Яким ми запам'ятаємо великого українського вченого Бориса Патона, що пішов від нас на 102 році життя

Перший в історії "Герой України", який довгі роки очолював Національну академію наук країни, помер у Києві.

Про смерть великого (без перебільшень) українця повідомив сьогодні в своєму Телеграм-каналі президент країни Володимир Зеленський.

"Металург, інженер, винахідник, науковець, викладач. Перший нагороджений званням Героя України. Академік. Геній. Легенда.

Є багато слів, якими можна описати Бориса Євгеновича Патона. Однак немає таких слів, які повною мірою могли б розкрити масштаб його постаті.

І масштаб тієї втрати, якої сьогодні зазнала наша країна. У віці 101 року від нас пішов великий українець.

Я щиро дякую долі за те, що в житті мені випала можливість особисто поспілкуватися з Борисом Євгеновичем.

Це була грандіозна особистість. Важко писати про нього в минулому часі.

Мої щирі співчуття родині та близьким Бориса Євгеновича.

Вічна пам'ять!"

Борис Патон народився 14 листопада 1918 року, хоча в паспортних даних помилково записали іншу дату, 27 листопада. Неймовірно, але факт: саме в цей день, 27 листопада, була заснована Національна академія наук України, яку він згодом очолював 58 років, з 1962 по 2020!

Матерiали по темi
Мости і ти (архітектурно-географічний тест)

Багато хто помилково вважає, що київській Міст Патона над Дніпром названий на честь Бориса Патона. Але це не так: спорудження спроектував його батько. Так само, ім'ям Євгена Патона названо і київський Інститут електрозварювання, директором якого був Борис Патон з середини минулого століття. Борис Євгенович спеціалізувався в галузі металургії, зокрема в зварюванні металів, де здійснив безліч наукових відкриттів. Аж до технології зварювання металу в космосі, а також зварювання живих тканин, що зараз активно застосовують в хірургії.

За свої відкриття та інновації Борис Патон за все життя був удостоєний безлічі нагород: від двох медалей "Героя Соціалістичної праці" ще в СРСР до звання "Герой України" (його він отримав першим з усіх). Володар срібної медалі імені Альберта Ейнштейна від ЮНЕСКО, почесний член "Римського клубу".

Академію наук України до 101 року Борис Патон очолював не формально, бо був у відмінній фізичній формі. Серед його захоплень було плавання і навіть водні лижі.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту