"Йод" за рік: (поза)класне читання

Кращі проєкти, статті, інтерв'ю, тексти і тести "Йода", якими ми пишаємося, і які ви просто зобов'язані перечитати за час тривалих новорічних свят.

2019 й рік запам'ятається "перебором" виборів - два тури президентських, позачергові парламентські та їхні сенсаційними результатами. Хоча на початку року мало хто міг спрогнозувати такий шалений успіх Володимира Зеленського та його "Зе"-команди. Та що там казати: сама думка про те, що актор-комік може виграти президентські вибори для багатьох була неймовірною! Саме тому ми звернулися до... коміка, який зміг зробити успішну політичну кар'єру, і поспілкувалися з Йоном Ґнарром, ексмером столиці Ісландії, Рейк'явіка.

Матерiали по темi
Йон Ґнарр: "Раджу Зеленському чекати на краще, але готуватися до гіршого"

Власне, політики - теж люди, яким не чуже й почуття прекрасного. Не вірите? А пройдіть один з наших традиційних "Тестів дня" - і переконайтеся самі.

Матерiали по темi
Тест "Картина маслом": відрізни шедевр живописця-класика від малюнка політика

Серіал "Чорнобиль" від HBO в 2019-м вразив багатьох, не лишивши байдужими нікого. Хтозна, чи був би він такий вдалий, якщо б режисери та сценаристи не дослухались до думки українських фахівців-консультантів. В іншому разі "Чорнобиль" (найуспішніший серіал в історії) міг би бути зовсім іншим...

Матерiали по темi
Український консультант серіалу "Чорнобиль": "Творці фільму хотіли крові, як на війні"

Інший мега-популярний серіал - "Теорія великого вибуху" - в 2019-му офіційно завершено. Цю подію ми відсвяткували першим в історії інтерв'ю українській пресі Маїм Бялик, виконавиці ролі Емі Фари Фаулер. У якої, до речі, є українське коріння, про що не усі знали.

Матерiали по темi
Зірка "Теорії великого вибуху" Маїм Бялик в інтерв'ю "Йоду": "Дівчатка, нас обмежує тільки уява!"

А ще один наш проєкт про українців і вихідців і України, про яких з тих чи інших причин у нас не знають/забули, вилився в повноцінну книгу від "Йоду".

Читайте усі статті серії "(не)відомі українці", які увійшли до книги.

І зупинятися ми не збираємося, бо наших славетних земляків вистачить на кілька томів. Наприклад, що ви знаєте про геніального художника-авангардиста Володимира Татліна? Тепер знаєте, завдяки не менш геніальному тексту нашого автора.

Матерiали по темi
Знайомтесь, Татлін: заклятий колега Малевича, неймовірний автор неймовірної вежі

Взагалі ми в "Йоді" любимо талановитих і неординарних людей. Насамперед тих, у кого все "ок" з почуттям гумору.

І не збираємость втомлюватися вас із ними знайомити, навіть не сумнівайтеся.

Матерiали по темi
Комік на колесах Юрій Степанець: Кажете, дороги у нас погані? То ви по тротуарах не їздили!

Коли це необхідно, ми можемо бути і серйозними та готові поговорити на теми, які багато хто боїться або просто не хочуть або соромляться озвучувати.

Матерiали по темi
Мій тато – біполярник. І це моя сповідь

А ще ми - за закон і гру за правилами. Зокрема, ми проти піратства, якщо тількийдеться не про Джонні Деппа і "Піратів Карибського моря".

Матерiали по темi
Справа "піратської тисячі": Дизайн сучасних гривень – це повільненька деградація. Питання не лише у шрифтах

З нами не нудно! Ми вміємо не тільки розповідати, а й наочно показати історію. Наприклад, за допомогою коміксу.

Матерiали по темi
Суд відібрав у мене собаку: комікс, заснований на реальних подіях

Дякуємо, що були з нами в 2019-му році. А в новомому бажаємо вам, щоб у вас було якнайменше приводів лаятися поганими словами. А якщо такі будуть, то категорично рекомендуємо робити це українською. Так хоча б красивіше!

Матерiали по темi
Чи вмієте ви колоритно лаятися українською: брутальний тест (18+)
Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту