Верховна Рада прийняла закон про імпічмент - 245 голосів "ЗА" (список голосування усіх фракцій)

Фото: Facebook Yevheniya Kravchuk (засідання ВР 10 вересня)
Закон підтримали 244 депутати "Слуги народу" та 1 позафракційний.

Верховна Рада прийняла у цілому законопроект президента Володимира Зеленського №1012 про імпічмент. Він передбачає, що нардепи можуть усунути президента "виключно в разі вчинення ним державної зради або іншого злочину", пише Українська Правда.

Основні умови процедури імпічменту

Підставою для ініціювання імпічменту є письмове подання, підписане більшістю народних депутатів. Цей документ має містити правове обґрунтування для створення спеціальної тимчасової слідчої комісії, яка розслідуватиме факт і обставини державної зради або іншого злочину, вчинених президентом. 

До складу комісії входять: нардепи з урахуванням принципу пропорційного представництва депутатських фракцій і груп, спеціальний прокурор і спеціальні слідчі.

Президент у процедурі імпічменту може користуватися послугами від одного до п'яти захисників його прав, свобод та інтересів.

Пленарне засідання, на якому розглядаються висновки і пропозиції комісії, має бути відкритим, крім випадків, коли інформація становить державну таємницю. 

Після прийняття рішення про звинувачення президента депутати звертаються до Конституційного і Верховного судів, які мають підтвердити конституційність розгляду справи про імпічмент і наявність у діях президента ознак злочину.

Рішення про імпічмент вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало не менш як 3/4 конституційного складу Верховної Ради.

Якщо рішення не набрало необхідної кількості голосів, спікер від імені всієї Ради в письмовій формі вибачається перед президентом. 

У випадку відставки президента за власним бажанням процедура імпічменту припиняється на будь-якій стадії, а провадження у судах закриваються. 

Як проголосували фракції?

  • "Слуга народу": 244 - "За", 0 - "Проти", 0 - утримались, 4 - відсутні, 4 - не голосували;
  • "Опозиційна платформа - За життя": 0 - "За", 24 - "Проти", 1 - утримався, 11 - не голосували, 8 - відсутні;
  • "Європейська солідарність": 0 - "За", 24 - "Проти", 0 - утримались, 3 - не голосували, 0 -відсутні;
  • "Батьківщина": 0 - "За", 0 - "Проти", 19 - утримались, 1 - не голосував, 4 - відсутні;
  • "Голос": 0 - "За", 20 - "Проти", 0 - утримались, 0 - не голосували, 0 - відсутні;
  • Позафракційні: 1 - "За", 0 - "Проти", 23 - утримались, 8 - не голосували, 2 - відсутні.

Нардеп від фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук на своїй сторінці у Facebook зазначила, що, окрім законопроекту про імпічмент, в порядку денному на сьогодні – законопроект про досудове слідство щодо депутатів-корупціонерів, про зменшення тиску на бізнес, а також внесення змін до законів про "Вищий антикорупційний суд" та "Про публічні закупівлі".

"Це – перші законопроекти з так званого «стартового пакету» законів, які розчищають простір для «гарячих реформ» – системних і масштабних, яких потребує суспільство", - написала вона.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту