Зірковий час білоруського футболу: права на його трансляцію купили вже більше 10 країн світу, це означає, що він, ймовірно, вперше за всю історію свого існування почав заробляти гроші ? Про тутешній чемпіонат вже написали провідні спортивні ЗМІ планети, фото білоруських стадіонів прикрасило обкладинки європейських газет. На роль світових футбольних зірок тепер претендують і футболісти білоруських команд - журналісти мріють отримати їхні інтерв'ю і коментарі, а вболівальники в різних куточках планети вчать їхні прізвища.
Вся справа в тому, що через пандемію коронавірусу на Землі нині залишилося всього два діючих професійних футбольних турніри - крім чемпіонату Білорусі це також першість Нікарагуа.
Розповідаємо, чому білоруський футбол не злякався COVID-19, а також, як там наші - в Білорусі грають Хачеріді, Мілевський та інші українці.
Почнемо з того, що Білорусь в принципі поводиться так, ніби ніякого коронавірусу не існує. Ця країна - одна з небагатьох у світі, яка не пішла на карантин, а президент Олександр Лукашенко порадив своїм громадянам досить специфічні методи боротьби з COVID-19:
Ймовірно, до списку "лікувальних полів" потрапили не лише сільськогосподарські, а й футбольні ? 19 березня, як і було заплановано, стартував 1-й тур Вищої ліги. І не просто стартував, а без будь-яких обмежень - з глядачами на трибунах. Логіка простежується - якщо людям на тракторі не страшно, то чому має бути страшно на трибунах? ??
Тим більше, що відвідуваність чемпіонату Білорусі й без епідемії жадає кращого: середня відвідуваність матчів в минулому році там склала 2476 осіб. Це явно не гра 1/8 фіналу Ліги чемпіонів в Мілані, де зібралося понад 44 тисяч глядачів, і яку тепер вважають головним розповсюджувачем зарази в Італії.
Правда, деяких запобіжних заходів на матчах і навколо них все ж дотримуються. На вході уболівальникам вимірюють температуру безконтактними термометрами, пропонують обробити руки антисептиком і радять сідати на трибуни не щільно - в шаховому порядку, наприклад.
Але нечисленні вболівальники, особливо ті, які приходять компаніями, до цих рекомендацій не особливо прислухаються - сідають разом, як зазвичай. А фанати ще і загартовуються - оголюють торси заради перформенсу.
Подекуди на трибунах таки трапляються вболівальники в медичних масках - ось їхні фото і потрапляють на обкладинки світових ЗМІ.
Футболістам на полі, як ви розумієте, дотримуватися рекомендованої ВООЗ соціальної дистанції теж якось не з руки (і не з ноги ?), це все-таки контактний вид спорту. Та й, схоже, самим футболістам не дуже-то і страшно - голи, у всякому разі, вони святкують, як зазвичай - дружніми рукостисканнями і обіймами.
У міжігровой період, як розповідають гравці, ситуація теж досить спокійна.
"Перед кожним тренуванням нас не обстежують, температуру не міряють, в масках теж не ходимо, але, якщо раптом хтось захворів, то лікарі роблять все, щоб ізолювати цю людину і перевірити. Я розумію, наскільки складна ситуація в світі, але саме в цій країні все спокійно, і я не бачу ніяких причин, щоби зупинити чемпіонат Білорусі", - сказав в ефірі української програми" ФутболNEWS" наш легіонер з клубу "Белшина" (Бобруйськ) Михайло Писко.
Якщо у футболістів з'являються симптоми ГРВІ - їх тестують в загальному порядку, як і інших громадян. Про результати тестів потім повідомляють прес-служби клубів. Позитивних серед них поки не було.
Крім Писко, у Вищому дивізіоні Білорусі виступає ще 21 український футболіст і 1 наш тренер.
Найяскравіша українська діаспора зібралася в "Динамо-Брест": нападник Артем Мілевський, захисник Євген Хачеріді і півзахисник Олександр Нойок.
Це трійця в поточному сезоні вже встигла виграти Суперкубок Білорусі, а Мілевський відкрив лік голам у чемпіонаті, принісши перемогу над "Слуцьком" (1:0).
Після відходу з луганської "Зорі" в минулому році до Білорусі переїхав тренер Юрій Вернидуб. Зараз він очолює "Шахтар" із Солігорська.
Всі наші виглядають здоровими. І навіть життєрадісними ?
Матчі наступного, третього туру Вищої ліги в Білорусі заплановані на 3-5 квітня. І про їх скасування не йдеться. Як і про порожні трибуни - квитки на матчі продаються.
Правда, коли про це чують світові футбольні чиновники, у них, здається, починає сіпатися око?:
Так заявив BBC Sport Йонас Баєр-Хоффманн, генеральний секретар міжнародної федерації асоціацій професійних футболістів (FIFPro).
Але, здається, по всьому світу почнуться бунти, якщо у вболівальників заберуть останню можливість дивитися хоч якийсь футбол ? Чемпіонат Білорусі, крім сусідніх країн, вже почали показувати по телебаченню в Ізраїлі, Хорватії, Словенії, Сербії, Північній Македонії, Боснії і Герцеговині, Чорногорії, Індії, Португалії, Казахстані та Швеції.
Так, це далеко не найяскравіше і не найприємніше для очей видовище ?, але на безриб'ї про чемпіонат Білорусі створюють меми, присвячують йому пісні і навіть створюють фан-клуби за океаном.
Особливою популярністю у зарубіжних шанувальників користується ФК "Слуцьк" з однойменного міста. В Австралії та США вирішили створити його фан-клуби. Все через назву, точніше, через її передачу англійською. При транслітерації латиницею виходить Slutsk, що англомовному населенню планети нагадує Slut (жінка легкої поведінки) ?
Але більшість жартів про чемпіонат Білорусі все ж добрі - фанати по всьому світу дякують 16 клубам, що не злякалися пандемії, просто за те, що вони існують ?
У "Слуцка" (точнее "Слатска") появился новый гимн, записанный каким-то чуваком из Нью-Йорка. Звучит прикольно. pic.twitter.com/3Cf3MOjbGl
— Евгений Романюк (@ramaniuk) March 30, 2020