Набокову - 120 років: він не тільки написав "Лоліту", а й придумав "смайл"

"Йод" згадує найдотепніші думки письменника, які цілком актуальні для нас і зараз.

Людина світу і тонкий аналітик стосунків чоловіка та жінки - Володимир Набоков - народився 22 квітня 1899 року в Санкт-Петербурзі. У літературі він кидав виклики, в своїй критиці залишав "мокре місце" від опонента. А сучасники згадували про нього, як про людину з гострим почуттям гумору, переплетеного із сірою безвихіддю і тугою.

А ще Набоков в одному з інтерв'ю сказав:

"Я часто думаю, що необхіден спеціальний знак пунктуації для усмішки - якась увігнута лінія або така, що лежить на боці кругла дужка".

Одже, саме він приклав руку, а вірніше свою фантазію, до появи "смайла"!?

А тепер висловлювання Набокова, які стали доречними нашій поствиборчій реальності. І в першу чергу у відношенні тих, хто останній місяць, розлючені, строчать у мережі на політичні та близько політичні теми.

"Можу дати початківцю критику такі поради: навчитися розпізнавати вульгарність. Пам'ятати, що посередність досягає успіху за рахунок "ідей". Остерігатися модних проповідників. Перевіряти, чи не є виявлений символ власним слідом на піску. Уникати алегорій. У всьому ставити "як" вище за "що", не допускаючи, щоб це переходило в "то й що?"

Ну а якщо ви потрапили під шквал критики та ненормативної лексики, як зараз відбувається в соцмережах, то точковим ударом стануть слова:

"Краща реакція на ворожу критику - усміхнутися і забути!"

(Слово "ворожу" можна упустити)

На адресу друзів, близьких і коханих, які можуть бути не згодні з вашою позицією і так жити вже немає сил, можна повторювати (вголос або подумки) фразу:

"У кожній людині в тій чи іншій мірі протидіють дві сили: потреба в самотності й спрагою спілкуватись з людьми".

До речі, вибирати між самотою і спрагою спілкування теж потрібно вміти. Тим паче, коли руки сверблять щось написати. 

Адже правда - "... трискладова формула людського життя: не вороття минулого, ненаситність сьогодення і непередбачуваність майбутнього"

І взагалі - "Пестіть дітей, панове! Ніхто не знає, що їх очікує в майбутньому".

????????

Відсьорбни скоріш 100 грам – і мерщій у Телеграм!
Ти не п'єш? Кури бамбук – і скоріш до нас в Фейсбук!

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту