Виявити корупцію в країні допоможе зайва вага міністрів: дослідження соціологів

Фото: Michal Jarmoluk с сайта Pixabay
Прихована політична корупція стає видимою в буквальному сенсі.

Нейромережа допомогла показати, що чим вищий рівень корупції в країні, тим більший індекс маси тіла у членів її уряду. До такого висновку прийшов соціолог з Бізнес-школи Монпельє Павло Блавацький, пише Naked Science.

Для свого дослідження Блавацький запрограмував і навчив нейромережу оцінювати індекс маси тіла (ІМТ) людини за фотографією, а потім пропустив через неї знімки 299 міністрів із 15 сучасних держав, колишніх республік СРСР. Отримані цифри вчений зіставив з п'ятьма різними оцінками рівня сприйняття корупції в цих країнах, в тому числі з даними Transparency International і Світового банку.

Найменший ІМТ відзначено у членів урядів Естонії, Литви, Латвії та Грузії - держав, рівень корупції в яких вважається мінімальним на всьому пострадянському просторі. І навпаки: в таких країнах, як Туркменістан, Таджикистан і Узбекистан, міністри відрізняються високими показниками ІМТ.

"Індекс маси тіла міністрів високо корелює з усіма п'ятьма визнаними індикаторами сприйняття корупції. Прихована політична корупція стає видимою в буквальному сенсі - на фотографіях вищих політичних діячів", - пише в своєму дослідженні Блавацький.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту