Відсоток головних жіночих ролей у кіно - рекордний у 2019 році, - дослідження

Фото: Wikipedia Captain Marvel

Центр вивчення жінок на телебаченні та у кіно при Каліфорнійському університеті у Сан-Дієго провів нове дослідження. Вони проаналізували, хто грав головні ролі у найкасовіших прем'єрах 2019 року, та виявили, що відсоток жінок у цій галузі значно збільшився, порівняно з минулими роками. Не просто збільшився, а став рекордним.

"Жінки домоглися безпрецедентних успіхів як головні героїні", - кажуть вони. Відсоток у найкасовіших стрічках року (наприклад, "Капітан Марвел", "Маленькі жінки", "Ми", "Крижане серце") зріс від 31% до 40%. Це, за словами спеціалістів, - історичний максимум, пише видання Variety.

Найчастіше жінки - "головні" у фільмах жахів, далі йдуть драми, потім комедії, за ними - бойовики, фантастика та на останній сходинці - мультики. Також визначили, що у 43% фільмів головну роль виконали чоловіки, а у 17% стрічок зіграли жінки й чоловіки разом. 

Щоб зробити такі результати, дослідили більше, ніж 2300 героїв, які є головними у 100 найвідоміших фільмах 2019 року. 

"Ми вже два роки поспіль спостерігаємо істотні успіхи жінок-героїнь, що свідчить про початок позитивного зрушення в представництві", - сказала Марта Лаузен, виконавчий директор Центру вивчення жінок на телебаченні й у кіно й авторка дослідження. 

Але спеціалісти виявили, що у фільмах з жінками є ще гендерні стереотипи. Жіночі персонажі частіше показують свій сімейний стан (46% проти 34%), а чоловіки частіше, ніж жінки, мають певне заняття або роботу (73% проти 61%). Відсоток темношкірих жінок знизився з 21% у 2018 році до 20% у 2019 році, а відсоток азійських персонажів жіночої статі повернувся до рівня 2017 року і склав 7%. Відсоток латиноамериканок трохи збільшився з 4% у 2018 році до 5% у 2019 році. 

Дарина Коберська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту