Як знає, як зберегти відносини

Що говорити, на що звертати увагу і як не зробити партнеру боляче або не дати йому піти - поради психолога.

З давніх-давен союз між чоловіком і жінкою був чимось священним і непорушним. Шлюби, які створювалися, зберігалися до кінця життя партнерів. Це було пов'язано з традиціями і релігією, адже більшість народів вважали сім'ю основою суспільства.

Однак в сучасному світі рамки покладеного розмиті, і людині немає необхідності виходити заміж або одружуватися, коли їй скажуть батьки. Ми вільні самі вибирати собі партнера для життя, щоб точно знати, що в цьому випадку ми будемо щасливі без насильницького вибору за нас.

І ось тут здається - тепер все стало набагато простіше. Але ні! Роблячи вибір партнера самостійно, ми не завжди поводимося мудро, і часом за сильними почуттями, які нас захлеснули, зовсім не помічаємо, що наші партнери - далеко не ідеальні люди. Варто пристрастям стихнути, як тут же в першу чергу приходять думки - а чи точно це моя людина? Чи варто зберігати відносини?

Навіщо потрібні відносини?

Для початку потрібно розібратися в мотивах: для чого потрібні ці відносини? Розглянемо деякі причини розвитку відносин, які можуть дуже швидко закінчитися, навіть не розпочавшись.

1. Тиск з боку родичів і друзів.

Часто доводиться чути від своїх рідних розмови про те, що пора б обзавестися сім'єю, народити дітей і жити довго та щасливо. Але не завжди батьки хочуть чути власних дітей. Буває так, що вони просто жадають продовження роду, повозитися з онуками, побавити їх. А друзі схиляють до одруження / заміжжя, так як хочуть, щоб у вас було більше спільних інтересів, якщо у них самих уже є сімейне життя з дітьми. Ваші особисті бажання і звичний уклад життя, як правило, в таких випадках ігноруються, відбувається емоційний тиск, внаслідок чого цілком реально кинутися на першого зустрічного. А це явно невдалі стосунки.

2. Страх самотності.

Тривалий час, проведений на самоті, також не є приводом чіплятися за кого попало. Страх на все життя залишитися самому штовхає на безладні побачення з людьми, які можуть і не дуже подобатися. Так можна придбати не здорові відносини, а зайві турботи - нерозбірливість і поспіх тільки погіршать душевне здоров'я.

3. Комплекси і невпевненість в собі.

На жаль, це ті проблеми, які ведуть до нездорових відносин: наша любов до партнера заснована на тому, що він допомагає нам відчувати себе краще, і створюється ілюзія того, що все в порядку. Але це лише варіант помилкової близькості, найчастіше веде до краху.

4. Сліпа закоханість.

Той випадок, коли людина дивиться на партнера через «рожеві окуляри» і не може тверезо оцінювати його. Якщо вона є спів залежним несприятливим соціальним елементом, це ніяк не стає перепоною для підстави відносин. Така закоханість може закінчитися не просто розривом, але й може мати сумні наслідки.

Це основні моменти, за якими можна зрозуміти, що такі відносини з самого початку не тягнуть за собою нічого хорошого і не мають майбутнього. Для того, щоб запобігти подібному, необхідно розібратися в собі і задати головне питання - для чого мені ці стосунки?

Як зберігати відносини

У житті кожної людини бувають періоди розладу у взаєминах зі своєю другою половинкою. У когось це проявляється майже відразу, у когось - після весілля, а у когось - тільки через роки. Хороші відносини завжди можна повернути, тільки взаємодіючи зі своєю коханою людиною.

Якщо виникає питання, як зберегти відносини, це вже симптом, що там щось розладилось. Краще сфокусуватись на питанні їх якості. Якщо стосунки якісні, партнери щасливі, любимі, таких питань взагалі виникати не має,
- коментує психологиня Анна Крайлюк.
1. Реальний погляд на світ.

Справжнісінька любов - це усвідомлений вибір. Відносини, які засновані на здорових щирих почуттях, можуть розвиватися і мати продовження. Якщо ви знаєте, які недоліки є у вашого партнера і знаєте, що зможете з ними жити і справлятися - це вже великий крок не тільки до розвитку, а й до збереження вашої пари. Така любов зажадає більше зусиль, адже не завжди вона спалахує раптово і приносить яскраву, але швидкоплинну ейфорію.

2. Повага один до одного.

Без цього просто неможливо існувати з ким би то не було. Якщо ви втратите повагу до партнера, то повернути вже ніяк не вийде. Тут навіть любов виявиться безсилою. Навчіться поважати не тільки свою кохану людину, але й себе, так відносини будуть розвиватися гармонійно.

  • Не варто скаржитися на свого партнера родичам і близьким. Ви знову помиритесь згодом, а ось вони запам'ятають це, і вже назавжди їхня думка про нього зміниться.
  • Поважайте спосіб життя вашого партнера, його хобі, роботу, друзів, погляди. Якщо вам щось приносить дискомфорт, просто спокійно обговоріть це удвох і знайдіть компроміс, який влаштує обох.
  • Ідіть на поступки. Думка вашої другої половинки має бути такою ж важливо для вас, як власна.
  • Знаходьте рішення ваших проблем разом. Не тримайте в собі те, що вас турбує, будьте уважні до настрою партнера. Можливо, йому потрібно чимось поділитися з вами, але він не хоче вас турбувати.

Повага і довіра йдуть пліч-о-пліч, без цих основ не збудувати гармонійні та затишні відносини. Вони дарують спокій і впевненість у завтрашньому дні, що є основним чинником щасливого майбутнього.

3. Відмовтеся від тотального контролю.

Часто доводиться чимось жертвувати заради партнера. Але якщо принести себе в жертву повністю, це не зробить щасливим ні вас, ні вашу кохану людину. А повне обмеження свободи партнера вказує лише на недовіру.

4. Готуйтеся до змін.

Необхідно набратися хоробрості та зрозуміти, що протягом життя вам обом доведеться переживати не тільки гарне, але й погане. Якщо ви витримаєте складні випробування долі, то це згуртує вас ще сильніше і зміцнить відносини.

5. Навчіться прощати.

Не згадуйте минулі конфлікти і не дорікайте ними при будь-якому зручному випадку. Відносини - це не гра, тут немає перших та других місць. Вмійте згладжувати кути, коли це потрібно. Не забувайте, що роблять помилки все люди, і найкраще, що можна зробити - це підтримати вашого партнера.

6. Приділяйте час один одному.

Ніколи не забувайте проводити один з одним час. Даруйте один одному компліменти, невеликі подаруночки, ходіть на побачення один з одним, приділяйте увагу інтимній близькості, відвідуйте культурні заходи. Неважливо, скільки років ви живете разом, ваша любов повинна відображатися у ваших вчинках. Особливо важливим це стає, коли у пари з'являється дитина. Гарантія її щасливого майбутнього - це здорові відносини між мамою і татом.

"Критеріями достатньо хороших стосунків є близькість, конструктивна комунікація, прийняття, турбота, здатність працювати в стосунках, - каже Анна Крайлюк. - Близькість можлива тільки, якщо партнери довіряють один одному, можуть покластися один на одного та якщо поважають та цінують себе й партнера. Особливо важливою є конструктивна комунікація, коли партнери можуть про все поговорити і бути почутими. Турбота проявляється як взаємопідтримка та зацікавленість в рості та розвитку партнера".

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту