Великі історії малого бізнесу: відеоролики про Донбас, який ви не знали

Переселенці створюють оригінальні стартапи та змінюють ставлення українців до війни.

Можна багато бідкатися про наслідки війни, а можна показувати тих, хто розвиває регіон, запускає важливі проєкти, створює сервіси та надає робочі місця. Мотивуючи та надихаючи, таким чином, інших.

"Великі історії малого бізнесу" – це серія соціальних роликів, які розповідають про підприємців з Донеччини, Луганщини та Азовського узбережжя Запорізької області.

Частина з них – переселенці, які покинули свої домівки і з нуля створили власні справи: хтось продає авторські ляльки, хтось заснував школу робототехніки, а хтось відкрив веломайстерню. У цьому їм допомогли гранти від Програми ООН з відновлення та розбудови миру на розвиток власного бізнесу.

Автори відеороликів – молоді рекламісти та режисери платформи Molodiya Festival, які особисто відвідали декілька десятків підприємців у Донецькій, Луганській та Запорізькій областях і зафільмували їхні історії.

?‍??‍??‍?

Історія про школу робототехніки

Наукові шоу та школа робототехні­ки – такого у невеличкому містечку Вугледар ніколи не бачили. Пода­рувала дітям можливість розвитку переселенка з Донецька Ганна Те­личко.

У Донецьку її старший син ходив до художньої студії, вчив англійську, відвідував розважальні центри. У Вуг­ледарі для дошкільнят не було нічого. Тож, коли у 2015-му Ганна поба­чила оголошення ООН про грантовий конкурс, то одразу вирішила спробувати свої сили та допомогти дітям розвиватися.

Історія про клінінговий бізнес

Колишня бухгалтерка Донецького аеропорту Ганна Горіна у 2014 році була змушена переїхати з немовлям до рідного міста – у Сєвєродонецьк. Знайти роботу було важко, тому почала думати про власну справу. Ганна вирішила зайнятися тим, що вміє – прибиранням. Жінка запропонувала послуги з клінінгу для місцевих. Зараз це успішна компанія, яка має клієнтів по усій області.

Історія про лялькарство

Наталка Держипільська з Ясинуватої створює в Дружківці авторські ляльки. Вона від­крила крамницю і проводить тематичні май­стер-класи. У 2014-му  дівчина закінчила техні­кум у Донецьку й поїхала вступати до інженерно-педагогічної академії у Харків. Більше додому вона не повернулася – дім лишився на окупованій території. Тоді Наталя із сім’єю перебралися до Друж­ківки, де жили їхні родичі. Там, цілком спонтан­но, вона почала займатися лялькарством: готувала хендмейд-подарунок подрузі та надихнулася на цілий бізнес.

Історія про кав’ярню

Раніше Олег Русін ніколи не займав­ся бізнесом. Але, як і всі ми, час від часу відвідував лекції і тренінги для підприємців. Після одного з подібних тренінгів від ООН взяв і з нуля побудував успішний бізнес.

На той тренінг Олег прийшов без конкретної бізнес-ідеї. А після нього – відшукав вільну нішу у своєму місті: кав’ярень у рід­ному Лисичанську в 2016-му не було взагалі. Тож він написав бізнес-план, усе продумав, подався на грант – і тепер у Лисичанську є перша кав’ярня. Затишна і душевна.

Історія про танці

Центр танцю "Грація" відомий не лише у Слов’янську. У студії, створеній понад 30 років тому, виросли сотні танцівників, які посідали призові місця у великих турнірах. "Грація " влаштовувала і власні події, включно з міжнародними змаганнями в Донецьку. Та це було до 2014 року. Через бойові дії відбулася вимушена перерва у роботі центру: міський будинок культури, де були розташовані зали, постраждав під час зіткнень. Але керівник центру танцю Олексій Овчинников знайшов вихід: замість втрачених п’яти залів у Слов’янську відкрив 10 у чотирьох інших містах.

Історія про пекарську справу

Наталя Рак у 2014 виїхала із сім’єю з Донецька до батьківського дому в Дружківку. Жінка розуміла, що мусить починати все з нуля. Вона згадала своє кулінарне захоплення – розписні пряники. Спочатку викладала фото випічки у соцмережах, знайомі почали потроху їх замовляти. Аж раптом надійшло справжнє велике замовлення – і стало зрозуміло: це вже не аматорська справа, а повноцінне виробництво. Наталя зареєструвалася як підприємиця і почала розширювати бізнес.

Наталя Шевчук
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту