Євген Клопотенко: Абеткою української кухні я вважаю "Енеїду"

Один з найвідоміших кулінарних експертів України розповів Йод.media про свої літературні вподобання. Одна книга – натхнення для його кулінарних витворів та експериментів, а інша, за словами Клопотенка, здатна змінювати людей. Женю, вам слово. ?

"Енеїда" Котляревського

Це книга, яка багато значить для мене. Більшість з нас читали її, але досить давно — у шкільні роки. У такому віці вона здається доволі веселою та легкою, ви швидко читаєте її, але не помічаєте підтексту, не вчитуєтесь між рядків. Думаю, цей твір треба обов’язково перечитувати у зрілішому віці.

Це може звучати дивно, але я вважаю цю книгу мало не абеткою української кухні. ?
Матерiали по темi
Тест дня: "Хоть куди козак!" Як добре ти знаєш культову "Енеїду" Котляревського

Адже в ній перелічено близько 80% того, що їли українці сотні років тому. До всього цього радянського союзу з його олів’є та котлетами по-київськи.

Саме ця книга підірвала мені мозок так, що я, немов очманілий, почав вивчати українську кухню. Саме цю книгу взяв за основу при створенні меню для ресторану "100 років тому вперед". Я думаю, що Котляревський своїм літературним шедевром, сам того не плануючи, створив свого роду шпаргалку для кухарів, яку не помітили за радянських часів при знищенні елементів української ідентичності.

Так, вона не зовсім про кухню, але від цього вона є тільки кращою. Загалом, я усім рекомендую її перечитати - ви обов’язково щось знайдете для себе нове.

"Парфуми. Історія одного вбивці" Патріка Зюскінда

Це друга книга, яку б я хотів порадити. Її зміст набагато глибший, ніж може здатися спершу. Особисто я зачитав її до дір, але щоразу підмічаю для себе щось нове.

Прочитавши її, ви не лише дізнаєтесь більше про зв'язок емоцій та запахів, а буквально станете краще розуміти себе та навколишній світ. Вона навчить вас бути сміливішими та не уникати експериментів.

Ця книга здатна змінювати людей. Але все це можливо за умови, якщо ви щиро цього захочете та будете відкриті для нової інформації.
Матерiали по темi
Євген Клопотенко: Куштую першим свої рецепти, а потім кажу: "Ахрана-атмєна"
Євген Клопотенко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту