Вони наступають: роботи заберуть у людей половину робочих місць

Експерти попереджають про масове безробіття у наступні 20 років через автоматизацію праці.

Ринок праці вже ніколи не будет таким, як раніше. І людям, які бажають залишатися затребуваними, потрібно готуватися до нових викликів. Про це йдеться у звіті Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), який цитує dailymail.co.uk.

Проаналізувавши сучасні тенденції, експерти ОЕСР дійшли висновку, що протягом наступних двох десятиліть половина усіх робочих місць буде суттєво змінена через розвиток технологій. У деяких випадках це означає, що люди втратять роботу.

Очікується, що 14% робочих місць будуть повністю автоматизовані протягом наступних 20 років, а 32% відсотки через значну автоматизацію суттєво трансформуються та змінять функції, які потрібні будуть від людей.

Матерiали по темi
Однорукий бармен: у США винайшли робота, який віртуозно змішує та наливає коктейлі (фото, відео)

Дослідники кажуть, що, незважаючи на те, що ці цифри дійсно лякають, вони не обов'язково означають настання масового безробіття. У перспективі розвиток технологій може навпаки збільшити кількість робочих місць для людей, однак самим людям потрібно бути до цього готовими.

А поки статистика стверджує, що працювати пліч-о-пліч з роботами людство поки не навчилося. Нині 6 із 10 дорослих не мають досвіду роботи з інформаційно-комунікаційними технологіями. У той час, як частка високваліфікованих робочих місць зросла на 25% протягом останніх 20 років.

Цей розрив між вимогами до працівників та їхніми реальними вміннями призвів до того, що, наприклад, у галузі виробництва США протягом 1980-2018 років роботу втратили 7,5 мільйонів працівників.

Тож нинішній молоді потрібно готуватися до того, що вчитися їй доведеться не лише у шкільні та студентські роки, а й усе життя. Конкуренція з роботами — вона така.

👌😒😍🤣😂😊

Відсьорбни скоріш 100 грам – і мерщій у Телеграм!
Ти не п'єш? Кури бамбук – і скоріш до нас в Фейсбук!

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту