Фото: freepik

Жінки хроплять не менше за чоловіків - вчені

Але вони рідше в цьому зізнаються, що призводить до проблем зі здоров'ям.

Жіноче хропіння - не унікальне явище. Однак про нього не так часто говорять, асоціюючи цю проблему саме із сильною статтю.

А дарма, стверджують експерти. Відмова жінок зізнаватися у хропінні заважає лікарям діагностувати апное - небезпечний стан, коли під час сну зупиняється дихання. Якщо цей синдром відбувається часто, у людини звужуються дихальні шляхи й виникають труднощі з диханням навіть у стані неспання.

За даними лікарів, у майже 90% жінок, які страждають на апное, ця хвороба недіагностована. 

Це пов'язано з тим, що жінки вперто не хочуть зізнаватися у тому, що хроплять. Хоча, згідно з дослідженням, яке передає Медикфорум, жіноча стать видає хропака не гірше за чоловічу. Вчені опитали жінок по всьому світу щодо того, а чи сопуть вони під час сну. Лише 31% з опитаних зізналися, що вночі дійсно підхропують.

Дослідники також підкреслили, що дівчата за гучністю хропіння майже не поступаються хлопчикам. Після спостереження за сном 1913 жінок і чоловіків вчені виявили, що середня гучність хропіння у жінок фіксується на рівні 50 децибелів, водночас у чоловіків - на рівні лише 52-ох. 

У 2009 році встановили рекорд за найгучнішим храпом. Його "власником" стала саме жінка - мешканка Великобританії, яка хропе на рівні 111 децибелів. А це гучність шуму відбийного молотка на відстані одного метра.

Жінки, досить соромитися того, що природно. Краще про здоров'я дбати, аніж переживати, що ви хропите на рівні з чоловіками.

Віка Степаненко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту