Виставки про коронавірус: музеї Німеччини збирають спеціальні експонати

Фото: Unsplash by Adli Wahid
Вони вирішили заархівувати часи пандемії для наступних поколінь.

Музеї та університети Німеччини збирають артефакти пандемії коронавірусу. Хочуть зробити куточки, експонати яких передадуть атмосферу, яка є у світі зараз, для наступних поколінь, пише DW.

Долучитись та принести щось своє може кожен. Людей по всій Німеччині просять не викидати предмети, що впливають на їх теперішнє життя, а фотографувати або відправляти поштою в музеї. Наприклад, фото спорожнілих міст, саморобні маски чи щоденники. 

Першим об’єктом інвентаризації пандемії в Кельнському міському музеї є листівка міста про боротьбу з поширенням коронавірусу. А керівництво Німецького історичного музею в Берліні, наприклад, планує пов’язати цю тему з іншими колекціями про минулі епідемії, наприклад, чуму.

А ще наприкінці березня в Німеччині стартував проєкт Coronarchiv, ініційований університетами Гамбурга, Бохума і Гісена. Працівники збирають матеріали про пандемію коронавірусу, а також забезпечують доступ до них. Будь-хто може помістити цитату з газетної статті або журналу, поділитися своїми фото, відео, записами щоденника, листуванням електронною поштою, особистими переживаннями й думками, спогадами та історіями, пов’язаними з пандемією. Можна навіть заспівати пісню, прочитати вірш чи залишити голосове повідомлення. 

Поки існує лише німецькомовна версія сайту. Але невдовзі його буде перекладено іншими мовами. На сторінках соцмереж проєкт вже почав викладати деякі експонати майбутньої колекції. 

Дарина Коберська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту