Як швидко заснути в чудовому настрої: 10 способів

Чому виникає безсоння і як з ним боротися без ліків. Гумор і жарти тут зайвими теж не будуть.

Повноцінний відпочинок для кожної людини життєво необхідний, адже нічний сон тривалістю мінімум 8 годин сприяє хорошому самопочуттю, високій працездатності та чудовому настрою. Такі фрази, як "не можу заснути" й "уночі час тягнеться нескінченно" абсолютно не нові та для багатьох стають буденними.

Практично у кожної людини в житті бувають ситуації, коли дуже хочеться спати, але коли вдається дістатися ліжка, то вже через декілька хвилин враження минулого дня крутяться у вирі думок і заснути просто не виходить. Що робити?

🛌🛌🛌

10 надійних способів швидко заснути

Передусім варто дотримуватися часового відрізку. Важливо постаратися заснути уперші 20 хвилин, в іншому разі найменші звуки почнуть заважати, думки захоплять із собою і настане фаза неспання. Не встигли? Ось 12 ефективних способів, щоб заснути, і це не рахування овечок.

1.    Психологи давно довели: на людину заспокійливо діють плавні рухи. Тому, якщо уявити перед собою кулю, яка повільно гойдається і створює навколо себе хвилі, дихання стане спокійнішим, а м'язи поступово розслабляться. Глибокий сон не змусить себе довго чекати.

2.    Аутогенне тренування або, іншими словами - навіювання, теж чудовий варіант. Потрібно потягнутися, лежачи на спині, і постаратися переконати себе, що тіло важчає і кожна його клітинка наповнюється теплом. Найголовніше - відчути це в повній мірі, не відволікаючись на навколишнє.

3.    Якщо подумки уявити перед собою певний об'єкт, який здатний віддалятися і наближатися, немов керований комп'ютерною мишкою, але при цьому бути лише спостерігачем, сторонні думки відійдуть на задній план, звільняючи місце для сну.

4.    Подорож у часі допоможе повернутися в минуле на один день, акцентуючи увагу на найдрібніших подробицях. Важливо звільнитися від полону емоцій, немов перемотуючи вже переглянутий фільм – ваш пережитий день.

5.    Секрет досвідчених розвідників. Для початку краще лягти на спину і, добре потягуючись, максимально розслабитися. Далі заплющити очі, при цьому повіки мають бути повністю закритими, і зовсім не напружуватися при цьому. Весь сенс полягає в тому, щоб очні яблука прийняли положення фази глибокого сну. Заснути вдасться швидко, бо мозок отримає сигнал, що сон вже настав.

Час усміхнутися:

Між словами "Я пішов спати" і безпосередньо сном завжди якимось невідомим чином втрачаються години дві-три.

6.    Дихальна гімнастика під назвою "4-7-8" помітно знижує рівень адреналіну в крові, тим самим сповільнюючи пульс. Спочатку 4 секунди вдихаємо повітря через ніс, потім на 7 секунд затримуємо дихання, а видихаємо 8 секунд через рот. Якщо уважно сконцентруватися на вправі, тоді ні про що інше думати буде просто ніколи і через 5-10 хвилин ви заснете.

7.    Моргати не тільки весело, а й корисно, якщо ніяк не вдається заснути. Таку вправу зможе виконати навіть дитина: кожні 10 секунд слід заплющувати й роплющувати їх ненадовго. Зарядка для очей сприяє міцному сну, адже відволікає від непотрібних думок і розслабляє.

8.    Швидкий рух очей, як і підморгування, приносить користь не тільки для поліпшення зору, а й для розслаблення організму. Заплющуємо-розплющуємо очі, після чого дуже швидко переводимо погляд з предмета на предмет, не зосереджуючись конкретно ні на чому. Важливо продовжувати вправу до самого засипання.

9.    Для гри в слова потрібно знання абетки. Сенс полягає в тому, щоб на кожну літеру придумувати спочатку слова з трьох букв, а потім з чотирьох. Далі навряд чи вдасться пройти, бо сон прийде непомітно.

10.    Тепла ванна - це класичний спосіб не тільки очистити тіло і позбутися  негативних емоцій, а також відчути почуття умиротворення, спокою і приготуватися до відпочинку.

Час усміхнутися:

- Ти бачив сон про мавпочок і бегемота?

- Ні, не бачив.

- Подивися. Класний сон!

Правильна підготовка до сну - частина успіху

Головне правило для засинання - це правильний настрій у підсвідомості головного мозку. Важливо не створювати проблему самостійно, а довіритися своїм відчуттям, щоб відпочинок приносив задоволення і заряд сил для нового дня. При цьому, не варто ігнорувати перевірені рекомендації.

При безсонні або проблемах із засинанням як дорослим, так і дітям рекомендується:

  1. 1Вечеряти не пізніше, ніж за дві години до відходу до сну. Якщо ж виникає відчуття голоду, тоді можливий легкий перекус, наприклад, банан або склянку кефіру.
  2. 2Стежити, щоб температура повітря не була занадто високою, регулярно провітрювати кімнату.
  3. 3По можливості декілька хвилин перед сном провести на свіжому повітрі. Прогулянку цілком можна замінити виходом на балкон, щоб кров змогла насититися киснем.

Таким чином починати підготовку до сну треба завчасно, максимально налаштувавшись тільки на світлі спогади і збираючи в пам'яті всі позитивні емоції, що накопичилися за цілий день. Постійно прагнути до здорового способу життя, поступово виключаючи шкідливі звички і таємні страхи.

Час усміхнутися:

Найпопулярніше заняття перед сном - рахувати, скільки годин ти проспиш, якщо заснеш прямо зараз.

 

Ілюстрації - icons8.com

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту