Як американець створює український мультфільм "Гуллівер повертається": "Пригоди - понад усе"

Аніматор Тоні Бонілла про те, навіщо дорослі дивляться мультики, для кого кіностудії перезнімають ремейки і чим здивувати сучасних дітей, котрі вже народжуються з гаджетами в руках.

На Берлінале, одному з найвідоміших кінофестивалів,презентували повнометражний український мультфільм "Гуллівер повертається" від студії "Квартал 95". Казкова історія в українському трактуванні вже наприкінці року вийде в світовий прокат. На глядачів чекає чимало сюрпризів. Ловіть спойлери ?

По-перше, виявиться, що хоча подвиги Гуллівера й були справжніми, але сам він ніякий не велетень - простий хлопець, звичайнісінького зросту. По-друге, у нашого героя знову багато роботи - Ліліпутія в занепаді, на її жителів звалилося чимало проблем, а на троні сидить король-самодур. Ну, а по-третє, крім справ державних, Гулліверу належить налагодити ще й особисті - він зустрічає дівчину, яка зведе його з розуму?

Тоні Бонілла. Фото: "Квартал 95"

Зазначимо, що це перший український мультфільм, процес виробництва якого максимально відповідає стандартам компанії Disney.

А контролює це анімаційний режисер анімації із США Тоні Бонілла. Він анімував чимало відомих проєктів, зокрема "Льодовиковий період 3: Ера динозаврів", "Ріо 2", "Зоотрополіс".

Більшу частину роботи Тоні робить онлайн, але також періодично приїжджає до Києва. Нещодавно він вчергове побував у Києві, щоб побачити, як же "Гулівер повертається" виглядає на великому екрані. "Йод" не упустив цієї нагоди, щоби поспілкуватися з мультиплікатором про українського Гуллівера, а також про сучасні тренди у цій індустрії.

"Соціальний і політичний підтекст у "Гуллівер повертається" - це не самоціль"

- Тоні, якою була ваша реакція, коли ви побачили сценарій "Гуллівер повертається"? Чим українська версія відрізняється від загальновідомої історії?

- Працювати над відомими міжнародними речами треба хитро. Оскільки переказування того, що вже всім відомо, не зможе зачепити аудиторію. Тому, коли я прочитав сценарій, мені сподобався новий підхід.

Наша версія "Гуллівера" досить сильно відрізняється від загальновідомої. Це новий погляд на цього персонажа. Я люблю свіжі ідеї, нові точки зору, те, що може здивувати публіку. Ця історія доволі сильна.

- У українського "Гуллівер повертається" є соціальний підтекст. І навіть певні політичні нюанси - король, управління державою. Наскільки ця історія буде зрозуміла дітям, чи не буде це для них занадто складним? Яким конкретно ви бачите вік аудиторії, якій сподобається "Гуллівер"?

- Я думаю, що соціальні та політичні нюанси, які є в мультику, сподобаються дорослій аудиторії. А дітям припадуть до душі пригоди, характери персонажів, їхня взаємодія. На мою думку, фільм успішніший тоді, коли в ньому збалансовані ідеї, спрямовані на різні аудиторії.

Успішні сімейні фільми якраз ціляться на людей різного віку та інтересів, щоб на них можна було сходити всією сім'єю. Щоб татусі сходили із синами, мами - з дочками, вся сім'я сходила разом, тінейджери прийшли своєю компанією, дорослі - своєю.

Серед дуже хороших прикладів - "Суперсімейка", який теж має соціальний підтекст. Дорослі там розуміють усі сенси. А дітям цікаво дивитися на пригоди, через які проходять персонажі.

Саме це ми намагаємося робити у нас. І на мою думку, нам це вдалося. У будь-якому разі, соціальний і політичний підтекст у "Гуллівер повертається" - це не самоціль. Пригоди - понад усе. Ними насолоджуватимуться всі групи аудиторії.

"В анімації не існує нічого до тієї миті, доки не з'явиться все"

- Перед тим, як братися за "Гуллівер повертається", ви щось чули про українську мультиплікацію? Може, переглядали колись наші мультики?

- Ні, чесно скажу, не бачив жодного українського мультфільму.

- Тим цікавіше від вас почути, які особливості характеру будуть у українського Гуллівера? Я чула, що він вийшов суперечливим персонажем?

- У Гуллівера є свої недоліки, як і в усіх людей. Одним з головних є його надмірна впевненість у собі. На початку фільму він, у принципі, навіть не розуміє, що це його вада. Але життя змушує його працювати над цим.

Дуже важливо те, що хоч він і не завжди робить правильний вибір, але коли помиляється, робить це не навмисно. І те, що переважує всі недоліки Гуллівера і робить його героєм - йому небайдужі інші люди. Йому не все одно. Це найважливіше. Це дає надію.

- "Квартал 95" працює над "Гуллівер повертається" доволі давно. Перший тизер, наприклад, з'явився ще в 2015-му, а постери до мультфільму - в 2018-му. Поясніть, будь ласка, людям, які далекі від анімації, чому так довго?

- О, це хороше запитання. Я недавно відвідав Лувр і бачив там скульптуру, яку автор створював упродовж 16 років. Це означає, що за своє життя він мав створити десь три скульптури ? А до цього ще роками навчався, як саме це робити. Тобто мистецтво саме по собі забирає багато часу.

А щодо анімації, то тут не існує нічого доти, доки не з'явиться все. Зараз поясню, що маю на увазі. У фільмі знімають акторів. А в мультфільмі ми маємо створити "акторів", тобто персонажів. Коли нам потрібна вулиця в мультфільмі, ми не можемо вийти і просто її зафільмувати - ми маємо придумати й намалювати вулицю та кожне дерево на ній. Це основна причина, чому так довго.

"Саундтреки в нашому мультфільмі - це вау-ефект"

- Чи не важко мати справу з українцями, враховуючи, що велика частина роботи виконується онлайн, дистанційно?

- Це зовсім не важко, це супервесело. Через різницю в часі виходить, що перше, що я бачу, коли прокидаюся щоранку - це українські хлопці, з якими я розмовляю по відеозв'язку. Вони завжди енергійні, налаштовані на роботу з великим ентузіазмом.

Це попри те, що хлопці важко працюють щодня впродовж багатьох годин. Тому, звісно, ми втомлюємося. У нас бувають емоційні гойдалки через втому. Але це через те, що сам процес, у принципі, складний. Не тільки в Україні, а й загалом.

Але дружба нас об'єднує з українськими супервайзерами проєкту, допомагає розв’язувати навіть найскладніші завдання разом.

- Під час візиту в Україну вам вдалося подивитися мульт усім разом? Які враження?

- Так, ми встигли всі разом сісти й подивитися мультфільм з того, що є (з намальованими шматками того, чого ще немає). Думаю, це цілісна хороша історія.

Одними з речей, які дуже здивували в приємному сенсі слова, були саундтреки. Я чув раніше чорнові варіанти, вони були непоганими. Але коли я почув їх тут, з розкадровками того, що під час пісні має відбуватися, це справило вау-ефект. Коли ми це реалізуємо до кінця, звісно, буде набагато крутіше.

- Розкрийте таємницю, що там за любовна історія у Гуллівера?

- Наш персонаж, Марсі - дуже цікава дівчина. Ми думаємо, що аудиторія її дуже полюбить.

"Ремейки - простий спосіб забезпечити роботою студію"

- Зараз нова світова мода - кінокомпанії перезнімають старі фільми, мультфільми, роблять ремейки - "Алладіна", "Русалочки", "Короля Лева" та багатьох інших. Чому виник цей тренд? Навіщо і для кого це роблять?

- Кінокомпанії роблять гроші. Думаю, це основна причина. Але загалом причин може бути три. Друга - простий спосіб зробити так, щоб у студії та у всіх, хто на ній працює, була робота.

Але ще є третій момент. Це те, що фільммейкери виросли на цих фільмах, і вони хочуть зробити їх заново. Мріють докласти руку до того, що вони люблять з дитинства. І як глядач я можу це зрозуміти. Наприклад, я виріс на "Парку Юрського періоду" і, коли виходить кожна нова частина, я сподіваюся, що вона класна та зможе передати саме ті емоції, які мені подарувала найперша частина.

- Сучасних дітей дуже важко здивувати. Вони вже народжуються з гаджетами в руках, з інтернетом. Їх важко вразити спецефектами, анімацією, графікою. Яким має бути мультфільм, щоб здивувати сучасну дитину?

- Мені дуже подобається німе кіно. І один з моїх найулюбленіших акторів - Бастер Кітон. Він, з усім обмеженим арсеналом дій, без слів, візуально міг розповідати прекрасні історії.

Вони були цікаві тим, що Бастер закладав певні очікування, а в фіналі дивував тим, що виходило щось інше. От якщо в цьому досягти успіху, навчитися перевертати з ніг на голову прогнози аудиторії, то це і буде чудовий спосіб здивувати сьогоднішнього глядача.

"Дорослі хочуть повернутися у той час, коли все було простіше"

- Вітчизняні мультфільми мого дитинства намагалися чогось вчити. В них добро завжди перемагало зло, вони виховували аудиторію. Наскільки це актуально для сучасних дітей? Чи вони не стануть терпіти, коли їх повчають у кінотеатрі?

- Як фільммейкери ми маємо бути впевнені, що те, чого ми хочемо навчити, не стане проповідуванням. Ми не повинні нікого змушувати відчувати себе погано. Вчити потрібно тонко, розважально, щоб аудиторія сама прийшла до певних висновків, виходячи з кінотеатру.

Тоді діти навіть не запідозрять, що їх хтось повчав. Вони будуть впевнені, що їм просто розповіли круту історію.

- Ми всі спостерігали, як змінювалася аудиторія в кінотеатрах на сеансах мультфільмів. Спочатку там були тільки батьки, які привели дітей. Але поступово кількість дорослих збільшувалася, а дітей - зменшувалася. Зараз можна потрапити на сеанс, де взагалі малюків немає. Чому так відбувається? Змінюється сама концепція мультфільмів, або ж сучасні дорослі - це вічні діти?

- Думаю, що обидві ці причини актуальні потроху. По-перше, і мультфільми стали витонченішими та складнішими. Але, з іншого боку, з огляду на, що світ став бурхливішим, дорослі теж хочуть бодай ненадовго повернутися в той час, коли все було простіше.

ТОП-6 мультфільмів, які мають подивитися всі дорослі й діти за версією Тоні Бонілла

  • "Король Лев" (1994)
  • "Спляча красуня" (1959)
  • "Тарзан" (1999)
  • "Рапунцель" (2010)
  • "Білосніжка" (1937)
  • "Пінокіо" (1940)

Фото: facebook.com/GulliverReturns/

Юлія Мамойленко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту