Втрата нюху – головний симптом коронавірусу у прихованих носіїв

Фото: Orna Wachman/Pixabay.
До такого висновку прийшла група британських медиків.

Втрата здатності відчувати запахи - аносмія - в 40 відсотках випадків пов'язана з вірусною інфекцією. Не дивно, що і новий спалах COVID-19 супроводжується аносмією у багатьох пацієнтів. Цей симптом можна використовувати для виявлення прихованих носіїв коронавірусу, які не проявляють більш очевидні ознаки хвороби і залишаються заразними для оточуючих, пише Naked Science.

З такою заявою виступила група медиків на чолі з президентом Британської отоларингологічної спільки (BRS) професором Клер Хопкінс і президентом Британської асоціації отоларингології (BAO) Нірмалом Кумаром.

Лікарі посилаються на дані по COVID-19 у Південній Кореї, де обстеження проводяться з особливою ретельністю і демонструють, що приблизно у третини хворих втрата здатності сприймати запахи (а з ними - і смак їжі) була одним з найбільш виражених симптомів. За їхніми словами, на різкий сплеск аносмії вказують і повідомлення отоларингологів зі США, Франції, Італії.

Люди молодого віку переносять COVID-19 порівняно легко, часто не проявляючи яскравих ознак хвороби, продовжуючи вести активне життя - і залишаючись носіями вірусу. Такі приховані носії, самі того не помічаючи, сприяють подальшому поширенню хвороби. Тому медики звертають таку велику увагу на втрату нюху і смаку: цей легкопомітний симптом дозволить виявити прихованого носія.

Відзначимо, що станом на 10.00 23 березня в Україні офіційно підтверджено 73 випадки COVID-19. З них 26 - нових, виявлених за минулу добу.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту