Всього один тиждень недосипання може спровокувати набір зайвої ваги

Photo by Jon Tyson on Unsplash
В експерименті вчених навіть абсолютно здорові люди починали відчувати труднощі з жировим обміном.

Дослідження американських вчених доводять, що лише кілька днів неповноцінного нічного сну негативно впливають на засвоєння жирів і пробуджують почуття голоду, пише hightech.plus. Це особливо небезпечно, враховуючи, що більшість людей не висипаються протягом робочого тижня, в кращому випадку розраховуючи на відпочинок у вихідні.

Експеримент, про який йде мова, проводили з 15 здоровими молодими чоловіками протягом десяти днів. До цього вони протягом тижня повноцінно відпочивали вдома, а потім спали не більше п'яти годин у "будні". Починаючи з четверного дня експерименту на вечерю учасникам давали їжу з високим вмістом жирів.

Дефіцит сну негативно впливав на ліпідний обмін після прийому їжі, показали аналізи. Недосипання приводило до більш швидкого виведення ліпідів із крові після їжі, що може спровокувати набір зайвої ваги.

Імітація робочого тижня завершилася "вихідними", коли добровольці могли спати десять годин для відновлення організму. Показники жирового обміну були трохи кращими, але не відновилися до вихідного здорового рівня.

Таким чином, недосип погіршує стан здоров'я, негативно впливаючи на всі системи організму.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту