Як насправді ми старіємо: пластичний хірург і геронтолог розклали FaceApp по полицях

За допомогою експертів "Йод" розбирався, чи можна вірити модному мобільному додатку, чому дві людини із зовнішністю Моніки Белуччі на пенсії можуть мати різний вигляд і як можна призупинити старіння.

Уже який день поспіль інтернет розриває новий флешмоб. І блогери, і звичайні люди, і навіть суперзірки тестують на собі останнє оновлення мобільної програми FaceАpp.

На сьогодні його скачали і встановили 100 мільйонів людей по всьому світу.

Хтось сміливо публікує фото й вважає, що з нього вийде цілком симпатичний пенсіонер, хтось - наляканий результатом і тепер ще більше боїться прийдешньої старості. І недарма, адже, на думку експертів, програма видає найоптимістичніший варіант.

За якими принципами працює FaceАpp і які чинники впливають на вашу зовнішність у старості - розповідають кандидат медичних наук, пластичний хірург Сергій Крисько та провідний науковий співробітник Інституту геронтології, кандидат біологічних наук Сергій Михальський.

Пластичний хірург: "Розробники не врахували зайву вагу, хвороби..."

- Ця програма дає найоптимістичніший прогноз на те, який ви будете мати вигляд у старості. Вона враховує тільки найосновніші анатомічні фактори, які стосуються всіх нас. Усі ми знаємо, що за зимою буде весна, а потім літо. Але не можемо передбачити, наскільки холодною і затяжною вона буде, - розповідає Сергій Крисько.

- Багато чого залежить від SMAS. Це переплетення безлічі лицьових мімічних м'язів, які пов'язані як павутиння. Згодом вони слабшають. У когось це починає проявлятися в 45 років, у когось у 50 або 60, тому зазвичай їх прагнуть підтягнути під час всіх пластичних операцій.

У FaceАpp якраз запрограмовано, як буде відбуватися розтягнення цих м'язів у майбутньому. На цьому і побудована зміна обличчя, яке ми бачимо в результаті.

- А які чинники не врахували розробники?

- По-перше, вони не беруть до уваги стан здоров'я людини, шкідливі звички. А серйозні хвороби та куріння вносять свої корективи.

Другий важливий фактор - це вага. Якщо впродовж життя людина буде гладшати або худнути - це теж відіб'ється на її зовнішності. У 25 років перед нами худий юнак, а через 30 років це, можливо, буде огрядний чоловік. На фото, яке йому зараз видала програма, все це не враховується.

- Тобто, якщо ми хочемо мати кращий вигляд у старості, худнути або гладшати в жодному разі не можна?

- Так. Цей принцип дуже важливий і в пластичній хірургії. Щоби продовжити ефект від операції - треба залишатися в одній вазі. Якщо сильно схуднете - у вас буде надлишок шкіри, погладшаєте - контури обличчя теж зміняться.

Також інтенсивність старіння залежить від якості та еластичності вашої шкіри. У когось вона хороша та підтягнута від природи, у когось - ні. Але її молодість можна продовжити - років на 5-7. У цьому допоможуть правильне харчування, косметологічні процедури, які насичують шкіру. Якщо цього не робити - такий результат, як на фото з цього додатка, побачите в дзеркалі навіть раніше.

Ці фото відповідають реальності відсотків на 70

- Виходить, навіть якщо у вас зовнішність Моніки Белуччі, старіти ви можете зовсім інакше?

- Так. Це як з одягом. Лекала однакові, а якість матеріалу різна. На одній шви розтягнуться швидко, а іншу можна носити все життя.

Все залежить від анатомічної будови, якості вашої шкіри, м'язів... Навіть кістки з віком тануть як рафінад, розтягуються, зменшується кальцій - і скелет змінюється. 

Процес старіння набагато складніший за цю програму.

- А які індивідуальні особливості старіння можна вгадати по зовнішності?

- Наприклад, якщо у людини в молодості більш виражені вилиці - можна припускати, що перші ознаки старіння в майбутньому проявляться саме там.

- На скільки відсотків можна довіряти тим фото, які видає програма?

- Відсотків на 70. Для загального враження програма цікава. У ній правильно закладені тенденції старіння. Ось ця вилична м'яз під очима точно буде опускатися, розтягуватися. Утворяться брилі, посиляться носогубні складки. Але вираженість у всіх буде різна. Що більше ви будете доглядати за собою і цьому протидіяти, то більше шансів зберегти молодість.

Вчений-геронтолог: "У цій програмі більше математики, ніж біологічної науки"

В українському Інституті геронтології, який займається вивченням питань старіння, про цю програму теж чули. Але вважають, що в ній більше математики, ніж біологічної науки.

- Розробники взяли величезну кількість фотографій людей від молодого до літнього віку, зробили аналіз їхніх характерних рис і створили алгоритм (або навчили нейромережу), за яким тепер видають такий результат, - розповідає провідний науковий співпрацівник інституту Сергій Михальський.

- Фан і розвага - це одне, а наука й старіння зовсім інше. Але якщо подібна програма зроблена якісно, якщо люди будуть не тільки надавати свої фото, але й вказувати рік народження,  - вона може бути цікава навіть нам, як один з інструментів визначення біологічного віку. Звісно, він буде не зовсім точним, адже багато залежить від роздільної здатності камери, освітлення, в якому стані й настрої ви прокинулися сьогодні.

- Навіщо це потрібно?

- Якщо біологічно людина старше за свій паспортний вік - це тривожний сигнал і стимул зайнятися своїм здоров'ям. Якщо молодша - вона отримає від цього позитивні емоції та зможе й далі рухатися в цьому напрямку.

- Чи можна хоча б трохи сповільнити процес старіння?

- Так. Є кілька важливих напрямків, про які важливо пам'ятати - як ми їмо, як ми рухаємося, який у нас настрій.

Це ключові речі, на які може впливати кожна людина. Решта закладено генетикою. Існують маркери патологій, маркери старіння та прискореного старіння.

Закріплена в еволюції біологічна стратегія людства є такою: дітей мало, але ти їх ростиш і навчаєш так, щоб вони вижили й дали потомство. Людині вигідно довше жити, але за умови, що в неї хороший фізичний стан.

Ми з колегами дуже любимо один вислів: "Потрібно додавати не роки життя, а життя рокам". Біологічно максимальний вік людини (як виду Homo sapiens) зараз - це 120 років. Поки ми не можемо на це вплинути, хоча відповідні підходи і методи інтенсивно розробляються, але можемо вже зараз поліпшити якість життя літньої людини. Для цього потрібне її бажання і участь, а не очікування розробки "чарівної" омолоджувальної таблетки. 

Біологічно максимальний вік людини зараз - це 120 років.

Поки ми не можемо на це вплинути, але можемо поліпшити якість життя ☝☝☝.

Думка проти: плата за розвагу - ваша особиста інформація

У програми FaceАpp не тільки багато фанатів, а й чимало ворогів. Проти популярного додатка вже висловився міжнародний експерт з комп'ютерної безпеки Девід Шиплі. У нього є аргумент для тих, хто вважає, що "інтернет і без цього знає про нас усе":

- Якщо продукт пропонується користувачам безплатно, справжня ціна за нього - це ваша особиста інформація.

Отримавши достатню кількість ваших фото, шахраї зможуть роздрукувати ваше обличчя на 3Д-принтері, щоб, наприклад, розблокувати ваш смартфон або створити реалістичніший фейковий акаунт у соціальних мережах. Таким чином вони зможуть керувати вашим банківським рахунком або обдурити ваших друзів і родичів.

Матерiали по темi
Old but Gold, або Як ми всім фейсбуком постаріли
???

Відсьорбни скоріш 100 грам – і мерщій у Телеграм!

Ти не п'єш? Кури бамбук – і скоріш до нас в Фейсбук!

Ольга Ліцкевич
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту