Як підвищити імунітет і підняти настрій

Поєднуємо корисне з приємним: ефективні поради для підвищення імунітету в домашніх умовах.

Перед тим, як почати розмову про підвищення імунітету, варто зазначити цікаву особливість. Практично кожен житель нашої планети знає про його важливі властивості щодо боротьби з хворобами. Деякі навіть скажуть про важливість отримання організмом вітамінів для зміцнення імунної системи, але доволі важко відповісти на питання про те, що ж таке імунітет.

Можливо, хтось скаже про лімфовузли, а багато хто згадає рекламу та розкаже про кишечник. Насправді імунна система - це сукупність роботи багатьох органів. Насамперед:

 1. 1Кістковий мозок
 2. 2Мигдалини й аденоїди
 3. 3 Селезінка й апендикс
 4. 4Пластинки Пейе (в кишечнику)
 5. 5Лімфатичні вузли й вилочкова залоза

Системна робота цих органів дозволяє організму виробляти і накопичувати лімфоцити - це клітини-захисники. Вони борються з вірусами та іншими загрозами. Таким чином, низький імунітет - це великий ризик захворіти, а тому слід знати, як його зміцнити.

Пора усміхнутися:

У деяких людей ослаблений імунітет до випадковостей, тому з ними постійно трапляється усіляка хрінь.

Як зміцнити імунітет: топ-8 простих способів

Складність цього завдання полягає в тому, що імунна система - це не окремо взятий орган. Крім того, на сьогодні вченими доведено, що навіть сукупність органів - це не імунітет. Це, скоріше, складна система клітинного рівня.

Таким чином, не можна сказати, що та чи інша пігулка його підвищить. Можна зміцнити ту чи іншу його частину, але не всю систему. Вчені підтверджують це твердження, проте з деякою поправкою: імунна система не може бути зміцнена миттєво за допомогою препаратів.

Щоправда, здоровий спосіб життя і правильне харчування дозволяють зміцнити імунітет. У зв'язку з цим склалося 8 простих правил, що дозволяють ефективно протистояти хворобам:

 • Скажи курінню "ні". Під час паління в роті починається розмноження шкідливих бактерій, що стимулюють початок різних запальних процесів, які відволікають на себе величезні ресурси імунної системи. Також існує ризик прогресування туберкульозу та онкології. Уникнути цього просто - не курити.
 • Алкоголь - це найнебезпечніший ворог імунної системи. Але найстрашніше - придушення етиловим спиртом протипухлинного імунітету, що значно підвищує ризик розвитку доброякісних і злоякісних пухлин. Слід зазначити, що вдаватися до крайнощів не варто, бо якісне червоне вино - це чудовий продукт, що дозволяє зміцнити організм.
 • Перші дві поради актуальні для людей, що вживають алкоголь і не відмовилися від тютюну. Але що робити тим, хто має здоровий спосіб життя? Їсти більше овочів і фруктів. Не потрібно шукати екзотичні продукти, досить їсти найпростіші овочі та фрукти, що є на ринку або в магазині. Крім того, не варто занадто старатися! Лимони, імбир і часник чудові в поєднанні з повноцінним обідом, але не потрібно на них налягати без необхідності. Знайте межу.
 • Є твердження, що всі хвороби від нервів. І відсотків на 80 це правда. Коли виникають тривожні думки, треба негайно їх позбавлятися. Бо кожен стрес - це вироблення певних гормонів, які порушують роботу імунітету. Відчуваєте тривогу? Налийте чашечку гарячого какао та розслабтеся за переглядом улюбленого фільму. Нехай весь світ зачекає.
Пора усміхнутися:

Всі люди діляться на дві категорії:

1) на яких у мене алергія;

2) до яких у мене імунітет.

 • Наступна очевидна, але від цього не менш важлива порада - це спати. На жаль, темпи сучасного життя крадуть дедалі більше часу, яке має відводитися на сон. Але підняти імунітет без повноцінного сну вкрай важко. Іноді, щоб минув біль у горлі або нежить, достатньо добре виспатися.
 • Є думка, що спортсмени менше хворіють. Це твердження засноване на міцному достовірному фундаменті: спортсмени мають усталений режим дня з регульованим часом для сну, вони правильно харчуються та зрідка п'ють алкоголь. Крім того, спортсмени не страждають від ожиріння (якщо це не борці сумо). Причому тут зайва вага? Про це сказано нижче.
 • Жир - це не просто тканина під шкірою, яка буде колихатися при ходьбі. Це ще й джерело вироблення гормонів, що сприяють виникненню запальних процесів в організмі. Тому люди із зайвою вагою мають додатковий фактор навантаження на імунітет. Ресурси організму, які мають боротися з вірусами, витрачаються на погашення запалень, викликаних зайвим жировим прошарком. Позбудьтеся зайвої ваги.
 • Важливо взяти за звичку миття рук, покупку тільки корисних перевірених продуктів, своєчасне відвідування лікарів, зокрема стоматолога. Навіть одягаючись за погодою, ми бережемо себе від хвороб, адже переохолодження ніхто не відміняв.

Отже, для зміцнення імунітету необхідно зняти з нього зайве навантаження. Звільнені ресурси підуть на зміцнення, що дозволить ефективніше справлятися із загрозами, незалежними від наших дій.

Пора усміхнутися:

"Найголовніше - Віра", - сказала віра. "Головне - це Любов!" - сказала любов. Імунітет і гемоглобін мовчки переглянулися.

Інфографіка - Freepik, обкладинка - Wikipedia, гіф - Giphy

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Юлия Росинская
мне еще год назад моя терапевт посоветовала пропить Бета-Иммун для укрепления иммунитета. Не жалею до сих пор об этом. За год я ни разу не заболела. Хотя у меня слабое горло и часто цеплялся вирус именно там.
12 трав 2020 р., 17:48
Михайло Захарчин
Рекомендую для нормалізації роботу ш/к тракту та підвищення імунітету препарат Інулін нео -це екстракт топінамбуру.Мені його порекомендував знайомий гастроентеролог.Після 3 днів прийому відчув покращення,зараз почуваю себе прекрасно і рекомендую цей засіб всім хто має проблеми з розладами ш/к тракту та для підвищення імунітету
10 квіт 2020 р., 14:41
Михайло Захарчин
Постоянно тренируюсь, периодически участвую в «айрон мен». Иногда бывали перед соревнованием проблемы с животом. Или перенагружусь бывает на тренировке. Тренер посоветовал попробовать инулин попить за пару недель до соревнований. Купил инулин нео, пил как по инструкции. Всего пропил 2 месяца. Вещь. С животом все ок, даже стал чувствовать себя немного легче как-то. Говорят, что еще и организм чистит в целом.
8 квіт 2020 р., 20:00
bubuluk omar
Вообще, кабздец. Позавчера в магазине встретил девушку в маске и NB! бахилах!!!! Пипец. Чего-то стало вообще пессимистично. Пошел в аптеку, благо – соседка моя там работает. Все в масках. Чин – чинарем. Обрисовал ей свой статус. Сразу дала мне инулин нео. Сказала иммунитет не перекашивает а естественно стимулирует его и еще есть чего, заитриговала. Пью 4-й день. Полет протекает нормально. Малость успокоился. Даже как-то легче чувствую себя. Реально, токсины после «профилактики вирусной инфекции» выводит. А еще прикол, стал ходить регулярно, т.е. по часам. Спокойно могу свой день планировать
8 квіт 2020 р., 12:47
solovejchyk Solovej
Хочу порекомендувати, до вище сказаного, природний, натуральний, безпечний і ,найголовніше, дієвий концентрат топінамбуру - ІНУЛІН НЕО. Випробуваний на собі і на членах родини. Колись в журналі прочитала про користь топінамбуру ,а дієтолог підтвердила: нормалізує травлення. за рахунок відновлення власної флори в кишківнику, стимуляції імунної системи і містить багато вітамінів. А ще, знижує зайвий цукор. 1пакетик= 0,5кг свіжого топінамбуру П*ємо по 1 місяцю з перервами 2-3 тижні. Не хворіємо взагалі. Рекомендую!!!!!!
7 квіт 2020 р., 22:07
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту