Як не очманіти, розмовляючи з порохоботами, юлефілами та зе-фанами

Таша Шварц/Йод.media
З датою президентських виборів українцям не дуже пощастило. Мало того, що сонце, пташки співають і справи на городі заважають зосередитися на громадянському обов'язку, так ще й ретроградний Меркурій накриває любителів топ-кандидатів.

Що гарячіші передвиборчі жнива, то спекотніші й темпераментніші вигуки підтримки в соцмережах. Можна, звісно, посміятися над доводами, промовчати й далі скроллити стрічку Фейсбуку. Та якщо в глибині душі причаївся троль, варто випустити його назовні. Головне підготуватися, інакше боти, філи та фани порвуть, як зграя велоцирапторів.

Крок перший - пошуки

Таша Шварц/Йод.media

Ареал найрозлюченіших прихильників ПОП, ЮВТ і Зе - це Facebook і YouTube. Найсоковитіші пасовиська - відео з виступами, перепости новин і пости прихильників.

Знайшли потужний пост, який штовхнув автор з 5 тисячами друзів і тисячами підписників, жирну новину чи відео з безліччю переглядів? Вам сюди, бо зараз розпочнеться. У коментарях виступить зведений хор порохоботів, підтягнуться юлефіли, а потім і фанати Зе. Черговість залежить від головного героя публікації, але є велика імовірність, що прийдуть усі.

Крок другий - впровадження

Перед стартом побоїща, вам треба затесатися і щосили намагатися не підпасти під підозру. Це означає, пишіть коментар. І найкраще - максимально безглуздий. Якщо вас не сприймуть всерйоз, то розслабиться та розверзнеться безодня красномовства.

Варіанти коментарів:

"Я от завжди спочатку програми кандидатів читаю, а потім вибираю"

"А з якої години виборчі дільниці починають працюватимуть?"

Якщо бажаєте стартанути з позиції ерудита, запуліть будь-яку цитату Уїнстона Черчилля. Він у мережевих бійців авторитет.

Залишили коментар? Ласкаво просимо на ристалище - арену для 

Таша Шварц/Йод.media

Крок третій – впізнати опонента

Таша Шварц/Йод.media

Порохоботи, а насамперед лідери громадської думки, заслуги гаранта іноді виставляють на показа, але не часто. Частіше їх ховають глибше, покриваючи зверху товстим шаром шоколаду. Мовляв, бачите, як бізнес дерегулювався, санкції проти Росії запроваджуються, літаки літають і меблі продаються? Отож-то. А все тому, що він є.

Але частіше доводиться працювати з факапами гаранта, які заливають вже тим, що на шоколад схоже тільки зовні. Склад цієї "глазурі" замішаний на тому, що президент не цурається нічого людського, тому й помилитися може, але:

"У нас, взагалі-то, за Конституцією президент займається армією та дипломатією. Тому за ваші мінімалки, тарифи, чорні зарплати, розбиті дороги, іржаві рейки тощо, він не відповідає"

"За п'ять років військову агресію відбили, армію підняли, інакше Хрещатиком уже ходили б російські танки, так що не ятріть тут свою зрадофілію"

"Ніхто не казав, що після 23 років розрухи можна все переробити за одну п'ятирічку"

"Ви взагалі у себе в під'їзді прибрали, в податкову на роботодавця поскаржилися, в Європейський суд з прав людини позов подали, Радбез ООН скликали? Так, правильно, почніть із себе"

Юлефіли, в основному, "працюють" проти опонентів: найчастіше б'ють гаранта. Є довгий перелік статей, перераховуючи які одразу відчувається - смертна кара буде як благо:

"Тарифи на газ драконівські і в нас його свого – аж за край"

"Першу, другу, останню і будь-яку роботу годі й шукати"

"Усі будинки, стіни, труби зіпсувалися"

"Армію обікрали, корупція буяє, незаконне збагачення процвітає і далі, далі, далі"

Похвалити ЮВТ теж треба: гарна, говорить вправно, на всі випадки життя у неї є папірчик з графіком, довідка, посиланнячко, відосик і фоточка. Усі теми - від медицини до мирного врегулювання - відпрацьовані так, що молодчина, сідай, "відмінно"!

Хотілося б сказати, що фанати Зе всіх стебуть, знімають кумедні відео і пишуть іскрометні скетчі про минулу та чинну владу. Але частіше вони юзають матеріали "Кварталу" минулих літ і як останні романтики приводять доводи:

"Вова прийде - порядок наведе"

"Зе - людина поза системи"

"Досвіду роботи в держапараті немає, зате величезний - керівником. Організувати блазнів-політиків якось зможе, якщо з акторами впорався"

"Якщо в корупції не розбирається, то й як красти не знає"

Крок четвертий – дискутуємо

Тролі найчастіше працюють незграбно: постять бридкі фотки і вигадують принизливі прізвиська.

Разом з цим існують і тролі з місією: посіяти зерна сумніву в безкраї чорноземи електоральної любові. У такому разі треба використовувати психологічний портрет опонента й свої знання в різних галузях. Наприклад, у граматиці.

Дивимося, в якому часі ведеться розповідь про улюбленого кандидата, і в своєму аргументі використовуємо інше.

"Зе прийде і тоді парламент своєю справою займеться, а президент - своєю". Теза написана в майбутньому часі, перебиваємо її таким чином: спочатку пишемо все в теперішньому часі, повільно перетікаючи в майбутній.

Наприклад: у Раді 400 з невеличким депутатів, які тиняються коаліційно неприкаяні. Ніхто не може змусити їх нормально працювати й голосувати за реформаторські закони, а не плодити спам, який Конституційний суд лузає, як насіння. Після президентських виборів вони нікуди не дінуться. І після парламентських теж, адже виборче законодавство ніхто не міняє. Тож де там новообраному впоратися.

Таша Шварц/Йод.media

"Суд про тарифи на газ виграли - це довгоочікувана зміна на краще, дякуємо за це ЮВТ".

Час минулий, а в аргументі буде в майбутньому. Після того як знизять тарифи на газ, МВФ точно кредитну програму згорне, а 2019 рік у нас піковий по виплатах зовнішнього боргу. Це той, який у валюті. Її у нас зараз мало, а після розлучення з Фондом буде ще менше: інвестиції не прийдуть, а експортери дефіцит не покриють.

"Президент домігся монетизації, індексації, виплати пенсіонерам..."

Знову ідеться про минуле, хоча й недавнє. А ми використовуємо вічне теперішнє: президент за Конституцією не відповідає за економічні питання. І добиваємо минулим: "Ви, до речі, про це самі раніше говорили".

У суперечці з порохоботами, економіка та конституційні повноваження президента - взагалі чудовий аргумент. Заперечують, що має відношення, тоді згадуємо про монетизацію та індексації. Потім навпаки. І так нескінченно, насолоджуючись фізикою процесу.

Задійте свої знання в математиці. Вони допоможуть порахувати, скільки переплатили валютні позичальники по кредитах під час девальвації 2009 року, коли прем'єрам була ЮВТ.

З їхньою допомогою можна підрахувати як насправді не виріс ВВП за останні три роки. Бо в 2014 році він впав на 7%, а в 2015 р - на 10%. Це вже цифри в город порохоботів.

Навіть у суперечці з фанами Зе базові арифметичні знання знадобляться, а то вони вічно забувають, що Зеленський не Голобородько.

Головне в суперечці з кожною з груп прихильників кандидатів пам'ятати, що просвітницький тягар важкий. У деяких випадках навіть непідйомний.

Чи означає це, що треба здатися і піти, грюкнувши віртуальними дверима? Ні, запасайтеся попкорном і дивіться.

Ваш стяг, який впав у боротьбі з порохоботами, підхоплять юлефіли та фани Зе. У сутичці із шанувальниками ЮВТ допоможуть прихильники ПОП і Зеленського. Ну а електорат останнього швидко заклюють порошенківці й тимошенківці.

Хочете, спостерігайте, а хочете - досипайте. Благо, на будь-який аргумент знайдеться контраргумент. А якщо ні, то в нагоді буде цитата Уїнстона Черчилля. Наприклад, ця: "Головний урок історії полягає в тому, що людство нездібне навчатися".

Ганна Гончаренко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту