Як українська компанія створила VR-шолом для зняття стресу

Стрес для багатьох є невід'ємною частиною життя й роботи. Кожен справляється з ним по-своєму. Хтось занурюється ще більше в роботу, намагаючись ні на що не зважати, хтось розслабляється алкоголем, хтось летить у відпустку. Але є зовсім оригінальні методи. 😉

Сьогодні ми розповімо про кейс української IT-компанії Pure Purr LLC, яка придумала свій варіант зняття стресу та створила VR-шолом, що допомагає в цьому. А також про інші пристрої та додатки, які створені для боротьби зі стресом і депресією.

Шолом-антистрес - що це таке

Повна його назва - Програмно-апаратний комплекс для нейростимуляції Pure Purr. Це VR-шолом, призначений для зняття фізіологічного стресу. У нього вбудовані навушники та екран. У навушники пускають низькочастотні звуки.

І навіть Всесвітня організація охорони здоров'я визнала цу пристрій медичним і ефективним.

За кордоном шолом коштує $1000, в Україні - 800$.

- За мільйони років еволюції все найсерйозніше сталося років 30 тому, - розповідає Євген Василенко, засновник компанії, що створила "шолом-антистрес". - Ми не готові до того способу життя, який зараз маємо. Стрес - чума 21 століття. Цій проблемі присвячується дуже багато досліджень у науковому світі. У кожному великому американському виші є катедра стресу. У Європі та США люди звикли стежити за своїм здоров'ям, проходити регулярно всі необхідні обстеження. У нас доки людина не впала - нічого не робитиме. Тому ми і живемо набагато менше...

З огляду на те, як стрес надходить у наш мозок, а звідти - в організм, в основному через органи зору та слуху, в компанії вирішили зробити аудіовізуальні стимули (звуки, які допомагають людині розслабитися і заспокоїтися, наприклад, муркотіння кошенят або звуки китів) і досліджувати їх.

Ці дослідження тривали 14 місяців. Після цього пристрій було зареєстровано як медичний. Тепер компанія впроваджує його в трьох категоріях:

  1. 1Медицина: клініки, терапевти, кардіологи, неврологи тощо.
  2. 2Спорт.
  3. 3Корпоративний wellness (офісні працівники середньої ланки).

Останній пункт стосується людей, які найбільше застресовані. Передусім тих, хто більшу частину часу проводить в офісах. Насамперед айтішники.

- Корпоративний wellness активно просувається в розвинених країнах. Вони розуміють, якщо людину тримати в хорошій формі, то в неї більше буде часу та сил для продуктивної роботи. Наша мета – нейростимуляція для підвищення продуктивності. Людина може працювати більше і при цьому менше втомлюватися, - каже Василенко.

Як працює

Шолом відсікає зовнішні подразники. Допомагає сконцентруватися на об'єкті, який ритмічно рухається. Він також видає ритмічні аудіовізуальні імпульси з частотою фізіологічного дихання та серцебиття. Також він наповнює префронтальну кору мозку позитивним візуальним стимулом.

В основі розробки лежать бінауральні біти. Спосіб створення звукового ефекту, коли одна нота грається в лівому і правому вусі трохи по-різному.

Пристрій допомагає досягти декілька стимулів. По-перше, це релаксація людини. По-друге, відновлення. По-третє, засипання. Він дає мозку сигнал, що зараз немає ніякої небезпеки і можна відпочити. Мозок, у свою чергу, отримує сигнал, розуміє його та змінює свою програму. Тобто, якщо він був налаштований на стрес і якісь термінові справи, то пристрій заспокоює його.

- Справа в тому, що люди дуже добре вміють розбурхувати себе, а от розслабитися можуть не всі. Одні для цього йдуть у гори, ліси, інші - в печери до ченців, треті їдуть на Мальдіви, четверті займаються йогою... Але це тривалі й доволі складні процеси, а тут - раз і можеш з мозком поговорити його електричною мовою, - пояснює Василенко.

За словами Євгена, найскладніше їм було писати стимули. Вони провели десятки годин у студії з професіоналами.

- Ми повністю все закривали та моделювали музику, звукові ефекти, звуки тварин тощо.

Які ще пристрої допомагають боротися зі стресом і депресією

Наприкінці жовтня розробники компанії Flow Neuroscience заявили про те, що створили пристрій, мета якого - боротьба зі стресом. За словами вчених, їхній прилад разом зі спеціальним додатком зможуть побороти навіть депресію.

Принцип роботи: пристрій впливає на мозок людини, завдяки невеликим електричним імпульсам. Якщо говорити простіше, то це удари струмом. Сенс цього методу полягає в тому, що стимуляція постійним струмом клітин мозку має такий же ефект, як і прийом антидепресантів. Однак пристрій не має негативних побічних дій.

 Цей пристрій працює за допомогою спеціального додатку. Він створює іншу реальність, завдяки чому людина починає краще спати, їсти, медитувати й займатися спортом. Під час курсу необхідно використовувати девайс упродовж пів години. Він розрахований на 18 використань упродовж шістьох тижнів.

Інший додаток, який називається Happify, ставить собі за мету зламати у людини звичку негативно мислити. А також вчить дивитися на світ у новому, позитивному ключі - обіцяють ті, хто його вигадав.

Його зміст полягає у вправах, які подаються у вигляді простих ігор. Творці кажуть, що він ґрунтується на результатах психологічних досліджень і всі їхні поради справді ефективні.

Олексій Симончук
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту