Як викинути з голови дурнувату пісню - вчений-патофізіолог аналізує нав’язливі стани

Що відбувається у мозку під час найсильніших почуттів? Легкі відповіді на складні питання дає професор Віктор Досенко.

Цієї осені в Києві презентували Science night show. Це подія, яка знайомить з досягненнями сучасної науки у форматі розважального шоу. Одним з гостей цієї нестандартної вечірки став експерт з патофізіології, професор Інституту фізіології Віктор Досенко. Ми занотували п’ять запитань-відповідей, які допоможуть вам зрозуміти себе та ставитися до вашого мозку менш серйозно. 😊 

Що таке кохання з точки зору науки? Що в цей момент відбувається з нашим мозком?

Це найпотужніший афект, який може відбутися в нашій голові, у нашому мозку. Прекрасна емоція. Адже у цей момент відбувається звуження всіх сексуальних партнерів у світі до однієї найкращої для вас людин. У певних ділянках мозку відбуваються події, які формують відчуття певної винагороди. Нам приємно перебувати у цьому стані, адже певними ядрами мозку відбувається передача інформації, що він або вона на правильному шляху - скоро буде репродукція, скоро нас стане більше. Саме для цього кохання і існує. 

Чому в стані закоханості хочеться поводитися необдуманно та робити ідіотські речі?

Мозок просто каже нам: перестань думати та роби, як тобі справді подобається. Ця думка далека від сексизму, але жінки відчувають, що відбувається у нашій голові, як би ми не намагалися тримати свої почуття у таємниці. Вони відчувають це за вашими безглуздими вчинками. Хочете дізнатися, чи справді кохаєте людину? Запитайте, чи хочете ви від нього або неї дітей. Якщо ви хочете просто потусити разом або випити пляшечку пива - це зовсім не кохання. 

Що відбувається у нашому мозку, коли людина чогось боїться?

Страх - це захисна реакція. Якщо я чогось боюся, цього треба позбуватися. Людина має зрозуміти, чому так відбувається і пояснити це своєму мозку.  Наприклад, страх висоти - це наш найглибший еволюційний страх втратити опору. Ти летиш, падаєш у прірву, там невідомість і темрява. Усвідомте це і вам стане значно легше отримувати насолоду від життя.   

Що робити, якщо з голови не йде якась безглузда пісня? Чому ми не можемо контролювати свій мозок?

Ваш мозок добре сприймає все, що ви бачили та чули взагалі. Популярними стають речі з комбінацій слів, які нам уже знайомі. Мозок - це орган для задоволення. Може страждати або боліти наше серце, печінка, руки, ноги. Від того, що там є якась пісенька, треба отримувати задоволення, а не намагатися її вигнати звідти. У цьому немає нічого поганого. Завантажте туди Ріхарда Вагнера та Амадеуса Моцарта - і вам полегшає. 

Чи можна пересадити людині чужий мозок?

Фантасти  вже видали книгу про голову професора Доуеля, тому ви приблизно знаєте, чим ця історія закінчується. 😊  Фантастика приваблива, але така ж безглузда, як і більшість наукових міфів. 

Якщо серйозно, вперше пересадити голову вдалося на території України. Це була голова собаки, а не людини. І в принципі вона собі жила, але. Діяльність мозку і всіх систем можна підтримувати, якщо вдало приєднати судини - їх обмежена кількість, і з цим у хірургів немає жодних проблем. Клітини будуть жити, голова буде отримувати кисень, глюкозу та все те, що так любить наш мозок. Чому ж тоді насправді це так важко? Проблема полягає у з’єднанні нервових волокон, тисяч відростків, які тягнуться з головного мозку у спинний до всього тіла. 

Обкладинка - freepik.com

Gif - gifer.com

Ольга Ліцкевич
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту