Як "Шахтар" постраждав через систему відеоповторів VAR у грі з "Бенфікою"

Фото shakhtar.com
У Харкові завершився перший з двох матчів 1/16 фіналу Ліги Європи.

Ще три місяці тому обидва сьогоднішніх суперники виступали в головному клубному турнірі, Лізі чемпіонів. Але і "Шахтар", і "Бенфіка" посіли в своїх групах лише 3-і місця і перейшли до другого за престижністю турніру, до Ліги Європи.

"Шахтар" почав матч у найсильнішому і очікуваному складі, як зазвичай: за оборону відповідають українці, за атаку - бразильці (хоча треба пам'ятати, що у Марлоса і Жуніора Мораеса є українські паспорти). Виняток - Віктор Коваленко на позиції "під нападником". Не те, щоб несподіванка, але таке побачиш нечасто.

От, хто вийшов на поле стадіону "Металіст" зі стартових хвилин: Пятов - Болбат, Кривцов, Матвієнко, Ісмаїлі - Степаненко, Патрік - Марлос, Коваленко, Тайсон - Мораес.

Головна ж зміна в складі не особливо кинулася в очі, а вона дуже важлива: на поле "Шахтар" з капітанською пов'язкою вивів найдосвідченіший гравець команди, воротар Андрій Пятов. У минулому ж році "капітанив" в "Шахтарі" бразилець Тайсон. Але у нього явно не "все ок" зі ставленням до команди і клубу зараз, на відміну від минулих років. Тайсон не приховував раніше, і майже не приховує зараз, що мріє піти з "Шахтаря". Тож капітан-мотиватор з нього, прямо зараз не дуже. Навряд чи він здатен запалити партнерів по команді на перемогу.

Матерiали по темi
Як футбольний тренер прокляв суперника "Шахтаря" на 100 років

Перший тайм поєдинку вийшов рівним і... нудним. "Шахтар" бив по воротам частіше (3 у ствір, 3 повз), а "Бенфіка" лише двічі вдарила в "молоко" і жодного разу у ворота.

Самим же цікавим моментом гри став епізод на 20-й хвилині. Марлос після дальнього удару Тайсона, відбитого воротарем, добив м'яч у сітку. 1:0? Як би не так: суддя відправляється дивитися відеоповтор (система VAR саме сьогодні вперше була застосована в матчах Ліги Європи) і скасовує взяття воріт через положення "поза грою" у Марлоса. Прикро? Так. Справедливо? Теж так.

У другому таймі стало веселіше - пішли голи.

Спочатку на 56-й хвилині бразилець Алан Патрік вдарив точно в кут з лінії штрафної - 1:0.

Потім в справу знову втрутився VAR. На 62-й хвилині гравець "Бенфіки" Тавареш відправив м'яч у сітку з метра, але з порушенням правил. Суддя відправився дивитися повтор і... скасував гол. Але радіти було зарано: замість цього арбітр призначив у ворота господарів поля 11-метровий. Піцци його реалізував - 1:1.

"Шахтар" сумувати не став і на 72-й хвилині Віктор Коваленко в дотик пробив повз воротаря - 2:1.

Матч завершився з рахунком 2:1. Гра у відповідь пройде через тиждень в Лісабоні.