Відкриття року: коти запам'ятовують власне ім'я

Фото: Pexels.com
Японські вчені провели експеримент, щоб підтвердити: домашні коти відрізняють власне ім'я від інших слів.

Тривалі роки господарі звали своїх домашніх котиків на ім'я в надії, що ті відгукуються саме на нього, а не інтонацію людського голосу. І нарешті цим стражданням покладено край! Японські вчені довели, що котики запам'ятовують власне ім'я та здатні його відрізняти з-поміж інших людських слів.

Як пише видання Nature, зоологи провели експеримент, у якому порівняли реакцію домашніх котів і вихованців, які живуть в спеціальному котячому кафе.

Всі коти, які мають господарів, відгукувалися на власне ім'я навіть тоді, коли їх кликала незнайома людина. А ось вухаті з кафе не змогли відрізнити свої прізвиська із загальних звернень людей до тварин (а-ля "котусик", "мусик" і ще мільярд пестливих слів ?).

Усі "піддослідні", які довели свою розумову перевагу, реагували на ім'я вилянням хвостика або ворушінням вух (рівень "мімімішності" вже зашкалює ?).

А ось коти з кафе відгукувалися на будь-яке ім'я, яким їх звали люди.

У результаті експерименту вчені дійшли висновку, що звичка котів відгукуватися саме на своє ім'я виникає не стільки ним самим (коли господар постійно називає улюбленця одним словом), а жестами, які це ім'я супроводжують: погладжуваннями, годуванням, розчісуванням тощо.

Тому пропонуємо вже сьогодні почати свій власний експеримент: купуємо кошеня - і намагаємося його називати без супроводу жестами. І подивимося, наскільки японські вчені мали рацію. Або наскільки вистачить вашої власної витримки кликати вихованця і, при цьому, його не гладити, цілувати й просто няшно обіймати цієї миті.

Відео: https://gifer.com
Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту