Всі навігатори світу виходять з ладу через зміщення північного магнітного полюсу

Photo by Samuel Chenard on Unsplash
До 2040-го року стрілки компасів будуть вказувати вже не на північ, а на північний схід.

Протягом декількох століть магнітний полюс Землі знаходився в Канадській Арктиці, повільно пересуваючись однією територією. Однак близько 40 років тому він почав різко зміщуватися на північ із середньою швидкістю близько 50 км на рік. У вересні цього року магнітний полюс досяг географічного, а потім продовжив шлях в сторону Сибіру, ​​повідомляє hightech.plus.

Оскільки багато навігаційних систем використовують магнітне поле Землі, в їхню роботу доводиться регулярно вносити поправки, пов'язані з рухом полюса. Зазвичай Світову магнітну модель оновлюють раз на п'ять років. Однак зсув полюса настільки прискорився, що модель, прийнята у 2015 році, застаріла раніше запланованого терміну.

У результаті в цьому році довелося прийняти відразу два нових оновлення - позапланове в лютому і заплановане 10 грудня.

На звичайну людину ця ситуація ніяк не впливає. Наші компаси та навігатори поки залишаться точними. Проте, подорож магнітного полюса в бік Сибіру може продовжитися. В результаті до 2040 року всі компаси будуть вказувати не на географічну північ, а скоріше на північний схід. Втім, полюс може зупинитися або навіть повернутися назад, адже передбачити його рух неможливо.

Причини зсуву магнітного полюса залишаються невідомими. За однією з теорій, виною всьому випадкові турбулентності в рідкому металевому ядрі планети. За іншою версією, рухливість полюса пов'язана з ослабленням всього магнітного поля.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту