"Який ви балкон?" – типу, тест

Ярослава Артюшенко, творець популярної Фейсбук-групи "Цар-Балкон", де уже рік публікуються фото-чемпіони стрьомних балконів Києва та країни в цілому, розкриває читачам "Йоду" балконну психологію.

Спочатку ми наївно думали, що робимо сторінку Цар-Балкон виключно про нестримну народну архітектуру, яка нічим у нас не обмежується, крім фантазії і коштів власників.

Але поступово так сталося, що Цар-Балкон - це швидше про психологію. Адже балкон - це відбиття того, що у власника в голові; зацементоване та обшите вагонкою його ставлення до себе і до оточення. І звісно, найчастіше це відношення - "Хай вам грець!"?

"А чого ви чіпляєтеся? Ви гляньте, що в країні коїться! А він те ж саме зробив, тільки в маленькому масштабі! Чому депутатам і президенту можна, а йому ні?"
Кричали нам сусіди нашої найзнаменитішої Величності, розібраної на меми.

Ось цей цар-балкон:

Сусіди захищали свого (тобто навіть не свого!) монстра, як могли. Так ми дізналися, що цар-балкони здатні зомбувати і спричиняють у деяких стокгольмський синдром. Тому обережніше, якщо опиняєтеся поряд! ?

Так, балкони - це безперечно психологія. На вітчизняних балконах мало квітів - вони не готові, як у якихось Європах, тішити перехожих квітучим виглядом - не заслужили!

У той же час, на них зрідка побачиш і крісло для ранкової кави або вечірніх посиденьок - виходить, власники і себе не дуже-то вміють тішити!

Зате на більшості наших балконів завжди багато мотлоху, який звісно, от-от (здається, так останні років 20) стане в нагоді. Нашим людям взагалі дуже важко викидати що-небудь. А раптом цей старий холодильник або табурет без ніжок - останній у світі? Раптом після нього нічого не буде?

Виходить, балкони - це наш склад на випадок апокаліпсису, і навіть іноді - бункер, бо в прибудовах до перших поверхів майже завжди приховується ще й погріб! ☝

Ось як далеко (і навіть глибоко) все зайшло. Можна писати дисертацію про народні комплекси та фобії!

Ну а поки що - обіцяний балконотест! Якщо знайдете себе, ми тут не причому! ?

1.

Ви за справедливість! Ви завжди стежите, щоб вам додали все, що належить, і не тільки решту в маршрутці. От чого у цих знизу є еркер, а у вас немає? То й що, що там архітектор спланував! Але нічого. Ви не чекаєте милостей від природи. Ви самі собі справедливість. А вона має бути з кулаками. В цьому випадку - з вагонкою.

2.

Ви людина креативна. Там, де всі живуть за шаблоном, ви бачите можливість! А ще ви жодного разу не забобонний. Усі оці "не сідай на куту" - не про вас взагалі.

3.

Хто-хто, а ви із сусідами вмієте порозумітися. У вас, можна сказати, досі колективізм енд соціалізм. Що Васі, то й Петі (та не тому Петі, спокійно!) ні більше, але й не менше!

4.

А ви романтик. Ось засклили, скажімо, свій балкон. А гармонії немає. Просить душа чогось такого повітряного, французького, ґратчастого. Навіть, може, одразу двох штук. Ну і круасан.

Ви індивідуаліст. Усі ці спільні під'їзди, двори - нащо, коли можна відокремитися парканом і гуляти, як би це не звучало, в особистому подвір'ї балкона? Головний профіт - більше не треба ходити повз бабусь на лавочках і їхнього "страшного суду".

6.

У вас дуже обмежені обставини, дуже. Ось, наприклад, кімнати завжди бракувало, а то й двох. А ті, хто каже, що на ці гроші можна було нову квартиру купити, ну або хоча б півквартири - вони ніколи просто бідно не жили.

7.

Ви без сантиментів. Ну, історичний будинок, то й що? Життя-то триває! Архітектура на благо людини, а не навпаки - хто так сказав? Ніхто? Значить, ви!

8.

Ви феодал. У душІ. У вашому внутрішньому замку ллється гаряча смола і лучники завжди напоготові. А якщо не пощастило з будинком-фортецею, то нехай хоч балкон нею буде і лякає ворога!

9.

Ви впертий. Коли щось задумали, вам навіть гравітація байдужа. Закони фізики відступають перед вашим бажанням! Одна біда - ви швидко перегоряєте. І висить над головами будівництво століття недобудови, і змушує вразливих перехожих пробігати швидше.

10.

Ви завжди любили історію про Карлсона. Карлсон, правда, мешкав не на дахах "сталінок", ну це вже кому як пощастило. З пропелером питання, правда, поки не вирішено. Тому залітати в сусідські вікна ще не вдається.

11.

Що про вас сказати? У легендарному фільмі "За двома зайцями" вже все сказано. "Ви, Секлето Пилипівно - щось одне, а ми - щось інше!" А був би весь будинок такий (що, до речі, непогано), ви б усе одно щось придумали. Ви ж - інший.

12.

Ви людина капітальна. Якщо робите, то сумлінно, на віки вічні. Ваш балкон навіть свою "хрущовку" перестоїть і не похитнеться. А сусіди знизу нехай ще подякують за тінь - адже тепер і кондиціонер не треба купувати! А все чому? Бо хтось старанно про все подумав.

13.

Ви дивак. На вас навіть ображатися важко. Бо там, де в інших виходить капець і хамство, у вас - так потішно, що навіть мило. До ваших витівок можна водити екскурсії, щоб клацали фотоапаратами і селфілися. Ви й самобуд можете перетворити на позитив. І на тому, як то кажуть, дякуємо.

???

Відсьорбни скоріш 100 грам – і мерщій у Телеграм!
Ти не п'єш? Кури бамбук – і скоріш до нас в Фейсбук!

Матерiали по темi
У Києві оголосили війну "цар-балконам" – обіцяють ламати
Ярослава Артюшенко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту