Це книга, яка багато значить для мене. Більшість з нас читали її, але досить давно — у шкільні роки. У такому віці вона здається доволі веселою та легкою, ви швидко читаєте її, але не помічаєте підтексту, не вчитуєтесь між рядків. Думаю, цей твір треба обов’язково перечитувати у зрілішому віці.
Адже в ній перелічено близько 80% того, що їли українці сотні років тому. До всього цього радянського союзу з його олів’є та котлетами по-київськи.
Саме ця книга підірвала мені мозок так, що я, немов очманілий, почав вивчати українську кухню. Саме цю книгу взяв за основу при створенні меню для ресторану "100 років тому вперед". Я думаю, що Котляревський своїм літературним шедевром, сам того не плануючи, створив свого роду шпаргалку для кухарів, яку не помітили за радянських часів при знищенні елементів української ідентичності.
Так, вона не зовсім про кухню, але від цього вона є тільки кращою. Загалом, я усім рекомендую її перечитати - ви обов’язково щось знайдете для себе нове.
Це друга книга, яку б я хотів порадити. Її зміст набагато глибший, ніж може здатися спершу. Особисто я зачитав її до дір, але щоразу підмічаю для себе щось нове.
Прочитавши її, ви не лише дізнаєтесь більше про зв'язок емоцій та запахів, а буквально станете краще розуміти себе та навколишній світ. Вона навчить вас бути сміливішими та не уникати експериментів.