Веселий іспит від "Мамахохотала": актори розповіли, як складали ЗНО і повернулися за парти

Днями на YouTube каналі студії вийшов уже другий сезон шоу "ЗНО з Мамахохотала". Гумористи придумали цей проект, щоб трохи розважити і надихнути всіх випускників.

- Насправді, ідея з'явилася спонтанно, - розповідає ведучий проекту Женя Янович. - Вже й не згадаю всіх деталей, але я її запропонував, і мене одразу підтримали. До роботи швидко приєднався Григорій Шевченко (продюсер студії – авт.), який з технічної точки зору все організував. 

Ми ставимо перед собою дві задачі: розважити й трохи просвітити. Показати вступникам на власному прикладі, що ЗНО – це важливо, але, разом з тим, не варто боятися. І, як на мене, проєкт ідеально виконує свою функцію.

У перших випусках нового сезону за парти довелося повернутися двом актрисам студії - Анні Гресь та Ірині Хоменко.

- Аню, Ірино, легко вам було знову опинитися за шкільною партою? Чи знали заздалегідь, який предмет доведеться "складати"?

Аня Гресь: Не знали. Опинитися за шкільною партою було трохи хвилююче.

Іра Хоменко: Це був цікавий досвід. Питання з минулого, ти починаєш щось згадувати. Я б із задоволенням повернулася у шкільні роки. У мене був приголомшливий клас: шикарні однокласники й класні вчителі. Я з радістю пішла б ще раз вчитися з тією ж компанією.

- Женю, ти ведучий проєкту, а чи виникало у тебе бажання також сісти за парту та спробувати відповісти на питання?

Женя Янович: Власне, під час підготовки я цим і займаюся. Правда, на відео себе не знімаю. Питання готує наша молода сценарна група, яка не так давно закінчила школу. А я вже редагую та обираю серед запропонованого матеріалу по 10 з кожного предмету. От під час вибору, я спочатку сам відповідаю і можу сказати, радий, що мої відповіді лишаються за кадром. 

- Згадайте себе у школі: які предмети вам давалися найлегше? А які найважче?

Іра: Були предмети, які мені подобалися більше й іноді давалися легше: в один момент це була хімія, в інший – фізика, потім математика і література. Легкими мені здавалися географія і біологія. Єдиний предмет, який я не любила – це фізкультура.

Женя: Обожнював історію, географію та українську. Тому вони легко й давались. Не дружив з хімією та біологією. Власне, те, що давалось найважче, в житті так і не знадобилося. 

Аня: Я любила фізкультуру і фізику. Першою здавала усі нормативи та бігала до вчительки з фізики за додатковими завданнями із зірочкою. У медичному коледжі ще полюбила алгебру й геометрію. Теж вирішувала складні завдання, а зараз навіть формулу дискримінанту не згадаю.

- Чи давали ви списувати на іспитах або списували самі?

Женя: Впевнений, що відповідь 99% українців буде однаковою. Моя така ж, як у всіх. Частіше списував сам. Не тому що жлобився - просто сам чекав, аби списати. 

Аня: У школі списувала мінімально. При вступі у медичний коледж під час диктанту підгледіла, що моя сусідка назву "Софія Київська" чомусь писала з маленької літери й виправила собі усі 30 згадок. Потім, коли отримала оцінку в 7 балів, вирішила: потрібно, по-перше, робити свої помилки і нести за них відповідальність, а по-друге, не списувати у незнайомців, чий рівень інтелекту поки що не знаєш.

Іра: Завжди ділилася. Потім вчителі почали робити більше варіантів на контрольних, але я знаходила способи допомогти. Вважаю, що людей треба підтримувати.

- Чи є іспит, про який ви досі пам'ятаєте?

Женя: ЗНО з української мови та літератури. На радощах я сильно загуляв з однокласниками. У підсумку на домашньому суді отримав міру покарання у вигляді домашнього арешту до здачі наступного предмета. 

Іра: Я дуже добре знала географію, навіть їздила на олімпіади. Але через своєрідний конфлікт з вчителькою мені поставили 9 балів. Моя срібна медаль сьогодні висить у мами, це її гордість. А для мене це просто був приємний бонус, колір якого не мав значення.

Аня: Після четвертого курсу у нас був сліпий іспит для вступу на п'ятий курс. Все конфіденційно: без імен і прізвищ на екзаменаційних бланках. Викладачі не знали, хто саме відповідав, тому оцінювали роботу об'єктивно, без підтягування улюбленців.

Мені говорили, що я не вступлю, бо через прогули нічого не знаю. Яке ж було здивування усіх, одногрупників зокрема, коли я набрала 99 балів зі 100. А наші відмінники, яким завжди ставили оцінки за те, що вони не сперечалися і не пропускали заняття, плелися десь у кінці списку.

- Аню, як ти думаєш, на що краще орієнтуватися при виборі університету?

Аня: На власні захоплення і пристрасті. Прислухайтеся до себе і зрозумійте, що вам подобається. Врахуйте, що на вивчення цього предмета доведеться витратити 4-6 років життя і, можливо, досить багато грошей, якщо вступите на контракт.

Підходьте до вибору серйозно і відповідально. А якщо з вибором спеціальності проблем немає, придивляйтеся до самого університету. Круто, якщо там бурхливе й насичене студентське життя, як, наприклад, в КПІ (НТУ "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського", саме у стінах цього університету й виникла команда "Мамахохотала" - авт.).

Дуже рада, що навчалася саме там. Хоч і не працюю за фахом, зате знайшла любов, кращих друзів і своє покликання.

Ольга Ліцкевич
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту