лаврін Капуста.

З виявленням склепу під церквою в археологів та істориків з'явилася нова надія.

Віка Степаненко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту