Як нардеп Жан Беленюк виграв золото чемпіонату світу з боротьби (ВІДЕО)

Спортсмен-політик, народний депутат від "Слуги народу", встановив незвичайний історичний рекорд, ставши чемпіоном світу в столиці Казахстану.

У казахстанському Нур-Султані (екс-Астана) проходить чемпіонат світу з боротьби. Крім звання найсильнішого, на турнірі розігруються і путівки на Олімпійські ігри 2020 року в Токіо (Японія), які пройдуть наступного літа.

І вперше в історії греко-римської боротьби (не тільки у нас, але і в світі) призером змагань став діючий парламентарій. Народний депутат України Жан Беленюк приїхав в столицю Казахстану в статусі фаворита (все-таки він вже вигравав ЧС у 2015-му), і підтвердив свій рівень, пробившись до фіналу змагань у ваговій категорії до 87 кг. Тим самим Беленюк забезпечив собі путівку в Токіо.

Але завжди хочеться більшого, так що в сьогоднішньому фіналі проти угорця Віктора Лорінца потрібна була тільки перемога.

І Жан її добув з великими труднощами, вигравши за очками - 2:1. Вирішальний бал отримав за активність на останній хвилині, а далі вистояв під натиском угорця. Загалом, це не було яскраво, тому Жан не виглядав дуже щасливим після поєдинку, стримано проявляючи емоції, але золото чемпіонату світу все окупає.

Ось, як це було.

Тепер чекаємо на золоту медаль Олімпіади - єдину нагороду, якої в українського борця поки немає.