Відгадку знайдено: вчені розповіли, чому зебри смугасті

Фото: Pexels
Виявляється, зебри чорно-білі не для краси, а для життя – смуги допомагають терморегуляції їхнього тіла.

"Зебри – це чорно-білі коники, - думаєте ви, - їх смужки лише для краси". Але не все так просто.

85-річна дослідниця Елісон Кобб зробила відкриття. Вона пояснила, чому зебри чорно-білі та як це їм допомагає по життю.

Жінку на дослідження надихнув Редьярд Кіплінг, який постави собі питання: "Чому леопарди плямисті?"

От тоді й почалась історія зебри...

Елісон проводила безліч дослідів, читала багато літератури про зебр, сама їздила в Кенію та перевіряла усі свої здогадки на справжніх зебрах у дикій місцевості. Теорії спочатку були прозаїчні: смуги - камуфляж проти левів та інших хижаків; смуги для того, щоб заплутати кусючих мух; смуги для того, щоб розпізнавати своїх друзів.

Але головна причина – ще більш дивовижна, пише Mirror.

Чорно-білі смуги зебри допомагають їм контролювати їх температуру тіла. Завдяки такому цікавому окрасу, влітку тваринам не жарко, а взимку не холодно. Ба більше, виявляється, шерсть на чорних смужках завжди стоїть і вона довша, а на білих коротша та завжди прилягає до тіла. Це сприяє швидшому теплообміну зебр та потовиділенню (а пітніють вони, як і коні, для того, щоб зберегти прохолоду в тілі).

Фото: Alison Cobb

Дослідження показали також, що смуги краще виражені у тих зебр, що живуть у більш жарких кліматичних районах - ближче до екватора. А ще ці зебри менші за розміром.

Фото: Stephen Cobb

Отакої… Виявляється, це не тільки їх прикраса, але і частинка системи охолодження організму. Як би було добре і нам якусь таку секретну можливість мати. У таку спеку, яка зараз за вікном, нам би не завадило хоч трішки побути "зебрами".😎

🦓🦓🦓🦓🦓🦓🦓🦓

Відсьорбни скоріш 100 грам – і мерщій у Телеграм! Ти не п'єш? Кури бамбук – і скоріш до нас в Фейсбук!

Дарина Коберська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту