Євген Кошовий: "У порівнянні з Зеленським, я дуже лояльний керівник" (відео)

Один з лідерів "Кварталу", що лишився без Зеленського, розповів, як він (і не тільки він) замінюватиме колишнього художнього керівника головної гумористичної команди країни. І яких "фішечок" нам чекати від нового "Вечірнього Кварталу" та "Ліги сміху".

9 червня у Палаці "Україна" покажуть "турецьку" програму "Вечірнього Кварталу" (квитки ще є). Напередодні ми зустрілися з Євгеном Кошовим, який тепер не лише актор Студії, а й один з творчих лідерів. Саме він, у парі з Олександром Пікаловим, замінюватимуть Володимира Зеленського на посаді худкерівника.

- Євгене, ваш худкерівник пішов з "Кварталу"

- Так. На підвищення!?

- І теперь обов'язки худрука поділені між вами та Олександром Пікаловим. Поясніть, хто з вас худ, а хто – керівник?

- (Сміється) Ну, по-перше, у нас ще є авторська група, яка займається всіма авторами. Вони ж проводять "читки" (збори, на яких відбираються жарти. - Авт.), а цим раніше теж займався Вова.

Щодо нас із Сашком (Пікаловим. - Авт.), то не можу сказати, що ми якось конкретно розподілили обов'язки. Все по ситуації. Якщо, наприклад, він грає в мініатюрі, то я дивлюся зі сторони та займаюся постановкою. І навпаки.

Концерт, який був у Туреччині, ми робили спільними зусиллями. Як буде далі - побачимо, розберемося. Може, будемо всі художніми керівниками!

А зараз Сашка більше відповідає за те, щоб разом з авторською групою зібрати програму. Я - за постановку номерів... Мені взагалі здається, якщо роботу художнього керівника не розділяти, а робити її разом, командою, то все буде чітко.

- Ви вважаєте себе м'яким чи жорстким керівником?

- Поки що я, скажімо так, не те, щоб м'який (не подобається мені це слово), але лояльний.?

- А порівняно із Зеленським?

- Порівняно з Володимиром, я дуже лояльний! Лояльніше нікуди!? 

Чи залишиться Олена Зеленська в "Кварталі"

- Лєна Кравець не ревнує, що на чолі "Кварталу" знову чоловічі обличчя? Чому саме ви?

- Вона не ревнує, бо в неї є свій проект - "Жіночий Квартал", яким, до речі, займається ще й Саша. Саме його авторська група відповідає за цей проект (до групи Пікалова входить і Олена Зеленська. - Авт).

- Та хіба Кравець головна у "Жіночому Кварталі"?

- Поясню. У нас є провідна актриса, яка хотіла ще чогось великого та нового. В результаті був створений "Жіночий Квартал". І, звісно, всі розуміють, що Олена там - головна актриса, завдяки якій усе це з'явилося.

- А Олена Зеленська – вона з вами чи уже теж там??

- Олена Зеленська - перша леді. Але я сподіваюся, що в неї залишилося бажання працювати з нами. Не думаю, що людина, яка все життя займалася творчістю, може просто так все це покинути. Думаю, що вона з нами.?

Чи буде Зеленський "підпрацьовувати" актором

- Зеленський у "Кварталі" був не тільки художнім керівником, а ще й одним з провідних авторів і акторів. І на цих "посадах" він має право підробляти. Може, будете іноді давати йому ролі? Обговорювали?

- Ні, ми це не обговорювали. Ми поки не хочемо смикати президента, бо в нього дуже багато різних справ. І, судячи з того, як йому перешкоджають "ті, хто стоять нижче" й ті, що стоять трохи далі по вулиці, думаю, що ми не будемо поки що його чіпати. Але будемо запрошувати його на кожен концерт.

- Може, він уже просив квитки в шостий ряд на найближчий концерт?

- (Сміється) А чому ви думаєте, що у шостий?

- В одній з мініатюр "Кварталу" ви якось розповідали, що там сидять ваші друзі, лікарі, зірки...

- А президентський ряд у Палаці "Україна" - 16-й! Усі високі особи, які приходили до нас на концерт, сиділи в 16-му ряду.

Хто ризикне пародіювати президента та яких "фішечок" чекати

- Що зникне, а що з'явиться в "Кварталі" після того, як Зе пішов? Яких "фішечок" нам чекати від Ко і Пі (Кошового і Пікалова. - Авт.)?

- Ха-ха-ха! Ко і Пі? КоПі царя Соломона якісь!?

Нам ніяк не можна без політичної "фішки" - і вона залишиться. Але, сподіваюся, що приводів посміятися на цю тему нові політики нам даватимуть не так часто, як раніше.

Новий "Вечірній Квартал" ми будемо знімати, швидше за все, 13 серпня. Він точно буде оновлений. Але які там будуть "фішки" поки що сказати не можу - у нас ще два місяці. Але обіцяю, що буде смішно!

Зараз чимало наших колег-конкурентів дуже зраділи, що Вова став президентом. Вони думають, що тепер "Квартал 95" не буде скіпкою в їхній дупі.

Хочу їх засмутити - "Квартал" не збирається йти в підпілля та сидіти по різних кутах, думаючи: "О, боже, як же ми тепер?" Ми будемо показувати рівень - щоб їм було, чого прагнути.

- Хто показуватиме Зеленського? Ми, звісно, здогадуємося, але давайте вислухаємо вашу версію.?

- Ні-ні, мені цікаво. Давайте я вас послухаю.

- Ну, за фактурою, за голосом ближче за всіх Ласточкін...

- Ні. З приводу Ігоря поки нічого не можу сказати... Ми зараз ініціюємо конкурс пародистів на роль Зеленського. Думаю, якщо Вова там буде брати участь, він посяде третє місце.?

- Хто з новеньких з'явиться у "Вечірньому Кварталі"?

- Точно буде Вова Мартинець (зірка "Ліги сміху" з команди "Стадіон Діброва". - Авт.), який уже в парі концертів брав участь.

- Однією з улюблених мініатюр у недавніх "Кварталах" були "Новини з перших вуст" - від олігархів. Міжсобойчик Ахметова з Коломойським залишиться? Або Ігоря Валерійовича так смачно, як Зеленський, ніхто не зіграє?

- Ну, це природно - так смачно, як Володимир Олександрович показував Валерійовича, цього вже не буде (зітхає). Але якщо буде з'являтися щось цікаве, веселе про цих персонажів у головах авторів, то, звісно, ми продовжимо "Новини з перших вуст".

Про "Квартал" без Зеленського: "Усім не догодиш"

- Підступне запитання. Чи допускаєте, що "Квартал" без Зеленського на чолі може стати успішнішим і популярнішим?

- (Сміється). Ну, якщо на кожній афіші писати "під патронатом президента", то ясна річ!

А якщо серйозно, не хочу поки що забігати вперед. Щоб розуміти, наскільки "Квартал" буде популярним без Зеленського, потрібно спочатку кудись поїхати з якоюсь програмою.

- А що зараз про ваш перший концерт без Зеленського, який ви дали в Туреччині (його вже показали і по ТБ), кажуть друзі, знайомі, шанувальники "Кварталу"?

- Здебільшого люди пишуть і кажуть, що все гідно, на рівні. Хоча є різні думки. Деякі вважають, що без Вови "Квартал вже не той". Усім не догодиш. І, звісно, багато хто любить Зеленського, звикли до нього. Тому їхня реакція природна.

- А телерейтинги нової програми високі?

- Так, дуже! На рівні "Кварталу". Частка - близько 20% (тобто, кожен п'ятий телеглядач, у якого на ту мить був увімкнений телевізор, дивився саме цю програму. - Авт.). Я думаю, що Вова за нас радий.

Як політику потрапити в "Квартал"

- За два тижні керівництва країною Зеленський встиг зробити щось таке, щоби стати одним з персонажів мініатюр нового "Вечірнього Кварталу"?

- Знаєте, мені дуже сподобалася недавня зустріч голови Європарламенту з президентом України. Вони ніби давні друзі: і по плечу хлопає, і по щоці тріпає... Я думаю, ми щось придумаємо на цю тему (сміється).

- Кого ще з політиків ми побачимо в новому "Кварталі"? Може, з'являться новенькі політперсонажі?

- До 13 серпня вже будуть результати парламентських виборів, я сподіваюся, і сформовано новий уряд. Від цього і будемо відштовхуватися.

- Тобто, можливо, туди потрапить, наприклад, Разумков?

- Щоби потрапити в політичну пародію "Кварталу", треба стати трішки відомим. Я не можу сказати, що Діма невідомий. У жодному разі. Просто, коли почне працювати новий парламент і всі міністри стануть біля керма, тоді побачимо - хто "заслужив" потрапити в "Квартал".

- На "Лізі сміху" на посаді президента Володимир вже з'явився. А на "Вечірньому Кварталі" цієї неділі ви чекаєте Зеленського?

- Неділя - це єдиний день, коли він може відпочити. Хоча зараз, звісно, і цей день у нього робочий. А крім цього, ще є чимало всяких експертів та всезнайок, які, якщо він з'явиться в "Кварталі", почнуть кричати: "Що він робить?!" У нас таких багато, їхню відсоткову кількість ви знаєте.?

За лаштунками "Кварталу": читки, виїзди та інше

- Бачив фото й відео з ваших так званих "читок", коли всі автори та актори збираються разом і вибирають, що буде в програмі "Вечірнього Кварталу", а що ні. І Зеленський там виконував роль такого собі фільтра: "Це буде! Цього не буде! Це доопрацювати. Це відкласти..." Як відбувалися "читки" без нього? Чим відрізнялися?

- Відрізнялися лише тим, що фільтром не був Владимир Олександрович, а група Вадима Переверзєва - він, Богдан Циганок, Рома Маров - це автори, які стояли біля витоків студії "Квартал 95". А в іншому було так само - весело та голосно.

- Знаю також, що у вас була традиція: при підготовці до нової програми виїжджати на тиждень усім "Кварталом" у передмістя, в готельний комплекс, мало не в ліс, де тиша, спокій - і там ви творили. Традиція ця ще жива?

- При підготовці "турецького" "Кварталу" ми цією традицією не скористалися, не виїжджали. Це, до речі, ідея Зеленського. І авторам там справді легше працюється - все-таки свіже повітря, природа. Репетирується теж легше на свіжому повітрі. Побачимо, як воно буде далі.

- Як узагалі це відбувається?

- Ну, уявіть, що велика сім'я виїжджає на природу. Тільки одних авторів у нас людей 50. Правда, там у робочий час вони працюють - придумують, а після - відпочивають. Потім приїжджають актори - репетирують і відпочивають.

"Постійно дзвонять і просять влаштувати зустріч із президентом"

- Євгене, чому ви не захотіли йти в політику? Чи вас не кликали?

- Мене це не цікавить! Я в цьому нічого не тямлю. І не хочу! Я серед народу цікавлюся - мені там цікавіше. Можу звідти щось підказувати.

До речі, зараз стільки людей дзвонять і просять влаштувати зустріч із президентом. Вони, мабуть, думають, що це так просто. І вони не розуміють, коли ти їм говориш, що поза політикою. Я хочу, щоб мене почули якомога більше людей - і знайомих, і незнайомих - не буває так! Якщо ти поза політикою, то ти не можеш щодня дзвонити в Адміністрацію президента і казати: "Прийміть цього - він мені дзвонив".

- І часто такі прохання вам надходять?

- О! Не те, що часто! Мій телефон з білим чохлом від цих прохань стає червоним! І другий, з чорним чохлом, теж стає червоним. Дзвонять - і прямо так і кажуть: "Євгене, будь ласка, влаштуйте зустріч із президентом! Або хоча б з кимось". Я вже не розумію, що відповідати цим людям.

- Чи закриють "ЧистоNews"?

- Знаю тільки, що до кінця липня ми працюємо. Я вважаю, що цей проект не повинен закриватися. Адже такого немає на жодному каналі. Причому не тільки в Україні. Формат "ЧистоNews" придумав Володимир Олександрович. Спочатку це була одна з рубрик у "Києві Вечірньому". Потім вирішили зробити окрему програму.

У "Лізі сміху" з'явиться Кубок чемпіонів

- У якій ролі вам легше в "Лізі сміху" – бути ведучим або сидіти в кріслі журі?

- Емоційно легше в ролі ведучого. Адже бути іноді вирішальним голосом для того, щоб команда вилетіла або залишилася, дуже складно. Якийсь потім негатив може гризти зсередини. А ведучим бути добре - дозволено трішки поімпровізувати.

- Чого нового чекати від "Ліги"?

- Невдовзі ми будемо знімати Літній кубок. А ще у нас з'явиться Кубок чемпіонів - там зустрінуться всі команди, які перемогли в "Лізі сміху" в різних сезонах. Причому з тими ж тренерами, з якими вони перемагали.

Фото: пресслужба Квартал 95

Матерiали по темi
"Паніка минула": актори "Кварталу" розповіли, як їм працюється без Зеленського
Олексій Сисоєв
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту