#Язалишаюсявдома: на яких умовах карантинять жителі різних країн світу

Що буде з нашою роботою, зарплатами, кредитами, комуналкою, бізнесом та іншими надважливими речами у період, доки весь світ тимчасово зупинився чи сповільнився через коронавірус.

Один з найпопулярніших хештегів у соцмережах по всьому світу за останні дні #Язалишаюсявдома (різними мовами). Це заклик дотримуватися вимог більшості країн світу до карантину через пандемію коронавірусу та, за можливістю, сидіти по домівках. Адже, як показує досвід Китаю, це єдиний спосіб зупинити хворобу за відсутності вакцини. Однак складно спокійно всидіти на місці, не розуміючи, що буде з нашою роботою та фінансами через економічну кризу, і як узагалі у цих умовах лишатися на плаву. Влада більшості країн світу намагається оперативно реагувати на проблеми та підтримувати громадян та бізнес. Наскільки вдало виходить – вирішуйте, прочитавши приклади, які зібрав "Йод".

Італія

Італія, яка стала нині світовим епіцентром коронавірусу (понад 30 тисяч випадків COVID-19), не просто заохочує своїх громадян сидіти вдома, вона зобов'язує їх це робити. За порушення карантину накладають штраф (206 євро), якщо порушник постійно і свідомо ігнорує приписи – можуть посадити за ґрати на 3 місяці.

Однак італійці, сидячи за зачиненими дверима, знають, що ні роботодавці, ні держава у цей буремний час їх не покинуть. Уряд країни розробив спеціальну програму пільг для населення та бізнесу, що зазнають збитків унаслідок карантину. 

Зокрема, сезонним працівникам та самозайнятим особам відшкодують по 600 євро. Фрілансерам, ФОПам гарантують спрощенні умови отримання позик.

Заборонене звільнення працівників будь-яких підприємств та установ упродовж 60 днів. Батькам, які через закриття навчальних закладів, мусять сидіти вдома, гарантують оплачувану відпустку до двох тижнів. Її можуть по черзі брати і матері, і батьки в одній сім'ї. Також держава відшкодує по 600 євро на оплату послуг няні. 

Для підприємців терміни податкових розрахунків перенесли на кінець травня.

Враховуючи гарантії, які держава дає бізнесменам, далі вже вони самостійно думають, як підтримати працівників. Наприклад, герой публікації "Йоду" Юрій Лавренюк, що працює у ресторані, який тимчасово закрився, розповів, що йому роботодавець гарантує на час карантину 70% від зарплати, попри вимушений простій.

Ті, хто взяв іпотеку на своє перше власне житло, можуть не виплачувати кредит у період карантину.

І наостанок зауважимо, що в Італії на випадок таких форс-мажорів (і не тільки) існують спеціальні цифрові платформи Smart Working, що дозволяють швидко та майже безболісно перевести всі робочі процеси в режим онлайн. Уряд постановив, що нині Smart Working, якщо є можливість, мають користуватися усі підприємства. 

Іспанія

Жорсткі карантинні заходи нині запроваджені і в Іспанії, де зареєстровано вже понад 11 тисяч випадків захворювання COVID-19. Усім підприємствам рекомендовано перейти на teletrabajo, тобто дистанційну роботу. Тим секторам, де це зробити неможливо, і які зазнають найбільших збитків через пандемію, уряд обіцяє особливі пільги.

Враховуючи, що 12,3% внеску у ВВП Іспанії забезпечує туризм, саме цю галузь влада підтримуватиме у першу чергу.  Малому та середньому бізнесові, що зав'язаний на туристичній сфері, обіцяють шестимісячні податкові канікули. Також цим компаніям обіцяють фінансування на спрощених умовах через Офіційний кредитний інститут.

Окрім туристичних агентств, якнайшвидший доступ до кредитів (упродовж 10 днів) зобов'язали надати транспортним компаніям та пасажирським перевізникам, готельному сектору, закладам громадського харчування. Сума допомоги на одну компанію та підприємця становить до 500 тисяч євро. Фірми, що вже мають кредити, можуть подати запит на відтермінування графіка погашення позики.

Також тимчасово відтермінувати сплату податків можуть самозайняті особи та ФОПи. Термін подачі декларацій перенесли на 30 травня.

Окремим пунктом влада вирішила підтримати сім'ї, що мають дітей-школярів чи студентів, які отримують стипендії та харчування впродовж навчального року. На період, поки навчальні заклади зачинені на карантин, такі сім'ї матимуть право на фінансову допомогу або на пряму допомогу продуктами та найнеобхіднішими товарами.

Загалом уряд оцінив розмір допомоги на підтримку економіки під час кризи, спричиненої коронавірусом, у 14 мільярдів євро.

США

У США, де оголошена надзвичайна ситуація через коронавірус (понад 6000 хворих), адміністрація Дональда Трампа повідомила про запровадження пакета економічної допомоги для підтримки бізнесу та працівників, які найбільше постраждали від кризи, спричиненої COVID-19.

Трамп доручив Адміністрації малого бізнесу надавати кредити для підприємств, що зазнають збитків. Для цього Конгрес має додатково виділити на кредитні програми 50 млрд доларів.

Будуть відкладені податкові платежі для найвразливіших категорій бізнесу.

Окрему фінансову допомогу отримають працівники, які хворіють на коронавірус, ті, хто вимушений простоювати через карантин без роботи, а також громадяни, які доглядають за іншими через коронавірус.

Особливу підтримку обіцяють закладам, що працюють над створенням вакцини. Днями у Штатах дослідники з Вашингтонського науково-дослідного інституту Kaiser Permanente в Сієтлі перейшли до стадії тестування вакцини на людях – перші добровольці вже отримали щеплення.

Україна

І на завершення – про реагування на кризу української влади. 18 березня Володимир Зеленський підписав низку законів, спрямованих на протидію коронавірусу та підтримки бізнесу та громадян в умовах загальнодержавного карантину. 

Працівники отримали можливість, за рішенням роботодавця, або працювати з дому, або взяти неоплачувану відпустку упродовж карантину.

У цей період не будуть нараховуватися штрафи й пеня за несплату житлово-комунальних послуг, також послуги не будуть відключати у разі наявності боргів, заборонене примусове виселення громадян за несплату комуналки. 

З 1 березня до 30 квітня українці звільняються від відповідальності за договорами про споживчий кредит. Також цього періоду не штрафуватимуть за порушення податкового законодавства, несплату чи прострочку єдиного соціального внеску (ЄСВ).

ФОПи на цей час звільняються від сплати ЄСВ. 

Юлія Мамойленко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту