Всесвітній День НЛО: три випадки, коли нас усіх розіграли

Кола на полях, засекречені прибульці та інопланетний аеродром на Херсонщині. "Йод" згадує найвідоміші містифікації, пов'язані з невпізнаними літаючими об'єктами.

Розвельский інцидент: містифікація століття

Це свято не дарма припадає на 2 липня. У 1947 році цього дня інопланетний гість ледь не впав на голову звичайному американському фермеру з Розвелла, штат Нью-Мексико в США. Чоловік знайшов летючий диск на території свого ранчо і, як взірцевий громадянин, здав його координати шерифу. Ютуба тоді не було, тому інформацію про прибульців вдалося зам'яти. Публічно про цю знахідку заговорили лише через кілька років. Одні розповідали, що бачили уламки космічного корабля з дивовижними ієрогліфами, інші запевняли, що з території під охороною вивозили загиблих гуманоїдів.

Що сталося насправді, вдалося встановити лише у 1994 році. Місцевий конгресмен підняв архівні документи та з'ясував, що "загадкова тарілка" - це рештки американського метеозонда, що стежив за ядерними випробуваннями в СРСР. Щоб замести сліди, влада вирішили не стримувати фантазію місцевих жителів і звалити все на непрошених космічних гостей.

Інцидент у Розвеллі мав величезний вплив на масову культуру: він фігурує в епізодах "Футурами", "Вавилону-5" та "Індіани Джонса", а компанія Google присвятила йому один зі своїх фірмових дудлів.

Кола на полях: творчий експеримент британців

Загадкові кола на полях пробуджують у людства містичний жах уже не перше сторіччя. Візерунки з притиснутого до землі колосся вперше згадуються у казці про "Горбоконика" та в англійській брошурі "Диявол-косар" у XVI столітті.

Але по-справжньому британці запанікували в 1980-ті, коли за одне літо їхня кількість сягнула 500 штук. Химерні кола раз у раз з'являлися на полях у різних куточках Англії. Уфологи негайно угледіли в цьому втручання неземної цивілізації: або залишені нам послання, або просто сліди від летючих "тарілок". Подивитися на ті "кола" з'їжджалися з усього світу, а розкрити загадку намагався зібраний у Лондоні симпозіум.

Лише у 1991 році британці Дуглас Бауер і Девід Чорли зізналися, що кола на полях - їхній творчий проект. Втім, іноді руку до цього явища прикладала і сама природа. Наприклад, невеликі вихори, які характерні для півдня Англії, можуть створити подібний ефект. Швидше за все, вони і були тим самим "косарем", який лякав наших предків.

З того часу у креативних британців з'явилося чимало послідовників - тепер такі "малюнки" можна зустріти по всьому світу - від США до Японії. І це вже не просто кола, а цілі шедеври.

Україна: пустеля, створена прибульцями

Не всі українці пам'ятають, але в нашій країні є своя таємнича пустеля. Олешківським піскам у Херсонській області вже багато років приписують містичне значення і називають інопланетним аеродромом. Пустир має форму кола, його добре видно з Космосу, а на території пісків не раз знаходили уламки таємничого походження.

Втім, версію уфологів спростовують історичні факти. Якщо вірити літописам, в пустелю це місце створили не гуманоїди, а дуже ненажерливі овечки. У XVIII і XIX столітті тут були пасовиська, проте через сухий і спекотний клімат земля просто не встигала відновлюватися, а вітер розносив пісок якнайдалі.

"Деталі НЛО" теж мають цілком земне походження. Після Другої світової це місце було військовим полігоном. Тож піски досі приховують уламки бойової техніки й старі снаряди.

Втім, українські уфологи не впадають у відчай і продовжують вірити в існування інопланетного життя. Пару років тому вони опублікували архів "секретних матеріалів", який збирали з XVII століття. Там описані близько 500 випадків контакту з НЛО в нашій країні. Правда, на сьогодні переглянути його так само складно, як довести, що вчора біля твого вікна пролітала літаюча тарілка...

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту