"Вічний" коментатор Євробачення Тімур Мірошниченко: Цю антиутопію обов‘язково мають читати ті, хто народився і виріс за радянських часів

Сьогоднішній автор нашої зіркової рубрики #книгонавти - телеведучий та шоумен Тімур Мірошниченко. Цікаво, що книга, яку він радить обов'язково прочитати, не зачепила його з першого разу. Але потім… Тімуре, тобі слово. ?

"Атлант розправив плечі" письменниці Айн Ренд - книга, яка вплинула на моє сприйняття такого поняття, як соціальна справедливість.

Вперше про цю книгу я почув від одного знайомого, успішного фінансиста, лектора та коуча. Він радив її читати всім без виключення. Тоді я запам‘ятав, але не побіг читати. Відчував, що ще не час.

Потім ця книга почала з‘являтися всюди. Я бачив її в магазинах, про неї казали друзі та знайомі. І завжди я думав: якщо такі люди у захваті від твору, то він вартий уваги. Так я прийшов до "Атланта".

Але не все було так легко. Мені не сподобалось. Не чіпляло. Не викликало бажання просидіти всю ніч за книгою. Я відклав її і забув. Аж поки вона знову не почала натякати про себе з-за кожного рогу.

Тоді я відкрив цей роман-антиутопію знову і зрозумів, що просто чекав моменту, коли та інформація і та глибина будуть мені у нагоді. Всі три томи "залетіли", як один віршик. 

Усі мої близькі так само у захваті від "Атлант розправив плечі". Багато хто так само не з першого разу зміг подолати цю відстань, але немає жодного негативного відгуку серед тих, хто подужав усі частини. Бо вона варта того.

Зараз можу сказати, що її обов‘язково мають читати ті, хто народився і виріс за радянських часів. Ті, хто продовжує жити постулатами батьків та дідусів (я тут не про всіх, це скоріше образ попереднього покоління). Хто боїться бути особистістю, бути кращим за інших, сильнішим, розумнішим, багатшим. Хто соромиться своїх успіхів та намагається не виділятися із сірої маси.

Не дарма ця книга вважається однією з найкращих серед художніх творів про фінанси та економіку. 

Вона вчить пишатися своїми талантами та розвивати їх, адекватно оцінюючи свою ціну як профі. 

Здоровий егоїзм - він про щастя. На жаль, навіть зараз, у 2020-му, люди не вміють цінувати себе і вважають жалість рушійною силою соціуму, плутаючи це поняття зі співчуттям.

За освітою я психолог. І от як психолог розумію важливість розвитку свого здорового "Я" для суспільства в цілому. Психологічно здорова спільнота складається з впевнених у собі індивідуумів. І якщо психологічна література "заходить" не всім, то твори Айн Ренд не залишать нікого байдужим. 

Айн Ренд. ? Суспільне надбання

Сюжет цієї книги - гострий, почуття киплять, а образи героїв або закохують у себе, або бісять з перших хвилин, але 100% викликають емоції. Читаючи цю книгу, я ніби розумів все, що відбувається навколо. Саме зараз. Книга наче пророча, бо базується на головному - на ставленні людей до себе, одне до одного, до світу в цілому.

Щодо улюбленої цитати, то згадую про одного з героїв:

Неможливими для нього були дві речі: стояти на місці та рухатися без цілі.

І це речення знайшло місце у моєму серці. Бо справді, життя – це рух. Але не просто рух, а до певної мети чи мрії. Все інше - це гаяння часу.

Тімур Мірошниченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту