Японія виведе на орбіту супутник, який прибиратиме космічне сміття

Фото: PIRO4D, Pixabay
Людство вже встигло добряче насмітити навіть за межами Землі.

Японське державне агентство аерокосмічних досліджень (JAXA) планує розробити супутник, який буде за допомогою лазерного променя збивати космічне сміття (штучні об'єкти на навколоземній орбіті і їхні фрагменти, наприклад, уламки ступенів ракет, які вже не функціонують, але становлять небезпеку для діючих пілотованих і непілотованих апаратів) в атмосферу, де воно згорятиме, пише Naked Science.

Проблема космічного сміття особливо загострилася в останні десятиліття з розвитком космонавтики і запусків великого числа апаратів у космос. За даними Європейського космічного агентства, з 1957 року, коли на орбіту відправився перший штучний супутник Землі "Супутник-1", людство провело близько 5450 запусків. Число уламків, за даними на початок 2019 року, становило:

  • 34 тисячі об'єктів розміром більше 10 сантиметрів,
  • 900 тисяч об'єктів габаритами від одного до 10 сантиметрів,
  • 128 мільйонів об'єктів від одного міліметра до 10 сантиметрів.

Через це оператори апаратів виконують маневри щодо запобігання зіткнень, аби захистити свій космічний корабель від потенційно катастрофічних зустрічей з космічним сміттям.

Запуск апарату на орбіту мають намір провести приблизно через три роки.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту