Євросоюз почав розслідування щодо голосових помічників Siri й Alexa

Фото: Unsplash
Регулятора цікавить, чи не використовують особисті дані користувачів задля нечесної конкуренції на ринку.

Європейські антимонопольні регулятори почали розслідування роботи голосових помічників та інших "розумних" пристроїв. Влада збирається опитати 400 компаній і з'ясувати, як вони застосовують дані користувачів. Про це повідомила комісар з питань конкуренції Маргрет Вестагер, пише TJournal.

За її словами, компанії могли маніпулювати даними користувачів для антиконкурентної боротьби - наприклад, щоб заохочувати їх до покупки власної продукції. Європейські регулятори також вважають, що компанії можуть навмисно випускати несумісні один з одним пристрої.

Регулятори хочуть вивчити, як збираються і використовуються дані, а також як компанії заробляють гроші з даних, які збирають. Крім того, Єврокомісію цікавлять можливі проблеми з сумісністю різних пристроїв і сервісів. Влада розглядає можливість ввести закон про їхню спільну роботу.

На думку Вестагер, у випадку з голосовими асистентами регулятори повинні бути особливо уважними, оскільки технологія пропонує обмежений вибір.

"Одна з ключових проблем тут - дані. Голосові асистенти і "розумні" пристрої можуть збирати величезну кількість даних про нашу поведінку. Й існує ризик, що великі компанії зловживатимуть зібраними даними, щоб зміцнити свої позиції на ринку в обхід конкуренції. Адже вони навіть можуть знати, до яких сервісів ми отримуємо доступ, щоб потім вийти на цей же ринок і захопити його", - заявила Вестагер.

Попередні підсумки розслідування регулятори планують розкрити на початку 2021 року. Фінальний звіт збираються випустити в 2022 році.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту