Людство готується до зустрічі з НЛО: військові інструкції США, відповідь Японії та британські секретні матеріали

Аби зустріч з прибульцями не стала для землян цілковитою несподіванкою, армії багатьох країн ретельно до неї готуються. Розповідаємо, що про це варто знати нам.

Пентагон нещодавно розсекретив кілька відео про НЛО, що поставило на вуха пів світу. На радість уфологів, міністерство оборони США фактично офіційно визнало те, про що раніше говорили лише пошепки – їхні військові фіксують невизначені літальні об'єкти та звітують про них на державному рівні. 

Більше того, з'ясувалося, що Пентагон навіть має спеціальну інструкцію на випадок зустрічі з НЛО. Та й це ще не кінець – до вторгнення прибульців офіційно готуються й інші держави світу. Як саме – і з'ясував Йод.media.

США: припинити сміятися з тих, хто бачив прибульців

Почнемо зі Штатів, які сміливо можна вважати колискою позаземних теорій. Там тема НЛО, добряче підігріта та розкручена голлівудськими сюжетами, так засіла в головах людей, що переважна більшість населення вірить: інопланетні космічні кораблі регулярно відвідують Землю. 

Тож у період з 2007 по 2012 роки уряд США витратив близько 600 мільйонів доларів бюджетних коштів на таємну програму для розслідування випадків зустрічі з НЛО, про які дедалі частіше повідомляють американці. 

Це при тому, що більшість таких листів та дзвінків раніше рекомендували просто ігнорувати та не реєструвати. Однак нині влада змінила свою точку зору – для військових розробляють чіткі рекомендації

Деталі інструкції щодо зустрічі з прибульцями є таємними. Однак загальні рекомендації все-таки потрапили у ЗМІ. І вони наступні:

 1. 1Припинити використовувати застарілий термін НЛО (невизначений літальний об'єкт), натомість вживати новий – НПО (невизначений повітряний об'єкт). Перший - надто стигматизували, тож він має негативне забобоне та стереотипне тлумачення, що не передає всю серйозність ситуації.
 2. 2Вважати НЛО/НПО будь-який повітряний об'єкт, який за робочими та аеродинамічними характеристиками або незвичайними особливостями не відповідає жодному з відомих на сьогодні типів літаків чи ракет. А також будь-який об'єкт, який не може бути позитивно ідентифікований як звичайний.
 3. 3Обережно ставитися не лише до потенційно космічних об'єктів, а також до невизначених земних літальних апаратів, що можуть виявитися новітнім озброєнням ворожих армій.
 4. 4Виносити догани тим підрозділам військово-морських сил, які зневажливо ставляться до феномену НЛО/НПО.
 5. 5Зупинити булінг, за якого солдати вважають, що розмова про НЛО може виставити їх у поганому світлі та зашкодити їхній кар'єрі.
 6. 6Серйозно розглядати та розслідувати будь-яке повідомлення про НЛО/НПО від громадян.
 7. 7Створити спеціальну базу звітів про НЛО/НПО, які за потреби можуть бути додатково проаналізовані.
 8. 8Якщо НЛО/НПО фіксують самі військові, вони не мають права замовчувати цей факт та мають доповісти керівництву.
 9. 9НЛО/НПО мають трактуватися не як аномалії, а як об'єкти для ретельного дослідження.
 10. 10З однаковою ретельністю слід досліджувати і потенційних зелених чоловічків-прибульців з інших галактик, і цілком земні повітряні кулі, хмари чи птахів, оскільки у будь-якому випадку це можуть бути об'єкти чи суб'єкти, що несанкціоновано потрапили у повітряний простір США.

Найчастіше після перевірок виявляється, що за прибульців та їхні транспортні засоби люди сприймають цілком земні швидкісні літаки-винищувачі. Але у випадках, про які нещодавно повідомили Штати, мова про інше: на них зафільмовані об'єкти, що "демонструють характеристики, які наразі не притаманні тим літакам, що є на озброєнні США чи будь-чиєму іншому, про яке ми знаємо".  

Повітряні явища на цих відео залишаються у статусі невизначених, -
зазначили у Пентагоні та пішли серйозніше доробляти свої інструкції. 

Японія: дозволено обстріляти НЛО

На заяву Пентагону миттєво відреагували у Японії. Міністр оборони Таро Коно офіційно заявив, що після відео з Америки, де було зафіксовано НЛО, японський уряд приступив до розробки власної інструкції на випадок зустрічі з чим-небудь подібним. 

За словами пана Коно, раніше пілоти японської армії – Сил самооборони - ніколи не стикалися з НЛО, та й сам він в НЛО не вірить, однак Японія має дати достойну відповідь США щодо космічної загрози.

Деталей інструкції поки що немає, однак місцеві ЗМІ припускають, що вона буде складена на основі регламенту,який добре відомий японським пілотам. Вони знають, як діяти у разі зустрічі з літаками "невизначеної національності". Тобто тоді, коли одразу не зрозуміло, якій країні належить повітряне судно. 

От декілька пунктів регламенту:

 1. 1Якщо виявиться, що невизначений об'єкт потрапив чи потенційно може потрапити у повітряний простір Японії, винищувачі закликають його змінити курс англійською мовою. Якщо приналежність судна при цьому з'ясовується, повідомлення повторюють мовою його країни.
 2. 2Сили самооборони мають право на сигнальні постріли, а також обстріли, щоб змусити об'єкт приземлитися. Належить з'ясувати, чи ефективна така процедура щодо НЛО.
 3. 3Врахувати, що наземні радіолокаційні системи можуть бути неефективні щодо НЛО, тому окремо треба розробити інструкцію для японських навчальних чи спостережних місій, що можуть зіткнутися з прибульцями прямо у повітрі.
 4. 4Якщо НЛО зустрічається під час навчальних операцій, вони мають бути негайно скасовані.
 5. 5Ідентифікувати НЛО треба з безпечної відстані, визначити, чи є він безпілотником, повідомити деталі у Командний центр та чекати подальших інструкцій.

Велика Британія: розсекретити всі архіви

Цілком протилежним шляхом пішли у Великій Британії. Там полювали на НЛО, досліджували будь-які повідомлення про нього та складали велетенський державний архів з цієї теми впродовж майже 60 років. А тепер, схоже, втратили надію на зустріч з прибульцями і зупинили цю програму.

З початку 1950-х і до 2009-го року у королівському міністерстві оборони діяв спеціальний відділ, який задокументовував усі повідомлення від пересічних громадян та військових щодо НЛО, досліджував їх та писав звіти. Всі вони мали гриф "цілком таємно" та не були доступні простим смертним.

Хоча періодично ставалися витоки інформації, та дещо з роботи дослідників НЛО потрапляло у ЗМІ. Так стало відомо, що тема НЛО хвилювала ще Уїнстона Черчилля. Зокрема, в архівах розвідки є доповідна записка Черчилля до керівника військово-повітряних сил з проханням відповісти на запитання:

Чому з'являються повідомлення про літальні тарілки? Що це може означати? Що з цього правда?
- Уїнстон Черчилль.

Останні дані НЛО-розвідки датуються 2009 роком. З них стає відомо, що британські військові цілком серйозно опрацьовували повідомлення стосовно "сріблястого дископодібного світла", "20 помаранчевих і червоних сяючих вогників", "великої сріблястої/білої кулі чи сфери" та "трьох палаючих золотавих куль на небі".

Зрештою, НЛО-відділ армії визнав свою роботу марною. Там прийшли до висновку, що НЛО - це містифікація, марення або звичайні предмети, які були неправильно ідентифіковані. Тож міністерство оборони рекомендувало не проводити подальших розслідувань невизначених об'єктів у повітрі.

А у 2020-му році, через 11 років після зупинки програми, всі її дані взагалі було вирішено розсекретити. Тож тепер кожен британець має можливість підготуватися до зустрічі з НЛО самостійно. Частину доповідей військових можна знайти у Національному архіві, а повністю їх обіцяють викладати упродовж року на спеціальній урядовій сторінці

А що в Україні?

Про інструкції на випадок зустрічі з НЛО українським військовим наразі не відомо. Проте чимало порад щодо цього дають громадські організації. Український науково-дослідний Центр вивчення аномалій "Зонд" каже таке:

Не поспішайте себе переконувати в тому, що це неодмінно НЛО. Зберіть всю свою витримку і спокійно зосередьтеся на цьому явищі. У 27% за НЛО приймають планету Венеру, яка занадто незвично і самотньо виглядає серед ранкового неба. Також під личиною уявних НЛО можуть ховатися інші планети, яскраві зірки, метеори, штучні супутники, і навіть всім знайомий Місяць, особливо вповні. Дуже часто за НЛО приймають літаки, особливо якщо вони летять в напрямку від спостерігача і створюють ефект зірки, що повільно піднімається вгору. Повітряні кулі, природні плазмові утворення, лінзоподібні хмари, нічна ілюмінація, відблиски прожекторів на хмарах - все це також більшою чи меншою мірою пояснює феномен НЛО природним чином.

Однак якщо ви все-таки зустріли НЛО, то начувайтеся, попереджають уфологи:

"Очевидець має право вирішувати сам, вступати в контакт чи ні. Хоча, як правило, рішення приймається за очевидця" ?

Марта Абрикосова
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту