Як штрафують за порушення умов карантину у нас та інших країнах

Фото: Unsplash by Dimitri Karastelev
Штраф для українців становить від 17 до 34 тисяч гривень.

13 березня в Україні ввели карантин через поширення коронавірусу. У зв`язку з цим Верховна рада ухвалила закон, який передбачає відповідальність за порушення умов карантину. Видання "Слово і Діло" написало, як штрафують за порушення правил в Україні та інших країнах.

Відповідно до закону про порушення основних правил карантину та рішень органів місцевої влади, громадян України будуть штрафувати на 641-1,3 тисячі доларів (17-34 тисячі гривень за поточним курсом). Сума для чиновників значно більша - 1,3-6,4 тисячі доларів (34-170 тисяч гривень).

Відповідальність за порушення санітарно-гігієнічних вимог, які спричинили за собою поширення коронавірусу також передбачена. Вона становить штраф розміром 17-54 тисяч гривень, або позбавлення волі від 6 місяців до трьох років. Якщо дії громадян призвели до летальних випадків, то позбавлення волі на 5-8 років.

Фото: "Слово і діло"

Якщо говорити про таку відповідальність в інших країнах, то найбільш строго з цим у Китаї. Як покарання за порушення правил там - від 10 років позбавлення волі або довічно, або ж взагалі смертна кара. В Італії теж ввели серйозні штрафи: 206 євро за переміщення територією країни без поважної причини, до 21 року в`язниці за порушення карантину інфікованою особою, від одного до шести років позбавлення волі за неправдиві дані щодо причин переміщення поза карантинною зоною.

У Чехії, Польщі, Словаччині та Тайвані передбачені тільки штрафи за порушення карантину. А позбавлення волі, окрім штрафів, ввели у Німеччині, Ізраїлі, Сінгапурі, Південній Кореї, Австралії і Росії.

Дарина Коберська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту