Вітражі загинули, півень розплавився, але великий орган врятовано: що залишилося від колишнього Нотр-Дам де Парі

Французи вже заявили, що на відновлення собору піде «кілька десятиліть».

Незважаючи на те, що вже з'явилися перші фото інтер'єру Собору Паризької Богоматері після пожежі, про його стан відомо не багато. Пожежники продовжують охолоджувати конструкції храму, тому вхід всередину обмежений.

Відомо, що вистояли стіни Нотр-Даму, обидві дзвіниці, уцілів вівтар і головний хрест, не постраждали всі твори мистецтва і реліквії, які перебували в скарбниці, також вдалося винести з вогню Терновий вінець і фрагмент хреста Ісуса.

На жаль, швидше за все, загинула більшість вітражів Собору. Вони просто вибухнули під впливом високих температур. Але, за попередніми оцінками, врятовано шедевр 13 століття - Троянду головного входу.

Le Monde також повідомляє, що викликає серйозні побоювання стан великого органу. За попередньою оцінкою, він не згорів, але сильно постраждав. Мова про найбільший орган за кількістю регістрів у Франції - він має 110 регістрів і близько 7400 труб.

На жаль, безповоротно втрачено шпиль 19 століття і благочестивого півня, що його вінчав - він розплавився. Мова про флюгер, у якому з 1935 року зберігалися мощі святого Діонісія і святої Женев'єви. Про стан останніх не повідомляється.

На місці працюють представники міністерства культури, Паризької єпархії, історики та архітектори, щоб скласти повний список врятованих цінностей і тих, які треба буде відновити.

На відновлення храму, збір коштів на яке вже почався, піде, за оптимістичними оцінками, кілька десятиліть.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту