Я вербую вебкам-моделей: як влаштований цей бізнес

Відверта сповідь хлопця про нелегальну мережу українських інтимних студій, на одну з яких він працює.

Вебкам-бізнес – це сфера інтимних послуг, яка будується на спілкуванні веб-моделі та її клієнта онлайн, у відео-чаті. Звісно, що оголошень про таку роботу ви ніде не знайдете. Однак мережа ця доволі масштабна і в ній крутяться великі гроші. Немало таких студій діє і в Україні. Як же туди вербують дівчат і чому цей бізнес складно викрити – "Йоду" розповів хлопець, який є у цій махині маленьким гвинтиком. У цій історії не буде моралі, повчань або засуджень – лише факти. Висновки робіть самі. 

Компанія без назви, працівники без посади

Мене звати Валентин, мені 19 років, я студент-другокурсник одного з вишів Кривого Рогу, вивчаю психологію. Маю непогані успіхи у навчанні, однак у вільний час мушу підроблятися, бо сімейна ситуація наразі така, що батьки мені допомагати не можуть. Тож після уроків їду до офісу, де працюю близько пів року, та займаюся інтернет-розсилками. 

Офіційно я на цій роботі ніяк не оформлений та навіть не знаю назви компанії, на яку я працюю. Більше того - не впевнений, що у компанії взагалі є бодай якась назва. Декілька місяців я навіть не здогадувався, у чому кінцева суть цих розсилок, допоки не допер, що це – вербування на роботу вебкам-моделей у інтимній сфері. Мережа ця доволі заплутана, однак потроху я починаю розуміти, як усе влаштовано.

Все починається з таких хлопців чи дівчат, як я, плюс-мінус моїх однолітків. Офіційно ми не маємо ніяких посад, але умовно буду називати нас операторами. Для операторів винаймають офіс у центрі міста. Насправді, це звичайна трикімнатна квартира, де близько 10 людей облаштовують собі робочі місця. Наш робочий день триває десь з 15 до 21 години. 

"Вам від 18 до 30 і ви бажаєте підзаробити?"

За цей час кожен з операторів робить розсилки з пропозиціями про роботу для дівчат в Instagram і Telegram. Перед тим, як починати розсилки, потрібно зареєструвати багацько власних фейкових профілів у соцмережах, оскільки їх часто блокують через скарги та спам. Для цього адміністратор (людина, що контролює нашу роботу в офісі) видає нам телефонні сім-карти. Зараз у мене 15 номерів українських мобільних операторів. Раніше користувалися російськими сім-картками для ще більшого "шифрування". 

За цими номерами я створюю безневинні профілі в Instagram. Наповнюю їх фотографіями життєрадісних симпатичних дівчаток з Мережі. Фотографій має бути не менше 10, так акаунт видається живим, не фейковим. Наголошую, що профілі наші – завжди дівчачі, хоч за ними приховуються і хлопці, і дівчата, які роблять розсилки. У шапці профілю має бути обов'язково написано: "Менеджер з набору персоналу". Так створюється ілюзія мережевого бізнесу.

І от з такого акаунту вам надходить пропозиція роботи від успішної "менеджерки". Повідомлення стандартного змісту, ніби абсолютно безгрішні. Щось на зразок такого: "Здрастуйте. Бажаєте підзаробити? Якщо вам від 18 до 30 років і ви з Кривого Рогу – така можливість є. Гнучкий робочий графік. Заробіток до 13 тисяч гривень".

За день – більше 200 повідомлень з пропозицією про роботу

Профілі дівчат в Instagram ми шукаємо за геолокаціями міста, хештегами. У Telegram знаходимо групи жителів міста та пишемо дівчатам, які там спілкуються. Дивимося, щоби дівчині на вигляд було років 18-30. У процесі спілкування уточнюємо, скільки їй. Якщо менше 18 – спілкування припиняємо, з цим доволі суворо. Однак якщо дівчині 33 чи трошки більше, але вона добре виглядає – теж можемо продовжувати "вербування".

Суть самої роботи ми, автори розсилки, при спілкуванні видавати не можемо. Завжди кажемо: "Дайте свій номер телефону, з вами зв'яжеться наш оператор та все детально пояснить". Якщо дівчина наполягає, розпитує, формулюємо так: "Це сфера спілкування з людьми".

Сенс нашої роботи у тому, щоб дівчина дала свій номер телефону. Ми одразу передаємо його так званим обдзвонювачам, вони також сидять у нашому офісі. Далі – не наша справа. Обдзвонювачі зв'язуються з дівчатами та назначають їм зустріч на співбесіду. 

Співбесіди зазвичай проходять прямо в студії. Я там ніколи не був. Про студії до нас, операторів, доходять лише чутки. Вони можуть бути настільки великими, що навіть не просто квартиру якусь чи офіс орендують, а цілу будівлю. У Кривому Розі, як мені відомо, раніше діяло чотири студії.  Зараз, після викриття однієї, залишилося три. 

На день я надсилаю більше 200 повідомлень з пропозицією про роботу. Якщо 7-8 людей дадуть свій номер телефону – це вже добрий показник. Окрім нашого офісу, де розсилки роблять 10 людей, у Кривому Розі є багато інших, розташування яких ніхто з нас не знає.

Мережа студій – від Кривого Рогу до Києва

Важливо не помилитися з назвою міста у повідомленні, оскільки ми робимо розсилки не лише на Кривий Ріг, а й на інші міста – Київ, Дніпро, Полтава, Бровари, Одеса. Там також є веб-студії.  Думаю, вони існують і в інших містах, але ми працюємо саме на ці, решта – не наша територія. Дівчата приходять на співбесіди саме у своїх містах, знімаються у своїх студіях, їхати нікуди не треба.

Зарплата, яку пропонують дівчатам, теж залежить від міста. Для Києва – 20-25 тисяч гривень на місяць, для Кривого Рогу – 13 тисяч. Приблизно так само - для Броварів та Полтави. Для Одеси – близько 18 тисяч. "Ведеться" на це досить багато дівчат. Однак те, що дівчина дала свій номер – ще не стовідсоткова гарантія того, що вона прийде на співбесіду. 

"Буває, порушую правила – відмовляю дівчат"

Інколи з дівчатами, яким я пишу, зав'язується певний діалог чи навіть розмова. Бувало декілька разів, коли я порушував правила і відмовляв дівчат. Казав: "Краще не погоджуйся". Конкретної причини не називаю. Просто кажу, що так, мовляв, буде краще для неї. 

Таке трапляється, коли бачу, що у дівчини доволі скромний профіль у соцмережах, спокійний, без кричущих чи надто відвертих фоток. Але таке буває зрідка, адже це моя робота. 

Думаю, вони самі мають метикувати. Це їхній особистий вибір. Тим паче їх же не в'яжуть у машину та насильно у рабство не забирають. Вони можуть відмовитися будь-якої миті. Це не примусова робота. За це платять. 

Бувають випадки, що дівчата відповідають на мої пропозиції: "Та ні, дякую, я вже там працювала, більше не хочу рипатися в інтимну сферу".

"4 тисячі гривень – непогані гроші для криворізького студента"

Максимальний заробіток людей, що роблять розсилки, тобто таких, як я – близько 4 тисяч гривень на місяць. Зарплата залежить від кількості зустрічей на співбесіду, на які погодилися дівчата. Щоб закрити один робочий період, це 2 тижні, ми маємо залучити 15 дівчат на зустрічі. Якщо менше – нас штрафують і, відповідно, наш заробіток зменшується.

Оголошень про набір такого персоналу, як я, ви ніде не знайдете. Люди, які давно в цій сфері, розповідають, що раніше вони були на сайтах з пошуку вакансій. Там писали просто: "Робота в офісі". Все. Потім, коли виявилося, що через ці оголошення вдається викрити офіси чи студії, їх прибрали із сайтів. 

Іноді можна зустріти просто напис на асфальті посеред міста: "Потрібні працівники в офіс". Але в більшості випадків інформація передається лише від знайомих до знайомих, щоб зменшити будь-які ризики та уникнути проблем з поліцією.

Наприклад, мені про роботу розповів друг, який уже працював там. Йому – подруга, яка прийшла у компанію раніше за нього. При найманні на роботу її суть ніхто, звісно, не пояснює. Адміністратор офісу просто каже: "Маєте робити інтернет-розсилку та отримувати номери телефонів для подальшого призначення зустрічей". Слова "вебка" чи "студія" взагалі ні разу не звучали за увесь час, що я тут працюю. 

Звісно, я здогадувався, що те, чим я займаюся – незаконно. Однак нас ніхто не попереджав, що буде у разі, якщо нас на цьому піймають. 

Я особливо нікому не розповідаю, чим займаюся. Знають лише декілька найближчих людей. Інколи вони мені кажуть: "Валіку, чому ти не знайдеш собі легальну роботу?". Я починаю пояснювати, що ця ідеально підходить для студентів. І, певно, найпростіша, яку можна знайти у Кривому Розі для хлопця мого віку. Раніше я роздавав рекламні проспекти на вулиці, газети. Підробляв кур'єром. Навіть вантажником у супермаркеті був. Отримував менше, а втомлювався більше. Вільного часу на навчання майже не лишалося. Надсилав свої резюме у безліч компаній, та кому потрібен студент-психолог без досвіду роботи за спеціальністю?

А 4 тисячі гривень, що я отримую тут, для студента у Кривому Розі – це справді непогані гроші. І ти не працюєш фізично. Та й розумово особливо – теж. Скоріше – механічно. Жодних складнощів.

Тестування та реклама секс-іграшок

Звісно, ми все-одно боїмося, що нас викриють. Але у компанії все влаштовано таким чином: якщо навіть правоохоронці натраплять на якусь одну ланку – інші не постраждають. Самі подумайте: пропозиції про роботу від одних, зідзвонюються – інші, на зустріч приходять – треті. Зазвичай вони між собою навіть не знайомі та не знають, чим займаються. 

Однак можна уявити, що мережа ця досить велика. І я навіть не уявляю, хто її кінцевий власник. Думаю, цього не знають навіть адміністратори офісу. Бо над ними теж є інше начальство – старший адміністратор району. Над ним – головний адміністратор міста. Але і він насправді не головний. 

У мене є підозри, що кінці цього бізнесу – навіть не в Україні. До нас дійшла історія колишнього адміна, який з Кривого Рогу переїхав працювати у цьому ж бізнесі до Львова, а звідти – часто їздить у відрядження до Польщі, де діє одна зі студій. Він видалив усю переписку, яку коли-небудь з нами мав, та припинив будь-яке спілкування. Жодних слідів та жодних доказів. 

Я ніколи не бачив жодного відео з дівчатами, яких залучаю. Більше того – навіть не знаю жодної людини, яка коли-небудь взагалі була на студії. За чутками, у кожної веб-студії є своя спеціалізація. Та, на яку працюємо ми – тестування, реклама різноманітних секс-іграшок та костюмів для рольових ігор. 

Декілька місяців тому у новинах показували студію, яку викрили у Кривому Розі. Після цього багато людей, боячись, почали звільнятися з компанії. Але приходять нові люди і все продовжується. 

Фото Unsplash, колаж Йод.media (обкладинка), гіф: giphy.com, tenor.com

Марта Абрикосова
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
руслан бочаров
Вот только я не пойму зачем делится девушке 50 на 50 если она может зарегится и проводить трансляции сама у себя дома
4 трав 2020 р., 15:31
Alexandra Pikuza
материал огонь!!!!!!!
11 лют 2020 р., 14:32
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту