Для початку важливо зрозуміти, що холестерин є жироподібною органічною сполукою, яка присутня у складі всіх тканин організму. Він формує клітинні мембрани та підтримує каркас нашого тіла, що необхідно для нормальної життєдіяльності. Це з'єднання міститься виключно в жирах тваринного походження. Холестерин має свої переваги:
У сучасній практиці розрізняють "хороший" і "поганий" холестерин. Речовина, що осідає на стінках судин, є холестерином з низькою щільністю. Якщо він потрапляє в організм і з'єднується з особливими видами білків, тоді складаються сприятливі умови для розвитку атеросклерозу, але якщо холестерин у нормі, то цього не трапляється.
Холестерин високої щільності вважається "хорошим" і допомагає всьому організму працювати злагоджено. Крім того, він сприяє утилізації поганого холестерину, адже ретельно збирає його зі стінок судин і переміщує в печінку для переробки. Таким чином необхідно намагатися підтримувати в організмі достатній рівень правильного холестерину, щоб уникнути неприємних наслідків у майбутньому.
Пошкодження судин є причиною появи бляшок, а холестерин виступає будівельним матеріалом для ремонту пошкоджень, тому необхідно виявити й усунути саму причину. В організмі має дотримуватися баланс білків, жирів і вуглеводів, тоді самопочуття і працездатність будуть хорошими.
Йому було тільки шістнадцять. І все у нього було попереду - атеросклероз, гіпертонія, остеохондроз… ?
Абсолютно помилково думати - що менше в крові холестерину, то краще, адже ліпіди в організмі виконують безліч важливих функцій і життєво необхідні. Кількість холестерину залежно від статі особливостей буває різною, але в цілому його рівень в крові становить 5,5 ммоль/л. З віком і процесом старіння верхня межа норми злегка підвищуються, бо швидкість обмінних процесів помітно знижується.
Якщо норма холестерину перевищується, тоді не варто одразу бігти по пігулки. Найкраще рішення - шукати разом з лікарем причину, яка не завжди пов'язана тільки з уживаною їжею. У будь-якому разі, це прямий показник порушень в обміні речовин і проблем зі здоров'ям, до яких треба проявити увагу й відповідальний підхід. Самолікування зрідка має позитивні результати, але спосіб життя, можливо, змінити доведеться. Найпершими кроками до повернення холестерину до норми є заняття фізкультурою, відмова від куріння та позбавлення зайвої ваги.
?: Любий, мене непокоїть, що у тебе високий показник рівня холестерину в крові.
?: Тобі-то чого хвилюватися?
?: Але я ж її п'ю.
Доведено, що існують прості та звичні продукти харчування, які до мінімуму здатні знизити рівень шкідливого холестерину в крові, якщо вживати їх в достатній кількості регулярно. Розумно складене меню принесе задоволення і очистить судини. Можна виділити основні корисні продукти: моркву, помідори, часник, горіхи, горох і жирну рибу. Зараз розглянемо особливості кожного з них.
Таким чином підвищений показник холестерину - це не вирок, а сигнал до того, що в організмі щось пішло не так. Найголовніше - вчасно звернутися по допомогу до кваліфікованого лікаря, стежити за своїм харчуванням і мати здоровий спосіб життя.
Я не жадібний. Але крім тестостерону та холестерину в мене нічого зайвого немає.
Ілюстрації - freepik.com