Як Тед Тернер послав весь світ на три літери - СNN

40 років тому своє мовлення розпочав канал, який змінив сучасне телебачення. 10 фактів про першу в світі "фабрику новин".

1 червня 1980 року вийшов в ефір перший випуск новин на американському кабельному каналі СNN (Cable News Network). І це було більше, ніж революційно, як для тих часів. Уперше почав своє мовлення канал, що цілодобово транслював виключно новини. Нині такий формат звичний всім, а тоді затію називали божевільною і приреченою на провал: ну хто дивитиметься новини цілодобово? Однак сталося те, що сталося. І тепер абревіатура СNN - справжній "знак якості" в медіа-бізнесі. До вашої уваги - 10 фактів про це.

1. Божевільний дилетант

Зважитися на таке міг тільки божевільний, що "ані біса не розуміє в телебаченні". І саме таким був Тед Тернер, засновник CNN. Він прийшов у цю індустрію з рекламного бізнесу і в тому, як влаштовано телебачення, за його власним зізнанням, геть нічого не розумів. Але запропонована ним ідея була проста до геніальності: тоді найважливіші події висвітлювалися в прайм-тайм, у випусках новин. А CNN став висвітлювати все в прямому ефірі. І з часом народ звик до думки: якщо вам потрібні новини - вам на CNN.

Тед Тернер і одна з його дружин, акторка кіно (володарка двох "Оскарів" за кращу жіночу роль) Джейн Фонда.

2. "Локшина" на вуха

Канал тривалий час був збитковим (до 2 млн доларів щомісяця) та й просто нудним. Резонансних новин не було (або просто репортери ще не навчилися їх знаходити), а тому деякі жартівники по-своєму розшифровували абревіатуру CNN: Chicken Noodle Network - Канал курячої локшини.

3. Замах на першу особу

У 1981 році CNN несподівано (а хто міг очікувати?) прогримів на весь світ, показавши відео замаху на президента США Рональда Рейгана.

30 березня 1981 року  у Вашингтоні психопат Джон Хінклі вистрілив шість разів в бік президента США Рональда Рейгана, поранивши чотирьох  осіб, в тому числі і політика. Таким чином він хотів прославитися і привернути увагу... акторки кіно Джоді Фостер, в яку був закоханий.

Подію (Рейган виступав з промовою до представників профспілок в одному з готелів Вашингтона) висвітлювали лише 3 телекамери, в тому числі і маловідомої на той момент CNN.

До речі, Хінклі, якого визнали неосудним, в 2016 році, після 25 років в психлікарні, випустили на свободу.

4. Трагедія онлайн

Інша трагедія підвищила акції каналу в 1986 році. І знову все сталося випадково. Якщо інші телекомпанії просто записували відео старту космічного корабля для вечірніх новин, то на CNN, через свої принципи, вели прямий ефір з мису Канаверал. То була катастрофа "Челленджера".

5. Пряма трансляція... війни

CNN здійснив прорив, коли вперше в історії показав у прямому ефірі... війну. У 1991 році на каналі транслювали операцію "Буря в пустелі" онлайн.

"Буря в пустелі" (17.01.1991 - 28.02.1991) - об'єднана операція сил НАТО під час війни в Перській затоці, що мала на меті звільнення Кувейту від армії Іраку.

Над репортажами працювали понад 2000 співпрацівників, а на факти із сюжетів CNN посилалися на прес-конференціях і Джордж Буш, і Саддам Хусейн.

6. Гумор під забороною

Працівникам компанії під загрозою штрафу або навіть звільнення заборонено... кривлятися і смішити колег по роботі через скло. Прямий ефір же!

7. Глобальний підхід

На телеканалі ще в 1980-х роках заборонили використовувати в репортажах журналістів слова "закордонний" і "іноземний", як ті, що не відповідають концепції міжнародної компанії.

8. Показувати, а не розповідати

Тернер вимагав від співпрацівників нового каналу відмовитися в репортажах від суб'єктивної оцінки (на ті часи – нечуване діло). Кожен з каналів тоді лобіював інтереси та політичні погляди своїх власників і це вважалося нормальним. СNN же просто висвітлювали події, не розділяючи їх на "чорне" та "біле". Але це все одно не рятувало від періодичних звинувачень в ангажованості каналу.

9. "Монстр" не зі столиці

Головний офіс компанії, штаб-квартира CNN, досі розташовується там, де її було засновано - в Атланті, місті з населенням в пів мільйона жителів. Звідти ж до 2014 року і було мовлення. Зараз ефір видають також зі студій в Нью-Йорку і Вашингтоні, і численних (понад 40) бюро в усьому світі.

10. "Рідня" з HBO

СNN входить у конгломерат WarnerMedia, де її "сестрами" є, наприклад, кабельна і супутникова мережа HBO, видавництво Time (з тим самим журналом), кіноконцерн Warner Bros.

Руслан Меженський
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту