Як покращити екологію в Україні та допомогти навчанню покоління Z. ТОП-5 сучасних кейсів

Фото: Facebook Фармацевтична компанія "Фармак"
Онлайн-платформа для підготовки до ЗНО учнів інтернатів, сортування сміття у школах та "друге життя" повсякденним речам - які проєкти вдосконалення життя пропонують сучасні бізнес-компанії.

Проблеми екології та освіти - це одні з найперших напрямків над якими зараз працює влада. "Йод" побував на одному з форумів-дискусій в Києві та дізнався, які стартапи зараз пропонують звичайні бізнес-компанії для вирішення цих проблем.

Представили в основному проєкти, які можна реалізувати у навчальних закладах, та проєкти, що допомагають освіті молоді. Але не тільки - були й такі, що стосуються усього суспільства в цілому, адже вони - за збереження планети.

ТОП-5 кейсів для покращення життя та розвитку молоді

Онлайн-платформа iLearn

Компанія "Coca-Cola" представила свій проєкт про розвиток і освіту  молоді. Свій кейс вони реалізовують разом з громадською спілкою "Освіторія" вже п'ятий рік. Хочуть залучити в майбутньому до нього все більше осіб.

Онлайн-платформа iLearn допомагає діткам з дитячих будинків підготуватись до ЗНО та визначитись з майбутнім своїм фахом.

"Особливо соціально не захищені верстви населення, діти з інтернатів та дитячих будинків, мають найменші шанси, щоб досягти якихось успіхів. Наприклад, за аналітикою всього 10% випускників із інтернатів потім вступають у ВНЗ. Тому наша компанія взялась за вирішення цієї проблеми", - коментує представниця компанії "Coca-Cola" Ольга Кудіна.

Їх проєкт - комплексний, триває протягом року і складається з декількох частин. 

Спочатку компанія повністю забезпечує інтернати комп'ютерною технікою для онлайн навчання. Потім проводить з дітьми тести з профорієнтації за відомою італійською технікою Magelano. Ну і основне - протягом року для випускників дитячих будинків в режимі онлайн проводять тренінги, вебінари, тестування, яке готує їх до ЗНО та вступу в ВНЗ. Навчання проводиться в форматі комп'ютерної гри, де учасники можуть вибирати собі персонажів, заробляти віртуальні бали-гроші та навіть трохи розважатись.

Зараз компанія працює в 10 областях України з 19 інтернатами. 

"До речі, для мотивації учнів ми ще вигадали хід. Найкращий учень в кінці навчального року, вже в травні, отримає MacBook", - розповіла Ольга.

Фото: ilearn.org.ua

"Екошкола"

Фармацевтична компанія "Фармак" пропонує свій кейс. Це навчальна платформа "Екошкола"

"Ми прийшли в школи і почали розповідати учням, що таке екологія, що потрібно робити сьогодні, щоб світ став кращим завтра. Ми були вражені, адже діти почали змінюватись самі та почали міняти світ навколо себе", - ділиться представниця компанії "Фармак" Олена Зубарєва.

Вони навчають дітей проєктному менеджменту та створенню екопроєктів для своїх шкіл. Якщо ідея справді реальна для реалізації, то учні отримують на це грант від компанії "Фармак". 

"Наприклад, одним з найяскравіших проєктів можу назвати - велосипед-зарядний пристрій. Крутячи педалі, виробляється електроенергія і можна зарядити свій смартфон. І спорт, і збереження екології - два в одному", - каже Олена.

Контейнери для збору речей

Компанія "ОККО" представили про відразу 2 свої проєкти. Перший з них - спеціальні контейнери, які встановлені на заправках "ОККО" і туди будь-хто може кинути речі, якими вже не користується, але вони в хорошому стані.

"Цим самим ми даруємо речам "друге життя". Вам воно вже не потрібне, а людям, які потребують допомоги - це буде справжнім подарунком. Можна віддати одяг, взуття, книги, іграшки та все в цьому роді", - розповідає представниця компанії "ОККО" Дарія Янченко.

Такі контейнери встановлені на заправках "ОККО" в 6 містах України: Львів, Київ, Одеса, Харків, Дніпро, Маріуполь. У 2018 році, наприклад, компанія зібрала загалом 150 тонн речей.

Контейнери для збору макулатури

Це другий кейс від компанії "ОККО". Досить молодий проєкт (розпочали його вкінці 2018 року), але стрімко набирає обертів та користується популярністю.

"Ми працюємо з реабілітаціонним центром "Джерело" - це львівська організація, яка допомагає реабілітуватись та займається соціальною освітою дітей з інвалідністю. Контейнерів, поки що, лиш 5. Вони у Львові. Макулатуру потім здають у спеціальні центри прийому, та отримані гроші віддають на реабілітацію діток", - каже Дарія.

Сортування сміття у школах

Це п'ятий кейс. Проєкт School Recycling представила компанія PepsiCo. Він полягає в тому, щоб встановити у коридорах та залах середніх навчальних закладів спеціальні контейнери для розділення відходів.

"До нашого проєкту долучились вже школи Київської та Миколаївської області. Ми пропонуємо навіть відмовитись від звичних корзинок для сміття у класах, а залишити лиш спеціальні яскраві закриті баки в коридорах. Це допомагає екології та заодно виховує дітей, як соціально свідомих громадян", - каже представниця компанії PepsiCo Наталія Фесюн.

Всі гроші, які отримують потім за здачу сортованого сміття, школи залишають собі. Ці кошти йдуть на розвиток навчального закладу та купівлю дітям нового обладнання та меблів. В середньому, за словами пані Наталі, можна отримувати від 600 до 7 тисяч гривень за місяць. 

Матерiали по темi
Італія першою запустить шкільні предмети, присвячені кліматичним змінам
Дарина Коберська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту