Фото: Егор Камелев / Unsplash

Яких людей комарі люблять кусати більше за інших: вчені дали відповідь

Москітів приваблює понад 300 "хімічних" слідів нашого тіла.

Одвічні питання, на які людина не може знайти відповіді: "Чи є життя на Марсі", "Що було раніше - курка чи яйце" та "Коли в Україні стане ліпше жити".

Однак у цьому списку є ще одна дилема, яке не дає спокою нікому, особливо влітку: "Чому одних людей комарі кусають, а інших - ні?"

Нарешті відповідь знайдена. Виявляється, писклюки реагують на... слід від людини. Точніше - вуглекислий слід від людини.

Нідерландський дослідник Йуп ван Луна зазначає, що комарики на вулиці виловлюють своїх жертв за слідом вуглекислого газу у складі повітря, яке людина видихує.

Крім того, вполювати нову ціль комасі допомагає ще 300 інших сигналів нашого тіла - наприклад, його температура чи піт.

Однак, як передає Live Science, найбільше комарі полюбляють тих людей, у яких на шкірі є однорідні бактерії. На це впливає багато факторів - генетика, навколишнє середовище, одяг. Людина навряд чи зможе сама визначити склад бактерій на своєму тілі (?), однак є певні стимули, які призводять до утворення однорідних мікробів на шкірі. Серед них - паління, вживання алкоголю та постійне використання миючих засобів.

А ще - комарі полюбляють людей у чорному одязі. Тому якщо бактерії контролювати ми не можемо, то обрати правильне вбрання нам точно під силу.

Звідси, якщо вас інтенсивно кусають комарі - обирайте з двох варіантів: або ви носите чорне, або у вас особливі бактерії на шкірі.

І, так, не забувайте про дихання! Не видихайте повітря надворі. Ці мисливці за секунду вас знайдуть ?. 

Віка Степаненко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Валерий Мамедов
Комарі нікого не кусають. А кров смокчуть саме комаріхи, точно як і в людей. А то бач на вставці саме чоловічі ознаки...
26 черв 2019 р., 11:24
Evgeniy Lifar
http://minitools.in.ua
26 черв 2019 р., 11:17
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту