Фото: пресслужба президента

Володимир Зеленський на саміті ООН: повна промова президента (відео, текст)

Зеленський нагадав міжнародним партнерам про важливість відновлення миру в Україні.

Український президент Володимир Зеленський виступив на саміті Організації Об'єднаних Націй з питань Цілей сталого розвитку, який проходить в рамках 74-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН.

Він висловив надію на якнайшвидше повернення окупованих територій до складу України, але зазначив, що це неможливо без підтримки світових лідерів шляхом дипломатичних угод. Про це повідомляє пресслужба президента.

Нижче "Йод" публікує повну промову Володимира Зеленського в Нью-Йорку.

"Україна віддана своїм зобов'язанням щодо Цілей сталого розвитку. Для їх досягнення створено національні стратегії, функціонує механізм впровадження та моніторингу цього процесу. 

Почну з позитивних моментів: зростає інноваційність української економіки та покращуються умови нашого бізнес-клімату. Є виразна тенденція до зменшення материнської смертності та смертності дітей віком до 5 років. Прогресує боротьба з епідемією СНІДу та туберкульозу. Збільшено частку відновлювальної енергії у загальному обсязі виробництва. 

Нашими завданнями є істотне зростання економіки для подолання бідності та підвищення зайнятості населення, дієва реформа правоохоронних та судових органів, завершення реформи децентралізації. 

Слід визнати: наші показники можуть та мають бути значно кращими. Україна обрала вірний шлях до розвитку, а тепер настав час рухатися ним швидше та, головне, впевненіше. 

На цьому шляху сьогодні існує два бар'єри. Перший – це внутрішньополітична традиція, коли важливі для розвитку реформи отримують спротив. Але з цим нова українська влада обов’язково впорається. Другий бар’єр набагато складніший. І нам його не подолати без міжнародної підтримки. Це війна внаслідок російської агресії проти України.

Жодна держава не досягне сталого розвитку без миру та відчуття безпеки. Сталий розвиток неможливий під звуки пострілів і вибухів, неможливий там, де панують агресивні геополітичні стратегії, що аплодують вторгненню до інших держав і порушенню прав і свобод людини.

Через окупацію Криму та частини Донбасу в Україні було зруйновано критично важливу інфраструктуру та промислові об'єкти. Втрачено сталі міжгалузеві зв'язки. На окупованих територіях залишилося 80% вугільних шахт і банківські активи на майже 5 мільярдів доларів США. Українська держава недорахувалась понад 15% ВВП та 15% промислового виробництва.

Але найголовніше: Україна втратила понад 13 тисяч громадян. Це не лише професійні військові, а й добровольці. Серед загиблих є медики, педагоги, спортсмени, науковці, дослідники, художники, музиканти, журналісти, правозахисники. Кожен міг би зробити свій внесок у розвиток не лише України, а й усього світу. Але це, на жаль, неможливо.

Утім, я вірю, що разом з міжнародними партнерами, політико-дипломатичним шляхом ми зможемо домогтися повернення наших територій, припинення війни та панування миру. І це – наша мета номер один. Для того, щоб пліч-о-пліч з державами-членами ООН ми без бар’єрів могли рухатися вперед для досягнення інших Цілей сталого розвитку та разом будувати новий світ, вільний від бідності, голоду, захворювань і війн. 

Впевнений, що на наступне 10-ліття це стане завданням кожного світового лідера".

Віка Степаненко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту