Випив - за кермо скутера не ставай: датська поліція почала облаву

Photo by Marek Rucinski on Unsplash
У Копенгагені заарештували вже 24 людини, які каталися у стані алкогольного або наркотичного сп'яніння.

Датська поліція у Копенгагені лише за два дні заарештувала десятки людей за управління електроскутерами у стані алкогольного або наркотичного сп'яніння, повідомляє euronews.com.

Останнім часом у багатьох країнах Європи посилюють вимоги до водіїв електричних скутерів. Це сталося після того, як у Барселоні (Іспанія) у серпні 2018 року було зафіксовано першу смерть - там літня жінка була збита водієм електроскутера.

Цей нещасний випадок спричинив загальноєвропейську дискусію і низка країн запровадила конкретні норми закону та оновила правила дорожнього руху. Так, Данська рада з безпеки дорожнього руху прирівняла користувачів скутерів до велосипедистів і зобов'язала їх їздити по велосипедних доріжках.

Також на рівні 0,5 проміле встановлений допустимий рівень вмісту алкоголю у крові скутериста. Ця норма є такою ж, як і для водіїв інших транспортних засобів. Скутеристи, у крові яких встановлено перевищення допустимої межі алкоголю, уже при першому порушенні можуть бути оштрафовані на досить велику суму - до 2000 крон (268 євро).

Повторне правопорушення потягне за собою штраф у розмірі 4000 крон (536 євро), а третє - правопорушникам загрожує ув'язнення. Водіння під впливом наркотиків заборонено повністю.

"Йод" вважає, що у нашій країні крім автомобілістів, мотоциклістів і скутеристів, вміст алкоголю в крові треба контролювати й у тих, хто катається на самокатах і гіроскутерах. А особливо важливий такий контроль для тих, хто в зрілому віці катається на дитячих каруселях.

Герман Старенький
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту