Євродопобачення-2019: після семи годин переговорів MARUV відмовилась їхати на конкурс

Співачка не підписала договір з Національною суспільною телерадіокомпанією України і не поїде в Ізраїль. Як це пояснюють обидві сторони конфликту та юрист?

Що кажуть у НСТУ

Національна суспільна телерадіокомпанія України (НСТУ) виступила з офіційною заявою, в якій повідомила, що не підписала договір на участь у "Євробаченні-2019" зі співачкою MARUV. Оскільки сторони не дійшли згоди щодо участі в пісенному конкурсі через низку причин.

"Після підписання договору з ПАТ "НСТУ" на час конкурсу виконавець стає культурним амбасадором України та доносить не лише власну музику, але також стає виразником думки українського суспільства у світі. Після проведених перемовин ПАТ "НСТУ" та співачка MARUV не знайшли спільного рішення щодо місії представника України на міжнародному пісенному конкурсі", - сказано в офіційній публікації.

"Також згідно з правилами Євробачення (п. 2.6) мовник-учасник повинен забезпечити неполітичний характер конкурсу. Ситуація, яка склалася навколо нацвідбору цього року, має ознаки політизації. Суспільний резонанс, спроби тиску з боку політичних сил, втручання в дискусію культурних діячів та інформаційних структур країни-агресора фактично спричинили політизацію результатів національного відбору", - йдеться у заяві.

"Суспільний мовник також вбачає в цій ситуації небезпеку ескалації розколу українського суспільства, що суперечить завданням Суспільного мовника", - на завершення додали в НСТУ.

Що говорить MARUV

Сама співачка заявила, що перемовини з НСТУ тривали сім годин, однак ні до чого не призвели:

"Відмова від концертів в Росії не була для нас принциповою. Основні розбіжності викликали інші пункти договору, які, у разі підписання, стають для мене кабальними. Я - громадянка України, плачу податки і щиро люблю Україну. Але не готова виступати з гаслами, перетворюючи своє перебування на конкурсі в промо-акції наших політиків. Я - музикант, а не бита на політичній арені", - заявила співачка у своїх соцмережах.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Сегодня наша встреча с НТКУ длилась около семи часов, в результате которой, мы так и не пришли к соглашению двух сторон. За несколько часов до жеребьевки меня попросили участвовать в Национальном отборе на «Евровидение – 2019». Я согласилась и выиграла, и с большой гордостью готова была представлять свою родную страну - Украину на международной песенной арене. Как ранее я говорила, отказ от концертов в России не был для нас принципиальным. Основные разногласия вызвали другие пункты договора, которые, если я подпишу, становятся для меня кабальными. Я - гражданка Украины, плачу налоги и искренне люблю Украину. Но не готова выступать с лозунгами, превращая свое пребывание на конкурсе в промо-акции наших политиков. Я - музыкант, а не бита на политической арене. Я искренне благодарю и ценю каждого, кто в меня верил и голосовал. И прошу вас принять этот факт и не идти на конфронтацию. Это данность сегодняшнего дня. Я хочу дарить свое творчество без цензуры. Завтра я проснусь с новыми силами - побеждать и популяризировать свою музыку в мире.

Публикация от MARUV (@maruvofficial)

Нагадаємо, MARUV перемогла у нацвідборі до "Євробачення-2019" та готова була відмовитися від концертів у Росії заради участі у конкурсі. За результатами глядацького голосування, вона отримала  6 балів, а журі дало 5. У голосуванні брали участь 167,5 тисяч глядачів.

Думка юриста

Наскільки юридично правильно підписувати контракт не до початку конкурсу, а після його завершення? З цим питанням ми звернулися до Юлії Іськової, юриста з авторського права в сфері шоу-бізнесу. І ось яку відповідь отримали:
- Підписання контракту після конкурсу можливе, але якщо його умови бачили ДО (давали артистові для ознайомлення) і вони не змінювалися.
Але тут, наскільки я знаю, інша історія, і порушені статті Цивільного кодексу України 1150-1157. Тобто теоретично MARUV може навіть подати до суду на НСТУ і вимагати компенсації - як мінімум за моральні та іміджеві збитки...
І риторичне питання: що робити з народним голосуванням, усім цим шоу і лаврами переможця?
Не розумію, навіщо потрібно було влаштовувати все це, якщо результат відомий був заздалегідь?!

Відео, де MARUV пояснює, чому виступає у Росії.
Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту