"Замість MARUV на Євробачення 2019 поїдуть якісь Гринджоли?"

www.instagram.com/eurovision.ua/
Не вперше Національний відбір на "Євробачення" перетворюється на суміш трагікомедії та фарсу. Глядачі та експерти люто відстоюють свої інтереси, а політична позиція учасників у конкурсі має не менше значення, ніж їхній музичний талант. От і тепер усі в пошуках відповіді - перше місце MARUV "зрада" чи "перемога"? 

Всупереч очікуванням, цього року перемогу здобула співачка MARUV, яка не приховує, що активно гастролює в Росії.

Її діалог з ведучим Сергієм Притулою у фіналі може претендувати на окремий мем-статус. 

- Не можна всю Росію судити по президенту... У Росії ж чотири мільйони людей... Або чотири мільярди..., - розгубилася співачка. 

- Знаєте, чотири мільярди - це мрія їх президента, а чотири мільйони - мрія всіх українців, - знайшовся ведучий. 

Це не завадило співачці отримати найвищу оцінку за результатами глядацького голосування - 6 балів, а журі дало 5 балів. Проте, як стало зрозуміло після оголошення результатів, це ще не кінець...

Прокинулися фейсбучні експерти, чиновники, політтехнологи, які до оголошення результатів голосування, м'яко кажучи, не дуже цікавилися, що там на Нацвідборі.

Відео того самого жарту про "чотири мільйони".

"Ви обрали співачку, у якої 6 квітня сольник у Москві"

Перед оголошенням результатів Сергій Притула нагадав: СТБ лише проводить відбір, затверджувати представника України буде Національна телекомпанія. Їх офіційне рішення ми ще почуємо, але голова наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії "UA: Перший" Зураб Аласанія озвучив в соцмережах особисту позицію. На його думку, російські паспорти, родичі та інші зв'язки з РФ майже всіх учасників конкурсу є відображенням процесів у нашому суспільстві. 

"Це свідчить не про те, що їх (учасників. - прим. Авт.) відбирали навмисно за цим критерієм, як подейкують найгарячіші голови з числа громадських активістів. Це свідчить про набагато гіршу і небезпечнішу річ. А саме: в той час, коли українське суспільство шукає і виробляє нові правила безпеки в стані війни, яку рф веде з Україною, - українська сфера культури загалом та музики зокрема (особливо - шоу-бізнес) - все ще інтегрована в російщину більше, ніж ми з вами уявляємо. Й авжеж більше, ніж нам хотілося б… І проблема не вирішиться найпростішим шляхом закриття чи скасування НацВідбору до Євробачення (це було б приблизно так само ефективно, як розбити люстерко, що показує ненависне нам відображення)...."

Віце-прем'єр В'ячеслав Кириленко, дізнавшись новини, вийшов у Твіттер:

Щоб не обіцяв Кириленко, йому теж прилетіло. З боку генеральної прокуратури. 

- Відсутність інформполітики і пропаганди на держрівні і розслаблені «булки» чиновників протягом п’яти років, які покладалися лише на свідомість українців. Може, почніть з себе, пане Кириленко? І через черговий скандал не треба таки протягувати в Тель-Авів KAZKA, - написала прес-секретар генерального прокурора Лариса Сарган.

За словом у кишеню не полізла прес-секретар Кириленка Ольга Михайлюта, яка нагадала, що Луценко й Кириленко - з однієї партії.

- Віце-прем’єр-міністр В'ячеслав Кириленко ніколи не висловлював підтримку конкретним учасникам Нацвідбору на пісенний конкурс "Євробачення-2019"... Сподіваюсь, що Ви, як прес-секретар генпрокурора, спираючись на дух і букву цього Закону, також стоїте на позиціях неприпустимості участі "російських" гастролерів у пісенному конкурсі "Євробачення" від України та поділяєте занепокоєність багатьох українців у зв'язку з перетворенням Національного відбору на чергову гібридну спецоперацію Росії проти України. Ваша заява є тим більш провокативною й з огляду на те, що Віце-прем’єр-міністр та Генпрокурор є членами однієї політичної команди, роками відстоюють спільні цінності, і ця команда саме зараз потребує єдності, можливо, як ніколи дотепер, - написала Михайлюта. 

Підтримує критику MARUV колишній депутат Київради від "БЮТ" і "Удару" Олексій Давиденко

- Maruv. 189 років - сумарний термін ув'язнення для українських політв'язнів, які перебувають в російських в'язницях. 10'000 загиблих українців від розв'язаної Росією війни. А ви обрали від України їхати співачку, у якої 6 квітня сольний концерт у Москві, а 12 квітня сольний концерт в Санкт-Петербурзі. Ви погоджуєтеся, що пісня об'єднує братні народи?!" - написав він у соцмережі. 

За що й отримав "лайк" від Олега Медведєва, який зараз є речником виборчого штабу Петра Порошенка. 

"Десь за рогом нас чекають Гринджоли"

“... Ми, на жаль, цього року побачили всю гнилоту нашого шоу-бізу. Так, дуже талановиту, сучасну, модернову, але гнилоту… Для MARUV - це крок вперед. І це чиста комерція…”, -  прокоментував переможець першого сезону “Голосу країни”, співак Іван Ганзера.

Альтернативну думку має одеський громадський активіст Павло Паламарчук. Він не підтримує Кириленка і Ко, які "попереджають, обіцяють і шукають руку Кремля", хоча голосував за KAZKA і агітував проти MARUV. 

Однак Паламарчук нагадує, що на Нацвідборі була процедура обрання переможця і вона не порушена. Так на яких підставах чи бажаннях окремих політиків, результати голосування населення мають переглядатися? Чи не є це найголовнішою ознакою, що у нас, перш за все, порушують демократичні принципи ті, хто найбільше їх декларує?

Павло Паламарчук, фото з Фейсбку.

"От ми завжди дивуємося, за рахунок чого забезпечується стале зростання в США та ЄС?

Які такі механизми і запобіжники працюють в демократичних країнах, що будь- які Трампи, ЛіПени, путінській британські псевдоліберали та інші стихійні лиха не впливають на сталий системний розвиток країн, яким вдалося?

Так от - хеджування, нівелювання будь-яких загроз і ризиків забезпечується чітким, виключним дотриманням демократичних процедур. 

Є процедура. Вона виконана (перше місце MARUV, - авт). Я особисто не дозволю її порушити. Який би не був результат. І як би він мені не подобався (голосував за KAZKA, - авт). Я категорично не згодний з вибором моїх співгромадян, але якщо він зроблений у спосіб дотримання чітких рамок заздалегідь визначених і погоджених правил і процедур - я не дам його спаплюжити.

ЦЕ І Є ДЕМОКРАТІЯ.

Все інше - від лукавого.

Дотримуючись процедур, ми рухаємося до них (ЄС, - авт).
Руйнуючи процедури - ми рухаємося до Мордору (повний текст)."

"Я один маю відчуття, що ще не все і десь за рогом нас чекають якісь Гринджоли?", - натякає відомий режисер-постановник Олег Боднарчук на 2005 рік, коли групу з піснею "Разом нас багато" без попередньої заявки включили у нацвідбір. Питання пролобіював віце-прем'єр з гуманітарних питань Микола Томенко. Гринджоли зайняли на Євробаченні, яке проходило у Києві завдяки перемозі Руслани, 19 місце з 24 можливих.

Також Боднарчук пам'ятає Аню Корсун (зараз Maruv) за шоу "Голос країни". За парадоксальним збігом обставин тоді її наставником на шоу був Сергій Лазарєв - представник Росії на конкурсі цього року. 

Та жартує з цього приводу таким чином: 

Цікаво, а ті, хто зараз критикують результати нацвідбору, голосували за когось? Було б чудово, якби вони показали смс-ки, які відправили за учасника, який на їх думку гідний представляти Україну на пісенному конкурсі. А то в нас як зазвичай: всі критикують те, у чому не брали участь, і не завадили "помилці".

Усього в фіналі нацвідбору проголосували 167,5 тисяч глядачів. І є думка, чому пересічні українці (простигосподі) віддали перевагу Maruv:

- Психолог Віктор Франкл пояснює надмірну сконцентрованість особи на сексі, розвагах, алкоголі, намаганням заповнити екзистенційний вакуум. Іншими словами, більша частина суспільства зараз у такому розгубленому стані через суспільно-економічні та політичні події, що повністю здатна сконцентруватися лише на тому, що задовольняє первинні потреби, - написала у Фейсбуці Софія Касьяненко.

"Який я радий, що зістрибнув з цього цирку"

На Нацвідборі все могло скластися зовсім інакше. Адже до списку учасників MARUV потрапила в останній момент, тому що співачка TAYANNA зняла свою кандидатуру напередодні жеребкування.

- Який я радий, що вчасно зістрибнув з цього пекельного цирку. Тетяна Решетняк - ти реально мольфарка, чуєш все)), - написав пост продюсер тієї самої TAYANNи Михайло Ясинський.

Чим серце заспокоїться?

Фінал скандалу, думаємо, звалиться нам на голови у найближчі дні. НТКУ тисне на те, щоби співачка відмовилась від гастролей в Росії.  

- У суспільного мовника є договір з артисткою. Все буде залежати від МARUV. Ми дали менеджменту 24 години на ознайомлення з ним. Ми обов'язково оприлюднимо рішення, - заявила член правління НТКУ Олександра Кольцова OBOZREVATEL

Співачка багато разів казала, що не збирається закруглятися з виступами у Росії, бо і там є хороші люди. Але всі ми розуміємо, що за цими красивими словами ховається єдина істина - російський ринок це гроші. А на вашу думку, що має зробити MARUV? 

Ольга Ліцкевич
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту